Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Myślę że warto o tym napisać...

Kupując limitowaną edycję sprzętu, która powiedzmy sobie szczerze jest sporo droższa, oczekujemy lepszej jakości i pewnej "wyjątkowości", a przynajmniej jakości porównywalnej do standardowego modelu. To chyba normalne?

Jednakże, jak zaraz wykażę, kolejny producent w ordynarny sposób znalazł sposób na wysysanie z lojalnych klientów większej $$$ niskim kosztem...

Sprawa dotyczy limitowanej edycji torby Head'a...
Head Prestige Limited.jpg
Head Prestige Limited.jpg (25.43 KiB) Przejrzano 2162 razy
Ładna nie? O co się więc "rozchodzi". Ano o to że limitowana "super" edycja w postaci powyższej torby jest tak naprawdę zubożoną wersją standardowej Tourowej torby Heada...
Head Tour Team 2009.jpg
Head Tour Team 2009.jpg (31.08 KiB) Przejrzano 2162 razy
Różnica... można powiedzieć nieduża, "zaledwie" 10USD (80USD vs 70USD... a różnica na początku była większa bo liczono sobie za tą "specjalną" wersję 95USD!).

Za co te dodatkowe 10USD? Dokładnie za:
- brak worka na obuwie i mokre ubrania;
- brak izolowanego rękawa na napoje;
- plastikowe zapięcia zamiast metalowych;
- inny kolor.

Uważam że to bardzo smutne iż jeden z tenisowych liderów rynkowych jakim bez wątpienia jest Head musi się posuwać do takich praktyk i sprzedawać pod limitowaną etykietką, nie owijając w bawełnę, gorszy sprzęt i żądać za niego do 25USD więcej.

Jedyny pozytyw jest następujący...
Tennis Warehouse za wprowadzenie w błąd kupujących (na ich stronie worki na ciuchy i obuwie figurowały jako dodatki w cenie torby) zwróciła 10USD każdemu kto kupił torbę.

Jest to na pewno jakieś pocieszenie ale Ja osobiście nie byłbym zadowolony z takiego rozwiązania. Kiedy coś kupuję to głównie ze względu na to że mi się podoba i 10USD nie byłby dla mnie wystarczającym argumentem by nie prosić o zwrócenie towaru.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Niestety widać to na każdym kroku że Head tnie koszty jak się da. To co przedstawiłeś jest naprawdę smutne i ukazuje jak firma chce najzwyczajniej w świecie naciągnąć klienta.
Zaczęło się już wcześniej od sprzedawania rakiet w workach zamiast pokrowców :lol: Nie wiem jak to wygląda z nową linią ale tak czy inaczej widać że marka może przez to stracić sporo swoich "fanów".
Obrazek
pgi
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 26 lis 2009, 02:06

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Przewrotna logika rynkowa - nie chcesz czegoś, co wciskamy w standardzie, musisz dopłacić rotfl A na serio to nie wiem na czym jeszcze Head oszczędza, ale z workami zamiast pokrowców dla mnie akurat to wcale nie jest złe rozwiązanie. Pokrowca używałem w każdej rakiecie raz - jak ją przynosiłem ze sklepu, a potem tylko miejsce zajmuje w szafach. Worek wrzuciłem do odpowiedniego pojemnika na śmieci, a rakiety mają swoje miejsce w thermobagu (zwykłym seryjnym, żadna wersja limitowana :lol: ).
--------------
Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

To akurat "normalna" praktyka producentów. I dlatego warto o tym pisać by pokazywać że to jednak normalne nie jest. Brawo ED :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Szczerze? Torbę kupuję na dwa lub trzy sezony. To nie jest dom który ma wytrzymać dziesiątki lat. Dlatego brak metalowych zapięć jest mi nawet na rękę - nie poprują mi dresu/kurtki.. To że nie dostanę worków mi nie przeszkadza - mam ich zapas. Izolowany rękaw na napoje? Szkoda ale jakoś przeżyję (teraz też nie mam i jakoś napoje trzymają mi temperaturę).
Nie zmienia to faktu że torba wygląda rewelacyjnie i już ostrzę sobie na nie ząbki :::glory::: . Cena mnie też nie martwi - wiadomo że za coś limitowanego trzeba dopłacić (jak za auta czy ubrania). A nie zawsze limitowane oznacza lepiej wyposażone - limitowane oznacza trudniej dostępne (czyli mam ja ale ty już nie masz szans na to).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Obiektywnie patrząc ESP to ta torba jest bardzo ładna.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Ja połaszczyłem się na thermobag Head Extreme Supercombi na 9 rakiet ( chciałem mieć pod rakiety) i powiem szczerze, iż jestem rozczarowany jakością wykonania oraz sposobem mocowania szelek (dokładnie takim jak na zdjęciu powyżej) - mało powiedzieć, że jest niewygodny :[ to jeszcze to ruchome ich mocowanie się pruje ;(
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Moim zdaniem to trochę inaczej wygląda. Weźmy na przykład torbę Djokovic'a którą możemy zobaczyć pod tym linkiem:
http://www.tennis-warehouse.com/Head_Dj ... DSTB9.html

Ma napis "Tour" i posiada wszystkie dodatki, wymienione przez ED czyli te torebki itp.
Tak samo ta pomarańczowa - seria "Tour".

