Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Od kilku dni kalkuluję jak tu w rozsądnej cenie obejrzeć jak najwięcej tenisa, trochę siatkówki i LM. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste jeśli nie chce się wydać +70zł. Możliwości są takie:

1. nc+
Co jest: AO, RG, USO, WTA, ATP 500/250, LM (wszystko w HD)
Nie ma: Wimbledon, ATP 1000, siatkówka
Abonament: 59 zł

2. Cyfrowy Polsat
Co jest: AO, RG, USO (ale tylko na jednym kanale i nie Hd), Wimbledon(nie HD), ATP 1000 (nie HD), WTA i ATP 250/500 (HD), siatkówka
Nie ma: LM, dugiego kortu na 3 WSach, brak HD w większości
Abonament: 39 zł

3. kablówka
Co jest: WSy (nie HD, oba korty), ATP 1000 (nie Hd), siatkówka, LM
Nie ma: WTA, ATP 500/250
Abonament: 42,5 zł

Jak widać zawsze trzeba z czegoś zrezygnować. Najłatwiej byłoby chyba wziąć kablówkę i kupić dekoder do satelity i ciągnąć SuperTennis. A pakiety cóż może nie tak wygórowane cenowo, ale jeśli doliczy się ES Player, IPLE czasem to i tak sporo wychodzi. Może macie jakieś inne propozycje/kombinacje/pomysły? Z tego wyliczenia najlepiej chyba opłaca się CP.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Weź pod uwagę, że w tych najtańszych abonamentach przeważnie nie ma pełnej oferty kanałów sportowych. W NC+ żeby mieć dostęp do całej oferty sportowej, 60 zł raczej nie wystarczy... Osobiście mam NC+ z pełnym sportem i wykupuję jak mi pasuje pakiet na Ipli, wychodzi około stówki miesięcznie.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Zdaję sobie z tego sprawę, ale ja wypisałem po prostu najniższe ceny zawierające te programy. Tzn. wykupienie wyższego niż 59 zł pakietu w nc+ nie da mi ani Wimbledonu, ani ATP 1000. Podobnie w innych ofertach, w Polsacie ewentualnie to możliwe przy premium, albo dokupieniu pakietu Sport HD, co jest możliwe tylko w najwyższych pakietach. A tak swoją drogą czy pod dekoder od kablówki da się jakoś podłączyć satelitę? Czy trzeba mieć osobny dekoder i bawić się w przełączanie?
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

SevenUP pisze:Zdaję sobie z tego sprawę, ale ja wypisałem po prostu najniższe ceny zawierające te programy...
Ok, tak też myślałem. Miałem podobny dylemat jakiś czas temu, nic nie wymyśliłem i zostałem przy tym co mam :rolleyes: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

SevenUP pisze:Od kilku dni kalkuluję jak tu w rozsądnej cenie obejrzeć jak najwięcej tenisa, trochę siatkówki i LM. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste jeśli nie chce się wydać +70zł. Możliwości są takie:

1. nc+
Co jest: AO, RG, USO, WTA, ATP 500/250, LM (wszystko w HD)
Nie ma: Wimbledon, ATP 1000, siatkówka
Abonament: 59 zł

2. Cyfrowy Polsat
Co jest: AO, RG, USO (ale tylko na jednym kanale i nie Hd), Wimbledon(nie HD), ATP 1000 (nie HD), WTA i ATP 250/500 (HD), siatkówka
Nie ma: LM, dugiego kortu na 3 WSach, brak HD w większości
Abonament: 39 zł

3. kablówka
Co jest: WSy (nie HD, oba korty), ATP 1000 (nie Hd), siatkówka, LM
Nie ma: WTA, ATP 500/250
Abonament: 42,5 zł

Jak widać zawsze trzeba z czegoś zrezygnować. Najłatwiej byłoby chyba wziąć kablówkę i kupić dekoder do satelity i ciągnąć SuperTennis. A pakiety cóż może nie tak wygórowane cenowo, ale jeśli doliczy się ES Player, IPLE czasem to i tak sporo wychodzi. Może macie jakieś inne propozycje/kombinacje/pomysły? Z tego wyliczenia najlepiej chyba opłaca się CP.
Ciężki temat. :D Generalnie najtaniej wyjdzie Ci kablówka, ale z pewną kombinacją i tu jest odpowiedź na kolejne pytanie.
SevenUP pisze: (...) A tak swoją drogą czy pod dekoder od kablówki da się jakoś podłączyć satelitę? Czy trzeba mieć osobny dekoder i bawić się w przełączanie?
Można kupić dekoder combo w konfiguracji DVB-S/S2 (satelita) oraz DVB-T/T2/C (T-naziemna, naziemna w standardzie T2 - już niedługo ;-), C- kablówka). Taki dekoder ma jedną kieszeń na karty kodowe oraz gniazdo na moduły CI. Kwestie do rozwiązania:

