jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Co wybrać na odciski?

Witam,

Zawsze gdy przychodzi mi grać w tenisa pojawia się ten sam problem - odciski na rękach. Pojawiają się zawsze po 40 minutach gry, próbowałem grać trzema różnymi rakietami i ciągle to samo. W ubiegłym tygodniu zakupiłem Wilsona Six One Team z firmową owijką, dziś grałem i znowu to samo.

Ból uniemożliwia dalszą grę i niestety przychodzi sytuacja, gdzie kort mam wykupiony na półtorej godziny i pieniądze przepadają a partner dopiero zaczyna się rozgrzewać.

Odciski pojawiają się w środkowej części dłoni oraz na wewnętrznej stronie kciuka. Zapewne jest to spowodowane tym, że próbuję trzymać rakietę sztywno, ale podczas odbijania rakieta tańcuje mi w dłoni i ślizgając się powoduje obtarcia.

Czy jest na to jakiś sposób, być może jakieś rękawiczki lub specjalne plastry ochronne?


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co wybrać na odciski?

Możesz zacząć od gry z overgripem lepkim, tak żeby rączka nie obracała się tak łatwo w dłoni. Może być również tak że mimo wszystko masz źle dobrany rozmiar rączki.
Dodatkowo z czasem powinny powstać w odpowiednich miejscach zgrubienia (tak jak przy podciąganiu się na drążku czy gry na gitarze). Można to pobudzić. Szwedzcy tenisiści polewali dłonie moczem.
Rękawiczki? Owszem są takowe. Ja temu wynalazkowi nie dowierzam no ale nie próbowałem (wątpliwości budzi u mnie perspiracja dłoni, toż to będzie sauna). Tyle że musiałbyś je jakoś ściągnąć z USA.

A jak wszystko powyżej nie pomoże to... przestań jęczeć i graj, nie bądź baba rotfl :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Drac
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:03
Lokalizacja: Rivia

Re: Co wybrać na odciski?

El Diablo pisze:Szwedzcy tenisiści polewali dłonie moczem. Rękawiczki? Owszem są takowe. Ja temu wynalazkowi nie dowierzam no ale nie próbowałem
Rękawiczek nie, ale moczu nie negujesz, znaczy testowałeś? :D Przy kolejnym turnieju warto się zastanowiać, czy po meczu podać rękę ED... ;D
El Diablo pisze: A jak wszystko powyżej nie pomoże to... przestań jęczeć i graj, nie bądź baba rotfl :wink:
Ja tak sobie załatwiłem kolano, bolało jak diabli, a grałem ;), ale z ręką to może być nawet trafne, bo po obtarciach, robią się zgrubienia, na kciuku mam warstwę na warstwie i już nigdy w życiu nie zaboli :).

Jeśli rakieta obraca Ci się w dłoni to tak jak napisał ED, sprawdź, czy rozmiar rączki jest dobrze dobrany, pobaw się różnymi owijkami, koszt kilku zł, a może rozwiąże sprawę, pamiętam, że zmieniłem kiedyś owijkę na cienką, suchą, Babolca i raptem strasznie zaczęła mnie piec dłoń, zmieniłem ją i znów było ok. Poza tym, nie pozwól rakiecie, żeby sama tańcowała, ma tańcować tak jak Ty zechcesz, trzymaj bestię krótko ;).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Co wybrać na odciski?

Drac pisze: Poza tym, nie pozwól rakiecie, żeby sama tańcowała, ma tańcować tak jak Ty zechcesz, trzymaj bestię krótko ;).
W końcu rakieta jest rodzaju żeńskiego, musi wiedzieć, kto jest Panem i Władcą. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: Co wybrać na odciski?

Dziękuję za odpowiedzi :)

Myślałem, że odciski u tenisistów to chleb powszedni, a jak mniemam nie jest tak, bo gdyby tak było, na rynku pewnie znalazłoby się kilka fachowych "medykamentów".

Diablo jak taki odcisk ci się zrobi to nawet chwycić rakiety nie idzie tak pali, a co dopiero grać :)

Uchwyt jaki wybrałem w rakiecie to standardowa 3-ka czyli 4 3/8, myślę, że jest w sam raz.

Jedynym wyjściem w tym momencie to dobranie odpowiedniej owijki. Czy moglibyście polecić jakąś z tzw. super gripem ? :)

Dzięki!
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co wybrać na odciski?

