Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis rakiet

Hokej, jak napisałem wcześniej, pomysł z mobilnością miał dobry, popyt na to byłby spory. Niestety roztrzaska się na logistyce. Żyć się z tego raczej nie da, a na zasadzie dodatku to doba z krótka ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Serwis rakiet

Sebex pisze:I nie uważam żeby to było coś złego kombinować jak coś zarobić, dorobić czy otworzyć jakiś biznes. Wolę rozejrzeć się tu i tam i wybadać teren czy coś warto zrobić czy nie niż leżeć i np. oglądać TV. Wtedy na pewno się okazja nie trafi. Żeby coś mieć trzeba coś robić.
Nikt Ci nie napisał, że masz rzucić wszystko i zejść na ziemię tylko dokładnie przedstawia aspekty, które mogą być kłopotliwe. Lepiej mieć świadomość wszystkich za i przeciw zanim się do czegoś przystąpi.

P.S.: Zacznij stosować moduł ortograficzny. (:]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis rakiet

El Diablo pisze:
Sebex pisze:I nie uważam żeby to było coś złego kombinować jak coś zarobić, dorobić czy otworzyć jakiś biznes. Wolę rozejrzeć się tu i tam i wybadać teren czy coś warto zrobić czy nie niż leżeć i np. oglądać TV. Wtedy na pewno się okazja nie trafi. Żeby coś mieć trzeba coś robić.
Nikt Ci nie napisał, że masz rzucić wszystko i zejść na ziemię tylko dokładnie przedstawia aspekty, które mogą być kłopotliwe. Lepiej mieć świadomość wszystkich za i przeciw zanim się do czegoś przystąpi.

P.S.: Zacznij stosować moduł ortograficzny. (:]
Jasne, odnosiłem się raczej do tego co Vivid napisał, że był pomysł sklepu, teraz już tylko serwis to zaraz kukurydza będzie. rotfl I nie było w tym żadnego ataku. :D Po prostu szukam sobie szansy na dorobienie skoro jest możliwość. :D

P.S.: Zazwyczaj piszę z telefonu więc słownik swoje robi ale oczywiście moje błędy też w tym są! Będę uważał!
hokej pisze:Rad biznesowych nie będę Ci dawał, ale wykorzystaj mój przykład.
Parę lat temu kupiłem maszynę, tylko dla siebie, z chęci eksperymentowania itd. Pouczyłem się na swoich rakietach, poczytałem, posłuchałem mądrych w tym temacie ludzi i śmiem twierdzić, że wymagania Artlight`a spełniam niemal od początku. ;-P

Znajomi usłyszeli, dawali rakiety, a że co chwilę spotykaliśmy się na korcie, więc grono klientów rosło. Jacyś trenerzy nadeszli (oni działają hurtem, od razu z 5-6 rakiet i na wczoraj) I tak się to powoli toczyło. I wszystko było fajnie dopóki w grę nie wkroczyła logistyka, czyli większa odległość do "stringera". :]

W tej zabawie, oprócz niewątpliwie wymaganej fachowości (dla świadomych, mniejszość) najważniejsze jest tu i teraz. Więc pomysł z mobilnością od i do klienta bardzo dobry, ale na dłuższą metę niewykonalny, przybędzie Ci obowiązków i nie będziesz w stanie podjechać do klienta na drugi koniec miasta po rakietę w ciągu godziny. Sorki, tak to działa. W obecnych zalatanych czasach tylko kompletne świeżaki są w stanie podjechać do Decathlonu żeby oddać rakietę i modlić się, żeby trafili akurat na gościa, co potrafi naciągnąć na 4 węzły (autentyk, mój przypadek).

Reasumując: wiedza. Nie tylko o naciąganiu, ale przede wszystkim o naciągach. Sprzęt - dwa. Marketing szeptany w środowisku w którym się obracasz - trzy. Cierpliwość - będziesz miał dużo klientów jak warunki 1-3 zostaną spełnione, ale zajmie to lata. Potem już z górki.
Chyba że się zaczepisz pod jakiś klub, wtedy tylko 1-3. :]
To znak, że trzeba poznać więcej ludzi na korcie i będą klienci. :D
Dzięki za wypowiedzi. Przeanalizuje sobie to wszystko co napisaliście.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis rakiet

Sebex pisze:Dzięki za wypowiedzi. Przeanalizuje sobie to wszystko co napisaliście.
Ale kukurydzę też przemyśl ;), przynajmniej jako plan awaryjny :P

Przede wszystkim idź na korty, poznaj ludzi, zintegruj się, zobacz co się dzieje, ludzie sami przynoszą nierzadko pomysły.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis rakiet

No właśnie taki jest plan, żeby pograć w różnych ligach, na różnych kortach z różnymi ludźmi. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Nawet jak nie naciąganie to fajnie poznać nowych ludzi. :)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis rakiet

Teoretycznie w regulaminie PZT jest zapis o zabezpieczeniu przez organizatora możliwości naciągnięcia rakiety podczas trwania turnieju OTK WTK. Turnieje grane są głównie w weekendy, więc nawet jeśli organizator dysponuje maszyną prawie nigdy nie ma rąk do pracy. Osobiście w ciągu ostatniego roku w trybie nagłym naciągnąłem 5 rakiet kolegom klubowym Miśka. Uwierz że nawet najbardziej nadęte towarzystwo zorientowane na kliniczne standardy maszyn do naciągania za wciągnięcie rakiety w ciągu najbliższej godziny dobrze Ci zapłaci. Może to jest jakiś pomysł. Zgłaszasz się jako "pogotowie naciągowe" i zaczynasz "żyć" w świadomości organizatorów turniejów jako "osoba rozwiązująca problemy". Turniejów wbrew pozorom gra się sporo (od krasnali do amatorów). Przyjrzyj się temu ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis rakiet