- kablówka będzie kodować sygnał. Dlatego musisz się dowiedzieć czy to robi i jeśli tak, to w jakim systemie kodowania (Irdeto, Viaccess etc.). Kolejne pytanie jakie musisz zadać w kablówce to czy parują karty z modułem. Jeśli nie - wykupujesz samą kartę, wkładasz do czytnika i oglądasz. Jeśli tak - to czy mają w ofercie sparowane moduły dostępu CI z kartą, taki komplet wkładasz do gniazda na moduł i po sprawie.
Ważne w przypadku modułów CI (trzecie pytanie do kablówki) - czy standard ich interfejsu to CI (jest sprzęt na rynku) czy CI+ (chore ceny za dekoder z gniazdem tego typu). Jeśli CI+ to generujesz czwarte pytanie do kablówki - czy ich moduł CI+ ma tryb legacy, czyli może pracować w dekoderach z gniazdem CI. To wszystko jeśli chodzi o kablówkę. :D

Masz już dekoder do satelity, naziemnej oraz kablówki. Podłączasz do niego antenę satelitarną z konwerterem (koszt 80-100), wielkość czaszy zależy od Twojej lokalizacji, standardowo 80cm wystarczy, chyba, że mieszkasz w okolicach Przemyśla. :twisted: Do drugiej głowicy naprzemiennie sygnał z naziemnej cyfrowej (chyba, że masz TV z odpowiednim tunerem w mpeg4 to powinieneś go podpiąć bezpośrednio do telewizora) oraz kablówki.

Sprawdzasz najrozsądniejszą ofertę programową z kablówki. Wg Twojego opisu brakuje Ci WTA oraz ATP500/250. Zero problemu, odbierasz na tym samym dekoderze Supertennis z satelity i uzupełniasz w ten sposób braki.

Możliwości uzupełnienia oferty jak się rozochocisz:

- prepaid Cyfrowego Polsatu - mało kto wie, że takie coś istnieje. Kupujesz moduł CI+ pracujący w trybie legacy z kartą (sparowane), odpalasz sobie na dowolny okres pakiet Familijny HD oraz dodatkowo Sport HD. Tanio nie jest (44,90+20) ale możesz to zrobić na dowolny okres nie będąc związanym umową! Np. płacisz w czerwcu i oglądasz Wimbledon w HD, po miesiącu gaśnie.
- prepaid nc+ - usługa Smart HD+, sama karta kodowa, w sumie tylko dla nsportu oraz TVP Sport, zasady takie same jak wyżej - płacisz za dowolny okres, potem nie itd.
- normalna umowa z Cyfrowym Polsatem wykorzystując taki sam moduł CI jak opisany wyżej (dekoder cały czas Twój, nie popełnij błędu i nie bierz dekodera od nich)
- normalna umowa z nc+ - bierzesz od nich samą kartę kodową (nie cały sprzęt) pracującą w systemie Nagra/Seca bez parowania, wkładasz w czytnik kart.

Dla biegłych linuksowo i lubiących ryzyko są tunery oparte na systemie Enigma2 i podpięte do sieci, możliwości oglądania całego świata. To tak tylko, żeby podnieść ciśnienie. :D

Edycja: Linki do ofert prepaid:
Cyfrowy Polsat
Smart HD+
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