Drac pisze: Rękawiczek nie, ale moczu nie negujesz, znaczy testowałeś? :D Przy kolejnym turnieju warto się zastanowiać, czy po meczu podać rękę ED... ;D
A o haśle "Niech mocz będzie z Tobą!" nie słyszałeś? :P

Pot również zawiera mocznik... tyle że w większym rozcieńczeniu aniżeli w moczu.

jfd pisze:Diablo jak taki odcisk ci się zrobi to nawet chwycić rakiety nie idzie tak pali, a co dopiero grać :)
Wiem jak to boli. Miewałem nie raz. Nawet mecz w grupie oddałem mimo że miałem szanse na wyjście bo pęcherze postrzelały i krew sobie płynęła...
jfd pisze:Jedynym wyjściem w tym momencie to dobranie odpowiedniej owijki. Czy moglibyście polecić jakąś z tzw. super gripem ? :)
Zacznij od lepkich owijek, tak żeby rama się nie kręciła np. Yonex Super Grap.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Co wybrać na odciski?

Owijka może i tak, ale musisz być pewien, że dobrze trzymasz rakietę, bez tego żadne owijki Ci nie pomogą. Też miałem kiedyś taki problem, dopiero ćwiczenia na dobry i pewny uchwyt mi pomogły. Sprawę owijek obstawiałbym na drugim miejscu. Zły rozmiar gripa? Hmmm, a nie jest tak, że jakby Kolega miał dobry uchwyt, to by i 2 dobrze trzymał? Tak pytam, bo może w tym tkwi problem.

PS. Udanych łowów Teamem :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co wybrać na odciski?

TadX pisze:Zły rozmiar gripa? Hmmm, a nie jest tak, że jakby Kolega miał dobry uchwyt, to by i 2 dobrze trzymał?
Nie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: Co wybrać na odciski?

W takim razie muszę podjąć jakieś działania, mocny chwyt swoją drogą, ale jeżeli i to nie pomoże?
Mimo wszystko spróbuję owijki, którą poleca Diablo. Mam pytanie, czy owijkę Yonexa nałożyć bezpośrednio na oryginalną owijkę Wilsona?


Pozdrawiam,
JFD
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Co wybrać na odciski?

Próbowałeś plastra bez opatrunku? Mi pomaga, tylko, że moje są słabsze.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co wybrać na odciski?

jfd pisze:W takim razie muszę podjąć jakieś działania, mocny chwyt swoją drogą, ale jeżeli i to nie pomoże?
Hasło "mocny chwyt" jest dla mnie... śliski żeby nie napisać "głupie". Bardzo silne/kurczowe trzymanie rączki często wymuszone za małym gripem prowadzi do problemów zdrowotnych. Znając życie TadX używa jakiegoś skrótu myślowego, którego Ja nie rozumiem ponieważ mocniejsze/silniejsze trzymanie rączki nie powinno mieć mieć miejsca. Grip powinien być tak dobrany aby trzymając w stopniu umiarkowanym rakietę nie obracała się jak szalona. Właśnie aby nie trzymać kurczowo rakiety dużo zawodników ma rozbudowane kapsle - głównie chodzi o serwis.
jfd pisze:Mimo wszystko spróbuję owijki, którą poleca Diablo. Mam pytanie, czy owijkę Yonexa nałożyć bezpośrednio na oryginalną owijkę Wilsona?
Za to hasło powinna być ekskomunika... odpowiem cytatem i MASZ (<- tak, forma imperatywna) sobie sam odpowiedzieć lub znaleźć na ten temat informacje których jest 1500-100-900 (dla klarowności, hasło z reklamy czyli tysiąc pięćset sto dziewięćset).
El Diablo pisze:Możesz zacząć od gry z overgripem lepkim...
TadX pisze:Owijka może i tak, ale musisz być pewien, że dobrze trzymasz rakietę, bez tego żadne owijki Ci nie pomogą. Też miałem kiedyś taki problem, dopiero ćwiczenia na dobry i pewny uchwyt mi pomogły. Sprawę owijek obstawiałbym na drugim miejscu. Zły rozmiar gripa? Hmmm, a nie jest tak, że jakby Kolega miał dobry uchwyt, to by i 2 dobrze trzymał? Tak pytam, bo może w tym tkwi problem.
A co rozumiesz przez "zły uchwyt"?

