Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Czy ktoś w ostatnim czasie miał może styczność z realizacją budynku przy kortach tenisowych.
Interesuje mnie ewentualny kosztorys wykonania takiego obiektu.
Myślę o obiekcie spełniającym właściwie 3 podstawowe funkcje:
- 2 szatnie,
- 3-4 prysznice,
- pomieszczenie dla kortowego.
Niewielki ale funkcjonalny.

Ewentualnie ma ktoś namiary na wykonawców takich obiektów żebym mógł ściągnąć ofertę?
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
chomers
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2016, 14:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt: Strona WWW

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Mam namiar na wykonawcę, ale w jakim mieście poszukujesz?
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

chomers pisze:Mam namiar na wykonawcę, ale w jakim mieście poszukujesz?
Potencjalne wykonanie budynku w okolicach Katowic.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Nolan, przecież takie coś samemu można postawić. A mając projekt plus pozwolenie na budowę, postawi Ci taki budyneczek każda ekipa budowlana, to żadna filozofia. Nie trzeba wyspecjalizowanej ekipy, bo niby do czego? Do kilku ścian i dachu?
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Na upartego to teraz możesz nawet gotowe moduły kupić. Tylko składasz klocki i pozamiatane. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Można teź pawilon postawić. Cena ok. 1000 zł za metr z tego co się orientuje. A jak go postawisz "na kółkach" to nawet chyba pozwolenia nie trzeba. :)
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

scudetto pisze:Nolan, przecież takie coś samemu można postawić. A mając projekt plus pozwolenie na budowę, postawi Ci taki budyneczek każda ekipa budowlana, to żadna filozofia. Nie trzeba wyspecjalizowanej ekipy, bo niby do czego? Do kilku ścian i dachu?
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.
Gdyby to były moje korty na mojej działce to zgadzam się, że było by to do zrobienia samemu.

Ofertę/y chcę zebrać ponieważ muszę się przygotować na spotkanie z prezydentem miasta, do którego ten obiekt należy.
Ja na tym obiekcie organizuję ligę oraz turnieje.
Chciałbym go przekonać, że to nie jest aż tak wielki koszt dla miasta i po prostu wstyd przy bardzo fajnych kortach otoczonych zielenią jako zaplecze posiadać "szałas" bez pryszniców z lat 60.
htb pisze:Na upartego to teraz możesz nawet gotowe moduły kupić. Tylko składasz klocki i pozamiatane. :)
Moduły już sprawdzałem ale nie ukrywam, że wolałbym zacząć rozmowy od projektu, który byłby bardziej reprezentacyjny ponieważ znając realia będzie to rozwiązanie na następne 40-50lat.
Oczywiście biorę to pod uwagę jako opcję rezerwową (kompromis).
Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Muszę powalczyć o ten obiekt ponieważ jest to na prawdę super miejsce ale brakuje nam zaplecza.
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Nolan pisze:
scudetto pisze:Ofertę/y chcę zebrać ponieważ muszę się przygotować na spotkanie z prezydentem miasta, do którego ten obiekt należy.
Ja na tym obiekcie organizuję ligę oraz turnieje.
Chciałbym go przekonać, że to nie jest aż tak wielki koszt dla miasta i po prostu wstyd przy bardzo fajnych kortach otoczonych zielenią jako zaplecze posiadać "szałas" bez pryszniców z lat 60.
Nie wiesz jak się robi?
Jeśli masz projekt i pozwolenie zbierasz kosztorysy ofertowe. Jeden konkretny, na przykład od zaprzyjaźnionej firmy budowlanej a kolejne dwa, trzy, ile tam chcesz od innych firm, zawyżone - pro forma, żeby były. Tłumaczysz temu co płaci, że najtańsza oferta jest najlepsza i takie tam ble, ble ble. Sprawa załatwiona. Nie widzę problemu żadnego. Ważne by wykonawca miał pojęcie o robocie. Jeśli takiego masz, wszystko zrobi za ciebie a ty będziesz miał zero problemów.
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Nolan pisze:
scudetto pisze:Nolan, przecież takie coś samemu można postawić. A mając projekt plus pozwolenie na budowę, postawi Ci taki budyneczek każda ekipa budowlana, to żadna filozofia. Nie trzeba wyspecjalizowanej ekipy, bo niby do czego? Do kilku ścian i dachu?
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.
Gdyby to były moje korty na mojej działce to zgadzam się, że było by to do zrobienia samemu.

