Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Torby Tecnifibre 2011/2012

Torby Tecnifibre są na naszym forum i nie tylko znane. Producent oferuje świetną jakość wykonania, przemyślane rozwiązania, ciekawe innowacje, szelki i poduszki na plecach niczym w plecakach górskich... po prostu klasa sama w sobie.

Czerwona linia torb VO2 Max zostaje zastąpiona nową linią Tour, natomiast czarna linia pozostaje bez zmian.

Obrazek

Jak widać na powyższej fotce Tecnifibre wprowadza znany ze Standbagów trójkomorowy podział centralnej przegrody. Odwrócone zostają również szelki. Buty przechowywane będą w najniższej części torby czyli tak jak w Standbagach.

Po więcej szczegółów odsyłam do katalogu...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Ciekawe jak te odwrócone szelki sprawdzą się w praktyce? Wygląda na wcale "nie głupie" rozwiązanie. Część ciężaru ponad barkami, na pewno odciąży krzyż i lędźwie. Sam jednak przyzwyczaiłem się już do "szerokiego nad tyłkiem" ;-)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Sam jestem ciekaw. Ale torby Tecnifibre to dla mnie przede wszystkim jakość wykonania i super wygodne szelki. Ja chodzę wyłącznie piechotą na korty także jest to dla mnie istotne.

Jak raz wziąłem na kort mojego szarego pancernika marki FILA to myślałem o amputacji kręgosłupa.

Oczywiście nowa torba ma 2 wady:
- znowu brak termo;
- znowu brak większej ilości małych kieszonek na akcesoria.

No ale są też plusy. Centralna komora dodatkowo podzielona co już daje więcej możliwości. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Patrząc na sam wygląd to numer 1 na rynku.
Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

3 dni temu odebrałem torbę Pacific'a (Basalt-X) i pierwsze testy wskazują, że powinna być wygodna. Na pewno nie będzie takiego komfortu jak z Tecnifibre (kiedyś jeździłem z taką na skuterze i była nie do zastąpienia) :-)
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

El Diablo pisze: No ale są też plusy. Centralna komora dodatkowo podzielona co już daje więcej możliwości. :]
Czy to odnosi się do torby Tour 12R VO2 Max ?
Mi bardzo podoba się 9R VO2 Max i zastanawiam się czy bym się w niej pomieścił... chciałbym tam włożyć 2 pary butów, klapki i ciuchy.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2011, 17:43 przez pst, łącznie zmieniany 1 raz.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

EDward I Rogaty pisze:Czerwona linia torb VO2 Max zostaje zastąpiona nową linią Tour, natomiast czarna linia pozostaje bez zmian.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

ED
Wspomniane przez Ciebie torby Tour widzę tylko w katalogu na stronie Tecnifibre.
W Protenisie są dalej VO2 Max podobnie jak na niemieckiej i angielskiej stronie Tecnifibre.

To zmienię pytanie: Czy torba Tour 9 ma centralną komorę? Bo to z opisów nie wynika, ani na stronie Tecnifibre, ani z katalogu.

EDIT...
No tak - nie zobaczę ich bo to na rok 2011/2012, ale pytanie, o której mówiłeś dalej aktualne :) .
Czyli VO2 Max nie mają podzielonej komory...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

pst pisze:Czyli VO2 Max nie mają podzielonej komory...
El Diablo pisze:Czerwona linia torb VO2 Max zostaje zastąpiona nową linią Tour, natomiast czarna linia pozostaje bez zmian.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

ED sposób w jaki odpowiadasz jest dla mnie przykry.
Przychodzę na to forum dowiedzieć się czegoś więcej od osób, które wiedzą więcej ode mnie. Nie masz oczywiście żadnego obowiązku mi odpowiadać, ale jak już to robisz, to proszę załóż, że są osoby, które mniej się znają na sprzęcie niż Ty, i odpowiedz tak, abym miał szansę zrozumieć.