Złe to jest serwowanie z chwytów forehandowych. Ale to czy wali fh z kontynentalnego, easterna, westerna etc. to nie ma znaczenia pod kątem chwytu. Oczywiście kwestia stabilności to będzie wypadkowa odpowiedniego timingu etc. ale co do tego ma chwyt? Inna płaszczyzna bla bla bla... ale chwyt to nie ma nic do tego.

Teraz parafrazując to co napisałeś: "Trzymaj dobrze rakietę to nie będzie problemu..." Ja nie wiem jak można źle trzymać rakietę...

W ogóle idea "złego uchwytu" jest dla mnie dziwna... sugerujesz że rączki chwycić nie potrafi? Nie potrafię sobie zwizualizować jakiegoś "złego uchwytu"... przykład poproszę...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Co wybrać na odciski?

Właśnie, masz rację ED :) Chodzi mi o takie trzymanie rakiety, żeby nie latała "jak szalona" jak napisałeś i co przeczytałeś w moich myślach. :)

Ze swojej strony Koledze JFD mogę polecić specjalne plastry na odciski Compeed, które zawierają składnik przyspieszający gojenie, dosłownie przed chwilą byłem w aptece, zobaczyłem, spytałem się i dowiedziałem :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co wybrać na odciski?

No i szpox. Już wiem wszystko... Mogą być problemy, Ja na przykład trzymam za mocno rakietę ale to jest poza moją kontrolą.
TadX pisze:Ze swojej strony Koledze JFD mogę polecić specjalne plastry na odciski Compeed, które zawierają składnik przyspieszający gojenie, dosłownie przed chwilą byłem w aptece, zobaczyłem, spytałem się i dowiedziałem :)
Eee ale z tego zdania wynika że nie Ty możesz polecić tylko Pan/Pani z apteki :P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Co wybrać na odciski?

El Diablo pisze:Eee ale z tego zdania wynika że nie Ty możesz polecić tylko Pan/Pani z apteki :P
Żeś się czepił szczegółu... :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co wybrać na odciski?

TadX pisze:
El Diablo pisze:Eee ale z tego zdania wynika że nie Ty możesz polecić tylko Pan/Pani z apteki :P
Żeś się czepił szczegółu... :)
O_O Jak długo tu jesteś? :P Przecież to Ja jestem od wbijania szpilek w takich sytuacjach :twisted: Taki forumowy dr VooDoo rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co wybrać na odciski?

To jeszcze zależy czy masz przekłuty ten odcisk czy nie?
U mnie to zawsze kończyło się przekłuciem, niestety naskórek out... brrr, natomiast do szybkiego gojenia bardzo dobra jest wit. E w kroplach, po prostu lekko smarujesz miejsce i żadnego plastra, tylko żeby był dostęp powietrza, dobrze na noc stosować.
Czasami trudno ją dostać, więc możesz kupić jeszcze wit. A+E w kapsułkach i z niej wylać i posmarować... :wink:

Ewentualnie dla ochrony założyć plaster z opatrunkiem, który wcześniej lekko nasączyć tą witaminą.
Obrazek Speed Graphene MP
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: Co wybrać na odciski?

Nie spodziewałem się tylu jakby nie było fachowych porad :)
Wypróbuję i plastry Compeed, dodatkowo plastry bez opatrunku i witaminę E :)

A odnośnie owijki umówiłem się na dziewicze (haha) nawijanie w Intersporcie za 10zł :P

Pozdrawiam,
JFD
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Co wybrać na odciski?

jfd pisze:A odnosnie owijki umówiłem się na dziewicze (haha) nawijanie w Intersporcie za 10zł :P
Nie kapuję - będą Ci owijać overy za 10 zł?
Awatar użytkownika
PIXI
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 959
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Mysłowice/Sosnowiec

Re: Co wybrać na odciski?

TadX pisze:
jfd pisze:A odnosnie owijki umówiłem się na dziewicze (haha) nawijanie w Intersporcie za 10zł :P
Nie kapuję - będą Ci owijać overy za 10 zł?
Hej, ja mogę Ci owinąć za 8 zł :teathy:
Promocja - drugie owinięcie za połowę ceny!
out of business
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: Co wybrać na odciski?

Heh, no tak tylko ktoś to musi zrobić. Jak ostatnio nawijałem owijkę to potem nie wyglądało to zbyt dobrze, na pierwszy raz wolę podpatrzeć jak oni to robią. No chyba, że ktoś z Was jest z Poznania i chce zarobić :P

Wróć do „Inny sprzęt”