Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Usztywnienie nadgarstka

Witam,
swego czasu miałem problemy ze stawem promieniowo-nadgarstkowym. Zacząłem właśnie grać w tenisa. Dmuchając na zimne, zależałoby mi na usztywnieniu nadgarstka - jakie są Wasze sposoby? Ja stosuję teraz bandaż elastyczny, ale może frotka/cokolwiek innego byłyby skuteczniejsze?

Pozdrawiam.
Obrazek
NTRP 1.0
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Usztywnienie nadgarstka

No nie wydaje mi się, aby usztywnianie nadgarstka w grze było dobrym wyjściem, ponieważ manewrujesz nim. Dać nadgarstkowi odpoczynek warto w specjalnej takiej "rękawico-opasce", ale po grze.
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Usztywnienie nadgarstka

WarriorsOfAden pisze:No nie wydaje mi się, aby usztywnianie nadgarstka w grze było dobrym wyjściem, ponieważ manewrujesz nim. Dać nadgarstkowi odpoczynek warto w specjalnej takiej "rękawico-opasce", ale po grze.
Znam człowkieka, który gra w takich rękawicach właśnie po to, żeby nie bolało później... To znaczy on tak twierdzi. Koledze pewnie nie chodzi o całkowite unieruchomienie, tylko częściowe. Jakby chciał całkowitego to tylko zostaje gips.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Usztywnienie nadgarstka

WarriorsOfAden pisze:No nie wydaje mi się, aby usztywnianie nadgarstka w grze było dobrym wyjściem, ponieważ manewrujesz nim. Dać nadgarstkowi odpoczynek warto w specjalnej takiej "rękawico-opasce", ale po grze.
Ucisk i stabilizacja, nie usztywnienie. Autor napisał bandaż elastyczny, a jego nie stosujemy jak sama nazwa wskazuje do usztywnień.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: Usztywnienie nadgarstka

Przyznaję, mylnie się wyraziłem - nie chodziło mi oczywiście o usztywnienie, ale jak już napisał PitS o pewną stabilizację tego stawu.
Obrazek
NTRP 1.0
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usztywnienie nadgarstka

Ja robię dokładnie to co Ty. Stosuję bandaż elastyczny 8 cm. Robię to od przynajmniej 2 lat.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Usztywnienie nadgarstka

Oczywiście, zgadzam się. O tej porze zdarza mi się tak pisać ochłapem i z przymrużonymi oczami :oops:
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Usztywnienie nadgarstka

Stosowałem i czasami stosuję Babolat Strong Wrist. Wygodne rozwiązanie.
https://www.protenis.com.pl/index.php?s ... 20medyczna
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: Usztywnienie nadgarstka

Dziękuję za odpowiedzi :)
Obrazek
NTRP 1.0
Runny
Bywalec
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 10 sie 2010, 17:50

Re: Usztywnienie nadgarstka

Odświeżę temat, bo znalazłem fajne rozwiązanie dla graczy o podobnym problemie, mianowicie:

Opaska elastyczna stawu nadgarstkowego (krótka) firmy Pani Teresa

Opaska wzmacnia aparat więzadłowy, łagodzi ból i obrzęki i zapobiega nadwyrężeniom i nadciągnięciom stawu nadgarstkowego, a przy tym zabawnie wygląda :wink:

Fajny, elastyczny materiał zakończony mocnym rzepem. W przeciwieństwie do podobnej opaski zaproponowanej przez Babolata występuje w różnych rozmiarach, co pozwala lepiej dopasować opaskę do własnych potrzeb.

Można zamówić w każdej aptece. Cena ~12zł za dwie sztuki.
Obrazek
NTRP 1.0

Wróć do „Inny sprzęt”