Z Twoich cytatów muszę się domyślać informacji, bo nie znam ani czerwonej linii toreb, ani czarnej, ani tym bardziej nowej linii Tour. Nigdy też nie używałem żadnej torby tenisowej.
Na stronie Protenis opisy nie mówią czy komora jest podzielona czy nie. Nie ma również tej informacji na stronie Tecnifibre - więcej, na stronie Tecnifibre nie można nawet obejrzeć linii Black (nie wyświetla się).
Nie mam więc z czym porównywać i dlatego też Twoje cytaty w dalszym ciągu nic mi nie dają :( .
A skoro nie zrozumiałem, która torba co ma, z Twojego poprzedniego postu, to ponowne cytowanie tego samego nie jest zbyt miłe.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Nie rozumiem...
Napisałem że czerwone VO2 Max są zastępowane przez 'nowe' Toury. Pisałem też że nowa torba ma wady i zalety m.in. podział komory centralnej.
El Diablo pisze:Oczywiście nowa torba ma 2 wady:
- znowu brak termo;
- znowu brak większej ilości małych kieszonek na akcesoria.

No ale są też plusy. Centralna komora dodatkowo podzielona co już daje więcej możliwości. :]
Pozostają czarne VO2 Max bez zmian.

Nie wiem jak inaczej mam to napisać? Skoro do tej pory nie miały podziałki to dlaczego niezmienione czarne VO2 Maxy mają ją mieć? ...

Gold/Red/Black to tylko opcja kolorystyczna. Wszystkie torby z linii były/są takie same o czym pisałem na forum.

Czyli jeszcze raz. System podziałowy komory centralnej wprowadzono w Standbagach i przeniesiono go na nową torbę Tour. Stara wersja Tour (przed linią VO2 Max) oraz VO2 Max nie miały podziału komory głównej i dalej mimo kontynuacji produkcji czarnych VO2Max mieć jej nie będą bo jak już napisałem pozostają bez zmian.

Zapewne za kilka lat zrobię recenzję porównawczą VO2 Max vs Nowy Tour ale to już innej kwatery głównej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

El Diablo pisze:Nie rozumiem...
A ja już tak - dziękuję! :D
Ja się irytowałem, że rzucasz kolejne cytaty, a Ty za pewne dziwiłeś się, jak ja mogę tego nie rozumieć... Przypuszczam, że przeznaczasz na forum swój prywatny czas i aby wszystkim odpowiedzieć elaboratem to by tego czasu nie starczyło... widać mi czasem trzeba bardziej łopatologicznie :wink: . Na prawdę to doceniam :::gd::: .

Co do wad nowej torby z serii Tour to napisałeś, że "znowu brak termo". Znowu czyli domyślam się :] , że poprzednia czerwona VO2 Max też nie ma termo - a na stronie Protenis opisują ją (VO2 Max 9R) jako Atrakcyjny termobag - plecak z nowej linii TOUR... .
Czy to znaczy, że błąd w opisie ten 'termobag'?
Zmyliło mnie też stwierdzenie z nowej linii TOUR...

Generalnie torby Tecnifibre najbardziej mi się podobają z wszystkich jakie oglądnąłem w sieci (i kilka w sklepie). Wygląda jakby inne torby miały doczepione szelki aby w razie czego można było je zarzucić na ramię, a Tecnifibre wyglądają na plecak. Chcę zakupić torbę tenisową bo chodzę z jakąś podróżną i wyglądam jak handel obwoźny ze stadionu :twisted: no i rakiety się nie mieszczą co jest bardzo niewygodne.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Żadna z torb Tecnifibre nie ma/miała termo... zresztą podobnie jak torby Yonexa chociaż MOŻLIWE że nowa czerwona torba Pro Yonka w Japonii ma izolację, są zdjęcia.

