Alicja
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 5 lut 2010, 12:17

Jak dobrać rozmiar obuwia?

Witam.

Chciałam Was zapytać bo mam dylemat jaki rozmiar butów wybrać, zwykle kupowałam 40stki, jednak według tego co przesłał mi sprzedawca powinnam wziąć 39.

Obrazek

Mam stopę o rozmiarze ze schematu 25cm, czyli buty 25,3-25,5cm, czy jednak dołożyć więcej do rozmiaru.

BTW teraz czytam że ortopedzi zalecają dodawać do rozmiaru stopy maksymalnie 10mm.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Ja dodaję 0,5cm do długości stopy i zwykle pasują :D. Raz miałem przypadek, że zamówiłem buty Head z wkładka 28,5cm... ale jednak okazała się za mała i musiałem wymienić na 29cm... A w Nike'ach mam wkładkę 28,5cm i stopa dobrze leży. A mimo to buty Nike i Head rozmiar w numeracji mają 44,5...a w długości wkładki jest różnica 0,5cm jednak...
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Proponuję zrobić odlew gipsowy nogi i wysłać do sprzedawcy (można też wysłać nogę, ale może w drodze trochę się zdeformować).
Ludzie, czy już was całkiem pogięło, jeszcze trochę, a pojawi się tu pytanie o dobór sznurówek, żeby się nie rozwiązywały.
Rozmiar to tylko jeden z parametrów buta, a gdzie szerokość, czy wysokość podbicia.
Nie wyobrażam sobie kupowania buta bez wcześniejszego przymierzenia, chyba że na tyle użytkowało się buty konkretnego producenta, że wiadomo co dostaniemy (w przybliżeniu).
Jak już kupujesz w ciemno, to masz zapewne podane jakieś rozmiary, znasz wielkość nogi, wiesz jakich skarpet używasz, czy jednej czy dwóch, to mniej więcej pozostaje proste dodawanie plus odrobina myślenia i zdrowego rozsądku.

Z którą z tych trzech rzeczy sobie nie radzisz i mamy Ci pomóc? :dvl(:
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

ppeter pisze:Ludzie, czy już was całkiem pogięło...
Wreszcie się ktoś zlitował ... :good:
ppeter pisze:Z którą z tych trzech rzeczy sobie nie radzisz
Właściwie są tylko dwie możliwości:
  • kupić mniejszy rozmiar i wymienić jeśli buty będą za małe;
  • kupić większy rozmiar i wymienić jeśli buty będą za duże.
;)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Jako, że nie mam możliwości przymiarki i muszę kupić buty w ciemno chciałbym zapytać tych, którzy przerobili już kilka par różnych producentów.
Czy rozmiar 44 (28 cm) w Adidasach różni się od 44 (28 cm) w Nike? Do tej pory grałem w Nike i taki rozmiar mi odpowiada. Obawiam się jednak, że zmiana firmy może wymusić zmianę numeracji, a chciałbym uniknąć odsyłania i wymian.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Numeracja może się różnić. Nawet w obrębie jednego producenta. Kupując przez Internet masz możliwość odesłania towaru w ciągu 10 dni - wtedy albo wymieniasz rozmiar, albo chcesz zwrotu pieniędzy. Poza tym, jak w temacie już się przewinęło parę lat temu, długość wkładki to jedno, a szerokość i wysokość drugie.
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Aby bardziej uściślić powiem, że Zoom Breathe 2k11 są dla mnie w tym rozmiarze dobre, a chciałbym kupić Adidas Barricade Team 2.0.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Bezpieczniejsze od patrzenia na rozmiarówkę "cyferkową" jest szukanie po długości wkładki, wszystkie informacje znajdziesz na stronach sklepów, kartonie i języku buta.
Prezes fanklubu Staśka :D
elaskin
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 15 sie 2012, 23:47

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

Wg rozmiarów na stronach sklepów oba modele nr 44 mają po 28 cm, ale jak to jest w rzeczywistości? Dowiem się chyba dopiero po zakupie. Nie chciałbym tracić czasu ani kasy na odsyłanie, ale innego wyjścia raczej nie ma (uroki zakupów internetowych).
Chyba, że ktoś z forumowiczów ma porównanie?
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

elaskin pisze:Wg rozmiarów na stronach sklepów oba modele nr 44 mają po 28 cm, ale jak to jest w rzeczywistości? Dowiem się chyba dopiero po zakupie. Nie chciałbym tracić czasu ani kasy na odsyłanie, ale innego wyjścia raczej nie ma (uroki zakupów internetowych).
Chyba, że ktoś z forumowiczów ma porównanie?
Każdy ma różną stopę i indywidualne preferencje.
romero
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2013, 20:19

Re: Jak dobrać rozmiar obuwia?

wyczesany pisze:Bezpieczniejsze od patrzenia na rozmiarówkę "cyferkową" jest szukanie po długości wkładki, wszystkie informacje znajdziesz na stronach sklepów, kartonie i języku buta.
Nie radzę. Informacje o długości wkładki na stronach, kartonie czy języku mają się nijak do rzeczywistości.
Jakiś czas temu zakupiłem Nike Zoom Breathe nr 43 (27,5 cm). Taki rozmiar widnieje również na języku. Wydały mi się trochę duże więc wyjąłem wkładkę i zmierzyłem, wyszło 28,5 cm. :/

Wróć do „Inny sprzęt”