A nie wyszło by taniej gdyby korzystać wyłącznie z telewizji internetowej na czas rozgrywania danego turnieju? Sporo można obejrzeć w Eurosport player. Resztę pewnie można czasowo wykupić jakieś pakiety (z tego co mi wiadomo, to w piłce nożnej można za drobną opłatę wykupić np. pojedyncze spotkanie). Kwestia tylko, żeby mieć stabilny i szybki internet oraz możliwość podłączenia obrazu i dźwięku z komputera do telewizora... No i w sumie płacisz wyłącznie wtedy, kiedy wiesz, że będziesz mógł oglądać. Brak związania konkretną umową.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Toś ładnie pojechał :::gd::: . Połowy tych symboli i skrótów nie rozumiem. Bo nie jestem biegły, ale tez nigdy tego nie szukałem. Ale widzę że temat rozkminiłeś (tak teraz mówi młodzież?).
Chciałem tez napisać ze nc+ można uzupełnić kanałem supertenis, no ale mnie uprzedziłeś.
Ja przedłużyłem umowę przed TF w zeszłym roku i dostałem pakiet universe za 49pln ale zażyczylem sobie najnowszy dekoder mediabox. Musiałem dopłacić za niego 10pln miesięcznie. W porównaniu do ich turbodekodera jaki kiałem, to tak jakby przesiąść się z Matiza do Mondeo... Wszystko szybko działa, brak zawieszen, transparentne menu.
Teraz tez jestem przed zakończeniem umowy i zastanawiam sie nad CP. Jedyne co mnie odstrasza to bardzo negatywne opinie o dekoderach CP. Czy ktoś ma, używa i może porównać z nc+?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Jakuboto pisze:A nie wyszło by taniej gdyby korzystać wyłącznie z telewizji internetowej na czas rozgrywania danego turnieju? Sporo można obejrzeć w Eurosport player. Resztę pewnie można czasowo wykupić jakieś pakiety (z tego co mi wiadomo, to w piłce nożnej można za drobną opłatę wykupić np. pojedyncze spotkanie). Kwestia tylko, żeby mieć stabilny i szybki internet oraz możliwość podłączenia obrazu i dźwięku z komputera do telewizora... No i w sumie płacisz wyłącznie wtedy, kiedy wiesz, że będziesz mógł oglądać. Brak związania konkretną umową.

Jeszcze dużo wody w Wiśle przepłynie, zanim jakość przekazu online zbliży się do satelitarnego. Szczególnie na ekranach powyżej 40cali.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

pst pisze:Ja przedłużyłem umowę przed TF w zeszłym roku i dostałem pakiet universe...
To była transmisja z TF'a??? O_O Pewnie z ukrytej kamery. rotfl
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

TomPL pisze:
pst pisze:Ja przedłużyłem umowę przed TF w zeszłym roku i dostałem pakiet universe...
To była transmisja z TF'a??? O_O Pewnie z ukrytej kamery. rotfl
Logi nagrywał i przekaz na żywo będzie z lekkim opóźnieniem (większym niż transmisja z Soczi na terenie Rosji) rotfl .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

TomPL pisze:
pst pisze:Ja przedłużyłem umowę przed TF w zeszłym roku i dostałem pakiet universe...
To była transmisja z TF'a??? O_O Pewnie z ukrytej kamery. rotfl
Fajnie wyszło ;-P . Akurat jak jechałem na TF, w piątek, to dzwonili z nc+ i wtedy załatwiłem to telefonicznie. :)
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Sprawdź ofertę Netii, w pakiecie sportowym są dwa ES HD oraz Polsaty Sportowe też HD. Nie wiem jak to wygląda cenowo bo ja mam w jakimś pakiecie z internetem ale może....
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

hokej pisze:Można kupić dekoder combo w konfiguracji DVB-S/S2 (satelita) oraz DVB-T/T2/C (T-naziemna, naziemna w standardzie T2 - już niedługo ;-), C- kablówka). Taki dekoder ma jedną kieszeń na karty kodowe oraz gniazdo na moduły CI. Kwestie do rozwiązania:

- kablówka będzie kodować sygnał. Dlatego musisz się dowiedzieć czy to robi i jeśli tak, to w jakim systemie kodowania (Irdeto, Viaccess etc.). Kolejne pytanie jakie musisz zadać w kablówce to czy parują karty z modułem. Jeśli nie - wykupujesz samą kartę, wkładasz do czytnika i oglądasz. Jeśli tak - to czy mają w ofercie sparowane moduły dostępu CI z kartą, taki komplet wkładasz do gniazda na moduł i po sprawie.
Ważne w przypadku modułów CI (trzecie pytanie do kablówki) - czy standard ich interfejsu to CI (jest sprzęt na rynku) czy CI+ (chore ceny za dekoder z gniazdem tego typu). Jeśli CI+ to generujesz czwarte pytanie do kablówki - czy ich moduł CI+ ma tryb legacy, czyli może pracować w dekoderach z gniazdem CI. To wszystko jeśli chodzi o kablówkę. :D

Masz już dekoder do satelity, naziemnej oraz kablówki. Podłączasz do niego antenę satelitarną z konwerterem (koszt 80-100), wielkość czaszy zależy od Twojej lokalizacji, standardowo 80cm wystarczy, chyba, że mieszkasz w okolicach Przemyśla. :twisted: Do drugiej głowicy naprzemiennie sygnał z naziemnej cyfrowej (chyba, że masz TV z odpowiednim tunerem w mpeg4 to powinieneś go podpiąć bezpośrednio do telewizora) oraz kablówki.

