Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Owijki bazowe z naturalnej skóry - jakość

Cześć!

Czy owijki z naturalnej skóry są jakościowo lepsze, trwalsze, bardziej czułe niż syntetyczne za +/-20zł?
Bo jak rozumiem, trochę bez sensu jest zakładać wierzchnią na nie...
Strefa Tenisa pisze:Babolat Natural Grip:
- owijka wykonana z tradycyjnej, naturalnej skóry;
- jest niezwykle wytrzymała i nie pogrubia rączki;
- dla graczy poszukujących „dobrego czucia”;
- zapewnia dobrą kontrolę i uczucie suchości.


Parametry:
Waga: 24 g
Grubość 1,7 mm
Absorpcja: 80 %
Kolor: brązowy
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijki bazowe z naturalnej skóry - jakość

Skórzane owijki lepiej zachowują kształt rączki, co dla mnie jest zaletą, ale dla niektórych mogą być zbyt twarde. Zakładanie owijek wierzchnich ma sens, bo przy potliwych dłoniach rakieta będzie się ślizgać. Co do trwałości to przy zakładaniu OG* nie trzeba ich praktycznie zmieniać w przeciwieństwie do syntetyków.

*OG- owijka wierzchnia
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijki bazowe z naturalnej skóry - jakość

Używam skór jako owijek podstawowych od kilku lat. Skóra daje mi lepsze czucie ale u mnie się ślizga i powoduje przekręcanie się rakiety. Dlatego też zakładam lepkie owijki wierzchnie.
Faktem jest że nie trzeba jej praktycznie w ogóle wymieniać ale moim zdaniem Natural Grip Babolata jest najgorszym wyborem spośród tych które miałem u siebie (najlepszy jest Head a potem Wilson). Babolat ściera się co dosyć nieprzyjemnie wpływa na overgripa na niej - powoduje to przesunięcia a w skrajnych przypadkach zwijanie/marszczenie się owijki wierzchniej.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijki bazowe z naturalnej skóry - jakość

Wyczes - no właśnie bawiłem się rakietą ze skórą i fajnie leży, dlatego szukam informacji o trwałości co by sobie potestować może. :)

ESP, czyli taka?

A lepka wierzchnia to np. jaka?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki bazowe z naturalnej skóry - jakość

Lepkie overgripy to np. Yonex Super Grap, Unique Tourna Tac, Wilson Pro Overgrip.
wyczesany pisze:Do listy ED'a dorzucę jeszcze Pro's Pro Ultimate Tape i Super Tacky.
basic pisze:To ja jeszcze dodam z lepkich:
- Fischer One Top Pro
- Guide - Max Comfort
Lepkie overgripy (ang. tacky). Wystarczy poszukać w sklepach wg tej kategorii. Kwestia lepkich overgripów w tym temacie jest zakończona.

Wróć do „Inny sprzęt”