Natomiast limitowana torba którą przedstawia ED nie jest z serii Tour, a jedynie jest specjalnie wypuszczona do rakiet Prestige, co może powodować, iż brak jest dodatków.
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Słabiutka teoria. Ale dobrze... rozbijmy ją :twisted:
http://img.tennis-warehouse.com/new_pro ... SEMC-1.jpg

Tour Team jest? Jest.
Są worki? Nie ma.

Dziękuję.

To są torby z najwyższej półki Heada. Nie jest istotne czy wkleją tam napis Tour czy nie.
Czy jeśli w nazwie ramy będzie Pro to znaczy że rakieta jest przeznaczona dla zaawansowanych? I na odwrót! Jeśli takiego hasła nie ma to znaczy że nie jest przeznaczona dla zaawansowanych? Kwestia nazewnictwa. Nic więcej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Wybacz jestem innego zdania, nie chodzi o fotkę, bo kto by kupował oczami, a o opis. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale w opisie torby Nowaka jest informacja o dołączonych dodatkach, przy limitowanej brak takiego info. Proste?

Dziękuję. :ziew:
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Skladak pisze:Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale w opisie torby Nowaka jest informacja o dołączonych dodatkach, przy limitowanej brak takiego info. Proste?
Właśnie nie. Oparłeś swoje supozycje na haśle "Tour Team".

Limitowana wersja torby Djokovica mimo iż jest sygnowana jako Tour Team nie ma worków.

Najwyraźniej nie zadałeś sobie trudu aby link otworzyć.
Skladak pisze:Wybacz jestem innego zdania, nie chodzi o fotkę, bo kto by kupował oczami, a o opis.
Notka informacyjna dla Ciebie. W materiałach promocyjnych Head'a oraz metkach worki do limitowanych wersji figurują. Na TW również figurowały worki jako dodatki do edycji limitowanych.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Jeśli chodzi o Twój link, owszem nie czytałem bo dałeś sam obrazek,ale nadrobiłem szybko zaległości, ja mówiłem o tej Torbie Novaka:
http://www.tennis-warehouse.com/Head_Dj ... DSTB9.html

Która ma dodatki, widać starsze modele były lepiej wyposażone :([

A jeśli w materiałach promocyjnych worki itp. do limitowanych wersji figurują, to po prostu brak słów.

Nie miej mi za złe mojej reakcji, pamiętaj bądź czujny :::e_grd:::

Żeby Twoje ego nie zostało naruszone - składam ( :D ) samokrytykę i zwracam honor miałeś rację, nie do końca się zrozumieliśmy :wink:
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Torba Djokovica, którą podałem też jest limitowana ale ma "Tour Team" ale to nie jest jak w przypadku tej Prestige'owskiej bo jest zupełnie inna niż standardowa Djokovica.

P.S.: Kolejna różnica wersji limitowanej... brak "nóżek". Standardowe mają takowe z plastiku aby cała torba nie leżała...

Smutne...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Jak to napisano na TT:

Head edycja limitowana:
- brak worka na obuwie i mokre ubrania;
- brak izolowanego rękawa na napoje;
- plastikowe zapięcia zamiast metalowych;
- brak plastikowych nóżek na spodzie;
- inny kolor.

Cóż, przynajmniej wiadomo dlaczego jest "limitowana" ....*

* - w wersji angielskiej ze słowem "limited" znawcy języka widzą większy sens i adekwatność (limited = limitowany, limited = ograniczony).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

Torba jest już w SC za 329,-.
Dla przykładu torba w malowaniu Djokera kosztuje 345,- a w wersji Radical 319,-.
Co ciekawe - jest wymienione w opisie że są torby na buty i mokre rzeczy... :rolleyes:
Przyjrzałem się również zdjęciom - i Djokovica i Tour Team ma takie same, plastikowe zaczepy pasków.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Limitowane torby Heada = Naciągactwo...

ESP pisze:Torba jest już w SC za 329,-.
Dla przykładu torba w malowaniu Djokera kosztuje 345,- a w wersji Radical 319,-.
Czyli ceny w SC odpowiadają bardziej rzeczywistości... lub korzystają już z doświadczeń sklepów które te torby miały/mają... torby były w różnych sklepach po 95USD, obecna cena to 79,95USD.
ESP pisze:Co ciekawe - jest wymienione w opisie że są torby na buty i mokre rzeczy... :rolleyes:
Już o tym pisałem...
El Diablo pisze: W materiałach promocyjnych Head'a oraz metkach worki do limitowanych wersji figurują. Na TW również figurowały worki jako dodatki do edycji limitowanych.
Jest to błąd Heada... metka dopięta do tych torb jest taka...
Metka PBLtd.jpg
Metka PBLtd.jpg (60.04 KiB) Przejrzano 1875 razy
Więc sprzedający pewnie nawet do torb nie zaglądali.
ESP pisze:Przyjrzałem się również zdjęciom - i Djokovica i Tour Team ma takie same, plastikowe zaczepy pasków.
Dobrze ESP. Torby nie widziałem, wszystko bazuje na doniesieniach/skargach z TT. To nie zmienia jednak faktu że ta torba to oszukiwanie klienta. I nie, nie przemawiają do mnie Twoje argumenty... wróć... argument, że kolor jest ładny.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt”