Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Yonex - Torby

Czy ktoś z Was użytkował torby Yonka?
Chodzi mi o trwałość materiału, szwów, rozwiązania co do rozmieszczenia poszczególnych komór, czy posiadają wewnątrz materiały termo-izolacyjne coś na wzór jak w torbach Head'a czy Wilsona.

W innym wątku viewtopic.php?f=2&t=4941 ED zamieścił fotki termobagów wypuszczonych na sezon 2010 przez Yonka i były one delikatnie mówiąc tragiczne z wyglądu, tzn. w tamtej kolorystyce.

Natomiast na stronie forehand.pl jest ta torba w innym zestawieniu kolorystycznym i jak dla mnie prezentuje się już całkiem fajnie. :)
http://www.forehand.pl/p1982,Yonex-bag-8029.html

Druga torba, która jest w moim zainteresowaniu, to:
http://www.forehand.pl/p2235,Yonex-bag- ... olory.html
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Yonex - Torby

Mój kolega ma jakąś torbę Yonexa z sezonu 2009.
Żalił się na słabą jakość szwów i marny worek na buty.
Wszystko popękało po paru tygodniach.
Ale być może trafił na wadliwy egzemplarz, nie wiem...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Yonex - Torby

Miałem torbę Yonka przez przeszło rok. Był to kupiony w 2008 roku co prawda, używałem przeszło rok i nie miałem zastrzeżeń co do jakości i trwałości. Nie wiem jak obecne modele. Z opisu nie wynika, żeby te Yonki, co chcesz miały komorę thermo... Opłaca Ci się? Dołożysz troszkę i będziesz mieć z thermo, Heada, Babolata czy Wilsona...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex - Torby

Dzięki za wszelkie info :) .
Napalm też nie wiem... ale zawsze lepiej usłyszeć różne opinie :).

No właśnie wiem, że są thermobagi i "thermobagi" dlatego założyłem wątek, może ktoś coś wie. Najwyżej po prostu zadzwonię do sklepu i się zapytam :) .

Na razie jeszcze nie mam ciśnienia na już kupno torby, ale powoli będę się rozglądał i zobaczymy co z tego wyjdzie

Jak będę bliżej kupna, to wtedy pewnie założę osobny temat i wtedy wymienię te, które są w moim zainteresowaniu różnych producentów...

Tu nie chcę robić OT, a teraz zobaczymy jak rozwinie się temat z torbami Yonka :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex - Torby

Cały czas użytkuję Pro x9 z 2006 roku...
Obrazek

Nie wiem jak późniejsze ale ta jest porządnie wykonana. Osobny rękaw na buty, metalowe zapięcia, jedne z lepszych szelek na rynku (lepsze od tych w torbach Heada). Niezła segregacja (3 małe kieszonki zewnętrzne)

Upycham tam 2x1,5L + 2x 0,5L wody, 2 ramy, 4 ręczniki, piłki, parę butów 2 puszki piłek, ciuchy (3 zestawy), skarpety, frotki i inne. Torba wypchana mocno ale szwy trzymają i rzeczy nie walają się po kątach.

Nie miałem kontaktu z innymi torbami Yonka ale ta jest bardzo dobrze skonstruowana. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex - Torby

El Diablo pisze:Cały czas użytkuję Pro x9 z 2006 roku...
Nie wiem jak późniejsze ale ta jest porządnie wykonana. Osobny rękaw na buty, metalowe zapięcia, jedne z lepszych szelek na rynku (lepsze od tych w torbach Heada). Niezła segregacja (3 małe kieszonki zewnętrzne)
To akurat nie jest dla mnie najważniejsze, ale mam pytanie tego dotyczące.
Na stronie w linkach, które zamieściłem wyżej, w opisie torby Yonex Bag 8029 jest napisane
Atutem termobagu jest specjalna kieszeń na buty. Do kieszeni jest łatwy dostęp z zewnątrz z góry termobagu, zapinana jest na zamek.
A w opisie modelu Yonex Bag 7929 pisze:
Atutem termobagu jest specjalna kieszeń na buty. Do kieszeni jest łatwy dostęp z zewnątrz z boku termobagu. Kieszeń zapinana jest na zamek.
Ciekawi mnie czy faktycznie w innym miejscu jest umieszczone to wejście, czy dokładnie w ten sposób jest to rozwiązane, tylko inaczej napisane?