Ofertę/y chcę zebrać ponieważ muszę się przygotować na spotkanie z prezydentem miasta, do którego ten obiekt należy.
.
Teraz rozumiem :::gd::: . Wstępny kosztorys można zrobić opierając się na samych danych podanych przez Ciebie ( metraż, wyposażenie itd itp ). Nie jestem z branży, ale tak robiłem. Popytaj znajomych budowlańców, powinni Ci wskazać odpowiednią osobę. Taki budynek nie różni się niczym od innych, tyle tylko że będzie stał przy kortach. Nie ma co szukać jakiejś wyspecjalizowanej ekipy, bo wątpię żeby ktoś się specjalizował w stawianiu domków przykortowych ;) .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Nolan
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: 28 paź 2010, 16:46

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

scudetto pisze:
Nolan pisze:
scudetto pisze:Nolan, przecież takie coś samemu można postawić. A mając projekt plus pozwolenie na budowę, postawi Ci taki budyneczek każda ekipa budowlana, to żadna filozofia. Nie trzeba wyspecjalizowanej ekipy, bo niby do czego? Do kilku ścian i dachu?
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.
Gdyby to były moje korty na mojej działce to zgadzam się, że było by to do zrobienia samemu.

Ofertę/y chcę zebrać ponieważ muszę się przygotować na spotkanie z prezydentem miasta, do którego ten obiekt należy.
.
Teraz rozumiem :::gd::: . Wstępny kosztorys można zrobić opierając się na samych danych podanych przez Ciebie ( metraż, wyposażenie itd itp ). Nie jestem z branży, ale tak robiłem. Popytaj znajomych budowlańców, powinni Ci wskazać odpowiednią osobę. Taki budynek nie różni się niczym od innych, tyle tylko że będzie stał przy kortach. Nie ma co szukać jakiejś wyspecjalizowanej ekipy, bo wątpię żeby ktoś się specjalizował w stawianiu domków przykortowych. ;)
Właśnie tak zrobię. Mam w sumie w firmie obecnie sporą inwestycje, którą nadzoruje od strony budowlanej znajomy.
Powinien dać wstępny kosztorys - pewnie mają jakieś założenia co do kosztu standardowego takiego budynku.

Dzięki za pomysły - co "dwie" głowy to nie jedna. :)
Żeby pokonać przeciwnika trzeba najpierw pokonać samego siebie.
Awatar użytkownika
iwan
TROLL
Posty: 306
Rejestracja: 18 sty 2016, 12:18

Re: Budynek (szatnia, przysznice itp.)

Nolan pisze:
scudetto pisze:
Nolan pisze:
scudetto pisze:Nolan, przecież takie coś samemu można postawić. A mając projekt plus pozwolenie na budowę, postawi Ci taki budyneczek każda ekipa budowlana, to żadna filozofia. Nie trzeba wyspecjalizowanej ekipy, bo niby do czego? Do kilku ścian i dachu?
Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana.
Gdyby to były moje korty na mojej działce to zgadzam się, że było by to do zrobienia samemu.

Ofertę/y chcę zebrać ponieważ muszę się przygotować na spotkanie z prezydentem miasta, do którego ten obiekt należy.
.
Teraz rozumiem :::gd::: . Wstępny kosztorys można zrobić opierając się na samych danych podanych przez Ciebie ( metraż, wyposażenie itd itp ). Nie jestem z branży, ale tak robiłem. Popytaj znajomych budowlańców, powinni Ci wskazać odpowiednią osobę. Taki budynek nie różni się niczym od innych, tyle tylko że będzie stał przy kortach. Nie ma co szukać jakiejś wyspecjalizowanej ekipy, bo wątpię żeby ktoś się specjalizował w stawianiu domków przykortowych ;) .
Właśnie tak zrobię. Mam w sumie w firmie obecnie sporą inwestycje, którą nadzoruje od strony budowlanej znajomy.
Powinien dać wstępny kosztorys - pewnie mają jakieś założenia co do kosztu standardowego takiego budynku.

Dzięki za pomysły - co "dwie" głowy to nie jedna. :)
Cieszę się, że pomogłem. Gdybyś był z mojej okolicy poprowadziłbym Twoją inwestycję. Siedzę właśnie w tym. Byłbyś zadowolony.

Wróć do „Różności tenisowe”