Sprawdzasz najrozsądniejszą ofertę programową z kablówki. Wg Twojego opisu brakuje Ci WTA oraz ATP500/250. Zero problemu, odbierasz na tym samym dekoderze Supertennis z satelity i uzupełniasz w ten sposób braki.

Możliwości uzupełnienia oferty jak się rozochocisz:

- prepaid Cyfrowego Polsatu - mało kto wie, że takie coś istnieje. Kupujesz moduł CI+ pracujący w trybie legacy z kartą (sparowane), odpalasz sobie na dowolny okres pakiet Familijny HD oraz dodatkowo Sport HD. Tanio nie jest (44,90+20) ale możesz to zrobić na dowolny okres nie będąc związanym umową! Np. płacisz w czerwcu i oglądasz Wimbledon w HD, po miesiącu gaśnie.
- prepaid nc+ - usługa Smart HD+, sama karta kodowa, w sumie tylko dla nsportu oraz TVP Sport, zasady takie same jak wyżej - płacisz za dowolny okres, potem nie itd.
- normalna umowa z Cyfrowym Polsatem wykorzystując taki sam moduł CI jak opisany wyżej (dekoder cały czas Twój, nie popełnij błędu i nie bierz dekodera od nich)
- normalna umowa z nc+ - bierzesz od nich samą kartę kodową (nie cały sprzęt) pracującą w systemie Nagra/Seca bez parowania, wkładasz w czytnik kart.

Dla biegłych linuksowo i lubiących ryzyko są tunery oparte na systemie Enigma2 i podpięte do sieci, możliwości oglądania całego świata. To tak tylko, żeby podnieść ciśnienie. :D

Edycja: Linki do ofert prepaid:
Cyfrowy Polsat
Smart HD+
Dziękuję za propozycje. ;) Dostałem bardziej wyczerpującą odpowiedź niż się spodziewałem. rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
fabiozo
Bywalec
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: 24 sty 2009, 18:06
Lokalizacja: WPR
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Jakuboto pisze:Sporo można obejrzeć w Eurosport player. Resztę pewnie można czasowo wykupić jakieś pakiety
Problemem jest to, że nie transmitują w jakości HD. Dziwi mnie to.
NTRP [3.0]
Obrazek Head YOUTEK IG Radical MP
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Hokej, mam jeszcze jedno pytanie natury technicznej. Teoretycznie kanały analogowe kablówki można odbierać na kilku telewizorach. Czy orientujesz się w możliwości podłączenia kablówki do monitora z wyjściem DVI? Domyślam się, że w grę wchodzi tuner i przejściówka.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Dobrze kombinujesz (dekoder + przejściówka), ale musisz sprawdzić przed ew. zakupem współpracę dekodera z przejściówkami DVI (HDMI-DVI). Firmy nie robią takich testów, ale na forach powinieneś znaleźć info. Paradoksalnie niektóre typy procesorów dekoderów nie realizują takiego połączenia, potrzebna jest ingerencja programowa.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Dekoder czy jednak raczej tuner? To przecież ma być analogowa kablówka. Tylko... czy są tunery z wyjściem DVI?
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

TomPL pisze:Dekoder czy jednak raczej tuner? To przecież ma być analogowa kablówka. Tylko... czy są tunery z wyjściem DVI?
Dekoder z HDMI ----> kabel HDMI ----> przejściówka ----> monitor.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Dekoder=tuner=STB="przystawka".
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Jak zobaczyć wszystkie rozgrywki tenisowe w TV

Zatem podłączam tuner DVB C do kablówki, a od tunera robię przejście HDMI - DVI. A czy dźwięk podłączy się za pomocą jacka?

Edit: oczywiście chodziło o tuner analogowy, bo w dvb c wszystko byłoby zakodowane.
Prince Textreme Tour 100 310

Wróć do „Różności tenisowe”