Osobiście bym wolał gdyby dostęp do tej kieszeni był z góry termobagu, wtedy bym wykorzystał tą kieszeń raczej na piłki albo na picie jeśli zmieściłoby się do środka. :twisted:
Buty wolę jednak trzymać w osobnym worku, łatwiej wtedy o czyszczenie takiego worka niż całej torby.
El Diablo pisze:Upycham tam 2x1,5L + 2x 0,5L wody, 2 ramy, 4 ręczniki, piłki, parę butów 2 puszki piłek, ciuchy (3 zestawy), skarpety, frotki i inne. Torba wypchana mocno ale szwy trzymają i rzeczy nie walają się po kątach.
ED dobrze wiedzieć, że do takiej torby jesteś w stanie zapakować od razu połowę domu na wyprawę :D.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex - Torby

Masz, zobacz sobie jak dostępy do butów wyglądają w tych modelach:
http://www.tennis-warehouse.com/viewlar ... de=YTBSRD6
http://www.tennis-warehouse.com/viewlar ... de=YTASBL9
basic pisze:Buty wolę jednak trzymać w osobnym worku, łatwiej wtedy o czyszczenie takiego worka niż całej torby.
Phi! Ja trzymam buty w worku, który wkładam do pokrowca, który z kolei wkładam do torby ;-P.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Yonex - Torby

El Diablo pisze: Phi! Ja trzymam buty w worku, który wkładam do pokrowca, który z kolei wkładam do torby ;-P
Sam się przekonałem już jak bardzo dbasz o sprzęt :D.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex - Torby

Dzięki ED za linki :wink:
WarriorsOfAden pisze:
El Diablo pisze: Phi! Ja trzymam buty w worku, który wkładam do pokrowca, który z kolei wkładam do torby ;-P
Sam się przekonałem już jak bardzo dbasz o sprzęt :D
To się zgadza, ED baaardzo dba o sprzęt i bardzo dobrze :)
Też lubię dbać, ale z butami aż takiego rytuału nie robię, wystarcza mi tylko worek :)
Chociaż to co piszesz ED, że worek i wtedy do kieszeni jest ok.

Na zdjęciach, do których zamieściłeś linki, widać, że jakby dość ciasne były te kieszenie na buty więc nie wiem czy zmieściłyby się w takiej wersji jak Ty robisz ;-P .

Faktycznie z innej strony jest dostęp do kieszeni w tych dwóch torbach. Jak dla mnie lepszy jest od góry w tej niebieskiej torbie.
Dodatkowo widać, ze obydwie jednak nie mają warstwy termo-izolacyjnej na bokach przegród z rakietami... no chyba, że folia jest w wersji czarnej, chociaż wątpię :/.

Kolorystycznie z kolei bardzo podoba mi się ta czerwona torbą :twisted: .

Ech kurna, czy oni nie mogą zrobić porządnej torby, żeby człowiek mógł być w pełni zadowolony :dvl(:.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex - Torby

basic pisze:Chociaż to co piszesz ED, że worek i wtedy do kieszeni jest ok.
Nie basic...

Najpierw do worka, potem do pokrowca i dopiero do rękawa w torbie ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex - Torby

El Diablo pisze: Nie basic...
Najpierw do worka, potem do pokrowca i dopiero do rękawa w torbie ;-P
ED zrozumiałem co napisałeś wyżej. Ja tylko skróciłem to, że nawet jak włoży się do worka i już wtedy do tej kieszeni, to może być ciężko... a co dopiero jak jeszcze do pokrowca zanim do kieszeni.

Na zdjęciu tej czerwonej torby kieszeń na buty wygląda jakby troszkę ciasnawa, dlat. napisałem wersję skróconą ;-P.

A jeśli chodzi o pokrowiec, do którego link zamieściłeś, to bardzo lubię takie rozwiązania. Swego czasu jak kupowałem butki Wilsona, to takowy dostałem w komplecie, jak dla mnie super sprawa :D.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Inny sprzęt”