Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

Grało Ci się wcześniej dobrze w Wilsonach, a Protenis ma szeroką ofertę tej marki. Tour i Trance Visiony wyglądają solidnie.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
becki
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 13 kwie 2010, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

Buty już mam. Niestety ten sam model, w Protenisie nie zgodzili się na zamianę na inne buty. Trudno, trzeba będzie przekonać się do Prince'a.
ObrazekYoutek Radical MP
ObrazekTour Edition MidPlus
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Reklamacja butów

Chciałbym podłączyć się do tematu. Zobaczyłem dziś pęknięcie na swoich butach i chciałbym zapytać czy tego typu uszkodzenie nadaje się na gwarancję? Jak wyglądały Wasze "przygody" z reklamacją butów Nike? Mi coś takiego zdarzyło się pierwszy raz, dodam, że używałem ich od kwietnia średnio dwie może trzy godziny w tygodniu.
Zdjęcie

PS. Czy to kiedy wyślę buty na reklamację ma wpływ na coś? Najchętniej wysłałbym je w październiku bo papiery i karton od nich mam w Białymstoku.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Reklamacja butów

Sprawdź warunki gwarancji bo nie wiem czy Nike nie daje pół roku.
A tak poza tym to masz obowiązek w razie stwierdzenia wady zgłosić ją niezwłocznie i chyba nie później niż w miesiąc. Także jak chcesz i będzie można na jesieni to się nie chwal, że latem już to widziałeś :wink:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Bobson
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:27
Lokalizacja: Zielona Góra / Wrocław

Re: Reklamacja butów

Mnie się wydaje, że jednak ma się 2 miesiące od chwili zobaczenia usterki - aczkolwiek, skoro mamy dwa różne głosy, to zaraz postaram się to zweryfikować w swoich źródłach :).

"O niezgodności towaru z umową konsument musi powiadomić sprzedawcę w ciągu dwóch miesięcy od chwili jej stwierdzenia. W celu zawiadomienia wystarczy wysłać zawiadomienie do sprzedawcy." (fragment Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego)

i w celu pełnego uzupełnienia kwestii niezgodności towaru z umową warto zaznaczyć, iż najlepiej sprzedawcę powiadomić w sposób, pozwalający później (w razie tak zwanego W) udowodnić takowe powiadomienie.

"Od momentu stwierdzenia przez kupującego niezgodności towaru z umową biegnie roczny termin przedawnienia jego roszczeń. Po tym terminie nie można już dochodzić swoich roszczeń."
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Reklamacja butów

Dzięki Panowie za informacje, może uda mi się szybciej załatwić ten karton i wysłać.
Prezes fanklubu Staśka :D
Pandemonium
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 1 sie 2011, 18:20

Re: Reklamacja butów

Nadaje się, przy szwach poszło więc materiał nawalił albo szycie, da radę ;).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Reklamacja butów

Pandemonium pisze:Nadaje się, przy szwach poszło więc materiał nawalił albo szycie, da radę ;).
Co się nadaje? Może jak odnosimy się do zamierzchłej wypowiedzi, czy jej fragmentu, warto wstawić jakiś cytat, prawda? Nie wiemy co poetka miała na myśli! :wink:
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Reklamacja butów

Pora opisać jak przebiegła reklamacja ;)
Równo miesiąc temu wysłałem buty, po 15 dniach zadzwoniłem, dowiedziałem się, że buty są u Nike i najpewniej je naprawią (czyli następnym razem trzeba mocniej zniszczyć). Po negocjacjach doszło do tego, że po dopłacie 50zł dostanę CB 3.3 i naprawione Vapory. Naprawa V trochę jeszcze potrwa i najpewniej dostanę w przyszłym tygodniu, za to CB odebrałem dziś :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Reklamacja butów

No proszę, czyli wyszło Ci mocno na dobre :).
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inny sprzęt”