Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Afera w PZT

Władze związku krajowego wyłaniane są na podstawie głosów delegatów z okręgów, dopóki taki system funkcjonuje zawsze będą to swoi ludzie, poszczególne klany rodzinne, bądź znajomych - w jednych wyborach o kilka głosów zwycięży jeden "klan", w następnych o głosik zdystansuje go inny. Tak to się kręci i wszyscy w środowisku wydają się być zadowoleni. A jak funkcjonuje związek wszyscy widzą, gdybym miał go oceniać i rozliczyć na podstawie efektów to za realizację projektów tenisa amatorskiego (praktycznie rozłożony dawny projekt atp), tenisa dorosłego (mała liczba turniejów, poza ITF Futures praktycznie nie ma gdzie grać, w nielicznych turniejach OTK gra zwykle garstka zawodników i to głównie juniorzy), rozgrywek drużynowych (praktycznie nie istnieją, organizowany jest bodajże jeden turniej w roku) musiałbym wystawić ocenę negatywną. Swoją próbę dodania do kalendarza ITF i PZT organizowanych przeze mnie Mistrzostw Warszawy Seniorów i Amatorów GPW opisałem na blogu, szkoda gadać i się powtarzać. Innymi zadaniami realizowanymi przez PZT się nie interesowałem, też podobno różowo nie jest, ale nie mam wiedzy by oceniać.

Inna sprawa, że obsadzenie stołka prezesa osobami spoza środowiska też nie daje gwarancji uzdrowienia. Przykładem Waldek Dubaniowski, który prezesował związkowi z nadania politycznego w latach 2003-2009, moim zdaniem łebski gość, coś tam w życiu na innych polach osiągnął, ponadto zagorzały fan tenisa. Grywałem z nim gdy szefował PZT i czasem zdarzało się napomknąć coś o sytuacji w związku. Tylko machał ręką z bezradności.

Dlatego ja, podobnie jak Vivid, nie mam złudzeń, co do zmian i poprawy jakości kierowania związkiem po ewentualnej wymianie kilku członków zarządu. Danie szansy innym na szczęście w tym przypadku nic nie kosztuje. :wink:
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Z grubsza to można powiedzieć tak - amatorze organizuj się sam. I to jest chyba najlepsza rada czy nawet recepta.
Natomiast nie można jej zastosować wobec młodzieży chcącej grać stricte zawodniczo, szkoda, bo przecież jest zapał samych młodych ludzi, oraz podobny, jak nie większy ich rodziców, o wyrzeczeniach i poświęceniu nie wspomnę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Afera w PZT

JCz pisze: to za realizację projektów tenisa amatorskiego (praktycznie rozłożony dawny projekt atp)
Oj tak, szkoda tak dobrze funkcjonującego na początku programu. Był równomiernie rozłożony kalendarz imprez, całkiem dużo ośrodków, jasny i klarowny podział na kategorie "ważności" turniejów... Równie szkoda mi Family Cup, kiedyś przyciągający na pojedyncze turnieje i 80 startujących.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Afera w PZT

Gary pisze: Jak się okaże, że nowa hala stanęła dzięki jakimś wałkom i klub będzie musiał zwrócić jakieś dofinansowanie, to kto dostanie ostatecznie po tyłku jak nie gracze?
Gary co jest nie tak z tą halą?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Afera w PZT

Basic pisze:
Gary pisze: Jak się okaże, że nowa hala stanęła dzięki jakimś wałkom i klub będzie musiał zwrócić jakieś dofinansowanie, to kto dostanie ostatecznie po tyłku jak nie gracze?
Gary co jest nie tak z tą halą?
Hala jest ok, ale może się okazać, że dofinansowanie zostało przyznane hmmmm, nie do końca uczciwie. Co nie jest niemożliwe, jeśli czytałeś artykuły, które wrzuciłem, to będziesz wiedział dlaczego. :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Gary wyrasta na samozwańczego poszukiwacza i zwalczacza wszelkich wałków. ;)
Koniunktura niby teraz dobra. Gary, zapisz się do PiS-u i od razu transfer do CBA. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
rafixes
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 maja 2011, 18:50

Re: Afera w PZT

Nie wiem, co tam się za syf teraz dzieje, ale ostatnio zwrócił moją uwagę wpis Wojciecha Andrzejewskiego na fejsbuku, który pozwolę sobie zacytować:
"Szanowni Państwo! Chciałbym uprzejmie poinformować, że w dniu dzisiejszym złożyłem rezygnację z funkcji członka Zarządu Polskiego Związku Tenisowego. W tym momencie moja osiemnastoletnia przygoda z polskim tenisem ostatecznie się zakończyła. Gdyby ktoś zapytał mnie czy jest mi z tym dobrze, musiałbym szczerze odpowiedzieć, że nie. Gdyby ktoś zapytał mnie, czy żałuję tych lat, odpowiedziałbym, że nie. Gdyby ktoś zapytał mnie czy mógłbym zrobić jeszcze coś dobrego, myślę że tak. Ale to już zupełnie inna historia."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Afera w PZT

Miałem styczność z p. Wojtkiem jeszcze jak sam robiłem uprawnienia, rozsądnie myślący i wyrażający się facet.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
rafixes
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 1 maja 2011, 18:50

Re: Afera w PZT

U mnie na zajęciach również wykłady prowadził. :)
Kopalnia wiedzy, bo inaczej tego nazwać nie można. Ciężko nie zrobić przy tej okazji reklamy, ale warto dowiedzieć się więcej o tworzonej m.in. przez niego, Tennis Consulting Group. Miałem też możliwość nabycia tenisowego podręcznika, w którym omówione są chyba niemal wszystkie aspekty nauczania tenisa na każdym etapie zaawansowania. Fajna sprawa, bo podręcznik jest cały czas aktualizowany i wraz z zakupieniem go w postaci materialnej, dostaje się również subskrypcje na 3lata z zapewnieniem, że wszystkie aktualizacje będą w formacje .pdf przesyłane na maila.

Wróć do „Różności tenisowe”