Pojęcia termobag używa się, moim zdaniem błędnie, jako określenie wszystkich torb stricte na rakiety tenisowe. To że używa się poszczególnych komór na wodę, ciuchy etc. to już inna sprawa.
W teorii torba x12 ma pomieścić 12 rakiet ale kto tyle ma? Nie, złe forum na takie pytanie! rotfl

Przez te kilka lat wydaje mi się że powoli odchodzi się od nagminnego używania hasła "termobag" ale to może być tylko wymysł mojej wyobraźni.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

El Diablo pisze: W teorii torba x12 ma pomieścić 12 rakiet ale kto tyle ma? Nie, złe forum na takie pytanie! rotfl
To brakuje mi 'tylko' 10...

To ten prawdziwy termobag pewnie przydaje się bardzo w zimie jak jest -20st. C, a wychodzimy z szatni gdzie jest +20st. C.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Jeśli kiedyś zmienię moją koszmarną, zieloną torbę Prince, to na pewno na taką Tecnifibre! Naprawdę mi się podobają ... no i te szelki. Rewelacja.

Termobag przydałby mi się ewentualnie, żeby mieć zawsze zimne pepsi :D, ale nie jestem pewien, czy to tak działa.
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Dziś rozmawiałem z Protenisem - jeszcze nie mają nowych torb z serii Tour, ale mają mieć za ~2 tygodnie. :) Ceny? mają być podobne do obecnych VO2Max... co to znaczy podobne to już Pani Monika nie chciała powiedzieć ;-)
Pewnie będą trochę wyższe albo na VO2 Max zrobią promocje żeby wyprzedać stan magazynowy.

Tak więc moje zamówienie wisi i czeka - muszę wybrać pomiędzy Tour 9, a Tour 12 Pewnie zamówię obie i wybiorę w domu, jak sprawdzę czy pomieszczę 2 rakiety 2 pary butów, klapki i ręcznik oraz ciuchy.
Trochę zdziwiło mnie, że Pani wahała się czy mogę zakupić dwie torby i jedną odesłać... jakby to było niezgodne z ich wewnętrznym regulaminem, ale z tego co wiem można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od zakupu (zakup przez internet).
Beware of the Hologram.
It will trick us!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

pst pisze:...z tego co wiem można odstąpić od umowy w ciągu 10 dni od zakupu (zakup przez internet).
Jak najbardziej tak! Dziwne, że tamta Pani wahała się. Wszystko jest w przepisach, o których można poczytać także w internecie...
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Oczywiście, że masz rację! W Sport Clubie z tego korzystałem przymierzając buty.
W Protenisie, aż zerknąłem na regulamin i też jest tam opisany zwrot w ciągu 10 dni, bo Pani tym wahaniem troszkę mnie zestresowała... no bo zamówiłem 2 torby :D, ale wszystko OK i jedną odeślę.
Poczekam jednak cierpliwie na tę nową linię, a tymczasem będę pomykał w starej podróżnej :/ .
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

Pst - jak już kupisz to opisz wrażenia.

Pomiętoś ją wpierw trochę, porzucaj o podłogę i przeciągnij po chodniku. Tak ,żeby zobaczyć jak sobie radzi w polowych warunkach :D.

W sumie już się zdecydowałem i we wrześniu też sobie taką kupię (x12, żeby na pewno miejsca nie brakowało). Dziś rano spojrzałem na moją torbę i miałem to uczucie, które zawsze mam jak na nią patrzę. Wstręt. Do tego, za każdym razem jak jadę na korty, najpierw z nią walczę, żeby wszystko upchać.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Torby Tecnifibre 2011/2012

widget pisze: Pomiętoś ją wpierw trochę, porzucaj o podłogę i przeciągnij po chodniku. Tak ,żeby zobaczyć jak sobie radzi w polowych warunkach :D.
Jestem ciekaw czy Pani Monika z ProTenisa to przeczyta...
Chciałbym zobaczyć jej minę. :::loled:::
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

Wróć do „Inny sprzęt”