Ariusz
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2011, 17:51
Lokalizacja: Wieliczka

Tłumiki drgań

Witam wszystkich, jestem początkującym tenisistą. Mam kilka pytań a propos tłumików.

1. Tłumik na dwie struny. Czy w przypadku tego tłumika tłumione są tylko i wyłącznie uderzenia piłki obszarem rakiety obejmującym właśnie te dwie tłumione struny pionowe?
Czy może tłumieniu podlegają wszystkie uderzenia niezależnie od tego którymi strunami trafi się w piłkę?

2. Czy jeden tłumik na 6 (4) strun daje taki sam efekt tłumienia co trzy (dwa) tłumiki na 2 struny?

3. Posiadam tłumik Wilsona który zakłada się tak ciężko, że tłumione struny ulegają wygięciu na boki. Czy tak ma być? czy to nie jest "szkodliwe" dla strun? Pytam ponieważ wcześniej miałem tłumik Dunlop i takiej sytuacji nie było.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tłumiki drgań

1. Tłumione są drgania wszystkich strun: te dwie pionowe przecież stykają się ze wszystkimi poziomymi a te z kolei ze wszystkimi pozostałymi pionowymi.
2. Zakładanie 2-3 tłumików to głupota. Jeden wystarczy - im więcej strun obejmuje tym bardziej tłumi wibracje ale też i czucie rakiety.
3. Wygięcie strun nie szkodzi im w stopniu wartym odnotowania. A tak zamocowany tłumik lepiej się trzyma rakiety.
Ariusz
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2011, 17:51
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Tłumiki drgań

ESP pisze:1. Tłumione są drgania wszystkich strun: te dwie pionowe przecież stykają się ze wszystkimi poziomymi, a te z kolei ze wszystkimi pozostałymi pionowymi.
Trochę techniki i człowiek się gubi, przecież to takie oczywiste.
Dzięki za wszystkie odpowiedzi :).

Wróć do „Inny sprzęt”