dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Buty na halę...

Mam pytanie do forumowiczów. Z racji , iż w sezonie zimowym w moim mieście nie ma hali tenisowej , moja gra sprowadza się do zajęć z trenerem tenisa w zwykłej hali sportowej ( namalowane linie do tenisa , zwykły parkiet ). Potrzebne mi obuwie do takiej gry - idealne to np. :
http://www.Allegro.pl/item796832485_adi ... e_hit.html

Ale ja mam do Was pytanie. Nie chciałbym wydawać ponad 200 zł tylko po to by mieć obuwie do gry na hali... (wiecie, rodzina, dzieci, wydatki... ). Myślałem o czymś co mógłbym później w sezonie letnim wykorzystać do gry na kortach otwartych. Mamy u nas mączkę , sztuczną trawę i coś w stylu Orlika...
Pytam Was bo zaczęły się wyprzedaże. Myślałem np. o Nike Vapor VI czy może Nike Air Max CB 1.3 , jak również Adidas Genius Novak, gdzie zwłaszcza wersja Wimbledon wydaje się, że podeszwa mogłaby stanowić "przejściówkę" na halę w zimie... Chyba, iż drodzy forumowicze jednak przekonają mnie do kupna butów na każdą porę roku :) ... Proszę o uwagi i sugestie.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Buty na halę...

Wiesz, na halę to buty halowe, jak do kosza czy ręcznej. Jak kupisz buty z podeszwą na mączkę to jest kwestia mieszanki.
Nie jestem specjalistą z branży obuwia ale pytanie czy takie buty się nie wytrą w szybkim czasie albo nie będą się uślizgiwać lub odwrotnie - blokować nogę? To grozi poważnym urazem.
Wiem na pewno, że buty na mączkę szybko lecą na kortach twardych (hard).
W butach na korty trawiaste grałem kiedyś na mączce, tak testowo. Nie wiem jak trwałość ale jedno co wiem to to, że blokowały stopę. Także doślizgi odpadają i jak się zapomnisz to może być niemiło.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Hubert.
Nowy
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2009, 22:51

Re: Buty na halę...

Do gry na parkiecie kupiłbym typowo halowe obuwie (niskie z odpowiednią podeszwą, tak aby się nie ślizgać).
przykładowo takie butki: http://www.Allegro.pl/item801162514_but ... _inne.html
lub nawet coś tańszego, mniej markowego.

Na kort ceglany buty z inną podeszwą.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Buty na halę...

Ja na wfie na sali z parkietem grałem w koszykówkę i siatkówkę w Nike Cage II i byłem zadowolony. CB 1.3. to ich następcy, więc powinno być podobnie. Ale do gry w tenisa na parkiecie to chyba najlepsze są buty do siatkówki lub do piłki ręcznej.
hubi1212
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 1 lut 2009, 19:58

Re: Buty na halę...

Te Adidasy co napisałeś w pierwszym poście to buty typowo do gry w piłkę ręczną. Mogę polecić na halę ale na inne nawierzchnie już się nie nadają. Moim zdaniem lepiej poczekać troszkę i kupić osobno buty na halę i mączkę. Moim jednym błędem z wielu było granie w butach (typowo na mączkę) na hali. Podeszwę wyrównałem do zera.
Wracam po 10 latach przerwy.

Head Graphene 2021 Gravity MP
Head Youtek Radical MP

Wróć do „Inny sprzęt”