Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Hej, czy można w Polsce kupić takie coś? Ma to sens?

Dzięki!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Ale mnie ten "wynalazek" rozbawił ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

No w sumie trochę śmieszne :). Ale chciałbym pomóc komuś w utrzymaniu stałego kąta rakieta-nadgarstek, a to wydaje się jakimś rozwiązaniem... ale nie wiem czy dobrym? :rolleyes:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Ciekaw jestem jak się z tym gra woleje, albo smeczuje za siebie. To trochę jak gorset na kręgosłup, jak założysz boli mniej albo nawet przestaje. Jak zdejmiesz nie możesz wytrzymać z bólu.

Korzystając z wszelkiej maści podpórek które za nas mają kontrolować naszą technikę, przestajemy ją kontrolować sami choćby w stopniu znikomym. To nie poprawi naszej techniki a ją pogorszy moim zdaniem, dlatego takich wynalazków się wystrzegam. Żadna pomoc nie zrobi za ciebie tego czego w tenisie nie umiesz zrobić sam.

Jeszcze jedno, ja nie miałbym gdzie tej uzdy założyć bo rączkę trzeba by mi przedłużyć o jakieś 8cm. rotfl To głupie urządzenie nie pomagając w niczym uczy nieprawidłowego ułożenia rakiety w dłoni. Przy prawidłowym uzda wisiałaby w powietrzu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

PitS pisze:Ciekaw jestem jak się z tym gra woleje, albo smeczuje za siebie.
Do tych uderzeń są inne ustrojstwa. :D
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Trzeba szybko zmieniać :).

Ale do TYLKO treningowego zastosowania - przebijania forehandem na drugą stronę - się nie nada? Ludzie mają wybitną zdolność do robia rzeczy niezrozumiałych i często bez kontroli :), a tu przysłowiowy bat by był :).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

logigamer pisze:Trzeba szybko zmieniać :)

Ale do TYLKO treningowego zastosowania - przebijania forehandem na drugą stronę - się nie nada? Ludzie mają wybitną zdolność do robia rzeczy niezrozumiałych i często bez kontroli :) a tu przysłowiowy bat by był :)
Ale do czego ma się nadać? Mam kolegę który był kiedyś młociarzem i tak gra w tenisa, zupełnie jakby miał spawany nadgarstek.
Jednak Federer nie ma spawanego nadgarstka: http://www.youtube.com/watch?v=kmhvKafC ... re=related zwróć uwagę co się dzieje w 15-16 sekundzie filmu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Jakoś ten nadgarstek tak mu płynie, niepewnie trochę...
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

PitS pisze: Ale do czego ma się nadać? Mam kolegę który był kiedyś młociarzem i tak gra w tenisa, zupełnie jakby miał spawany nadgarstek.
Jednak Federer nie ma spawanego nadgarstka: http://www.youtube.com/watch?v=kmhvKafC ... re=related zwróć uwagę co się dzieje w 15-16 sekundzie filmu.
Widziałem trening młodzika, którego rodzice zapisali równocześnie na tenis i badminton. Nie znam metodyki nauczania gry w badmintona, ale na korcie piłki latały po całym balonie zupełnie bez kontroli. Myślę że w takim przypadku, taki "usztywniacz" nadgarstka mógłby pomóc.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Kicha ten wynalazek. Uczą w połowie poprawnego ruchu nadgarstkiem w całkowicie niepoprawnym chwycie. Szkoda słów.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
OscaroGee
Weteran
Weteran
Posty: 1009
Rejestracja: 25 paź 2010, 10:52
Lokalizacja: Gdynia/Wejherowo i czasami Częstochowa

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

Masakra!
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Treningowy usztywniacz/korektor nadgarstka

hitman pisze:Kicha ten wynalazek. Uczą w połowie poprawnego ruchu nadgarstkiem w całkowicie niepoprawnym chwycie. Szkoda słów.
Czemu w połowie? Że chwyt słaby, to owszem :).

Wróć do „Inny sprzęt”