Jeśli masz nadmiar czasu a i tak masz maszynę to coś warto spróbować. W kwesti mobilnej to zrób sobie małą kalkulację ile by Cię kosztował dojazd i ile byś musiał tak rakiet naciągnąć i oddać przy jednym wyjeździe, żeby miało to sens.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis rakiet

keicam pisze:Teoretycznie w regulaminie PZT jest zapis o zabezpieczeniu przez organizatora możliwości naciągnięcia rakiety podczas trwania turnieju OTK WTK. Turnieje grane są głównie w weekendy, więc nawet jeśli organizator dysponuje maszyną prawie nigdy nie ma rąk do pracy. Osobiście w ciągu ostatniego roku w trybie nagłym naciągnąłem 5 rakiet kolegom klubowym Miśka. Uwierz że nawet najbardziej nadęte towarzystwo zorientowane na kliniczne standardy maszyn do naciągania za wciągnięcie rakiety w ciągu najbliższej godziny dobrze Ci zapłaci. Może to jest jakiś pomysł. Zgłaszasz się jako "pogotowie naciągowe" i zaczynasz "żyć" w świadomości organizatorów turniejów jako "osoba rozwiązująca problemy". Turniejów wbrew pozorom gra się sporo (od krasnali do amatorów). Przyjrzyj się temu ;)
W Trójmieście jest mało turniejów. :(
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis rakiet

Sebex pisze:W Trójmiescie jest mało turniejów. :(
Oficjalnych pod "przewodem" PZT jest pięć we wrześniu: 3x tenis10 i 2x młodzicy w tym OTK! I jeszcze pewnie kilkanaście różnorakich finałów lig letnich i innych amatorskich!
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2016, 13:53 przez keicam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Serwis rakiet

Keicam, ale kto naciąga rakiety na turniejach tenis10? Przecież tam chyba nikt jeszcze nigdy w historii struny nie zerwał...
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Serwis rakiet

Artlight pisze:Keicam, ale kto naciąga rakiety na turniejach tenis10? Przecież tam chyba nikt jeszcze nigdy w historii struny nie zerwał...
Może i tak ale nie wierzę że nie ma innych turniejów. Zresztą tutaj bardziej chyba chodzi o pokazanie możliwości takiej współpracy poprzez złożenie oferty właścicielom kortów. Kontakty pozostają.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis rakiet

Sebex, Hokej już Ci pokazał swoją drogę - idziesz, grywasz, co stoi na przeszkodzie by w rozmowach w trakcie gier zejść na temat naciągania rakiet i "przy okazji" ;) wspomnieć, że Ty akurat jesteś niezależny bo masz sprzęt, wiedzę i sam temat ogarniasz :) Nie wydaje mi się byś na taką "wędkę" nic nie złowił ... :P
Jak dobrze zrobisz kilka razy robotę to już pantofel zadziała ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Serwis rakiet

Gorzej jak zrobi Babolata z Radicala, a jak wiemy da się. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis rakiet

Dzięki za rady! ;)
Sprawdzę te turnieje :). Jakaś strona gdzie są aktualne?

Ja kiedyś myślałem żeby może nawet spróbować się dostać na turnieje ITF żeby sobie jeździć po Europie i naciągać. Np. są 4 turnieje pod rząd w Hiszpanii. Siedzi się tam wtedy miesiąc i jedzie z turnieju na turniej. Zarobki są duże. :) co prawda nie ma Cię w domu ale jest to jakiś sposób na "tenisowe" życie. Można być sędzią ale można być też Stringerem. :)
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Serwis rakiet

Sebex pisze:Dzięki za rady! ;)
Sprawdzę te turnieje :). Jakaś strona gdzie są aktualne?

Ja kiedyś myślałem żeby może nawet spróbować się dostać na turnieje ITF żeby sobie jeździć po Europie i naciągać. Np. są 4 turnieje pod rząd w Hiszpanii. Siedzi się tam wtedy miesiąc i jedzie z turnieju na turniej. Zarobki są duże. :) co prawda nie ma Cię w domu ale jest to jakiś sposób na "tenisowe" życie. Można być sędzią ale można być też Stringerem. :)
Obawiam się, że im wyższej rangi turnieje tym środowisko na ludzi z zewnątrz jest bardziej zamknięte (czyt. układy).
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis rakiet

Dlatego jestem w domu a nie w Hiszpanii. :)

Podejrzewam, że da się tam dostać. Ale trzeba na to chwilę czasu poświęcić, której ja akurat nie miałem. :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Serwis rakiet

Oj, coś czarno zaczynam widzieć ten biznes.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Serwis rakiet

abaszydze pisze:Oj, coś czarno zaczynam widzieć ten biznes.
Czemu? :)
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Serwis rakiet

Dalej do przodu Sebex realizuj swój plan.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Serwis rakiet

Clapton pisze:Dalej do przodu Sebex realizuj swój plan.
To będzie ta kukurydza? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Różności tenisowe”