jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Buty, a rozmiar wkładki...

Witam!

Chcę zakupić buty do tenisa, wybrałem Wilson Satellite.
Moja stopa to 27cm, w sklepie mam jedynie dostępne buty o rozmiarach wkładki 26,5cm oraz 28cm. Mam dylemat, jaki rozmiar wybrać. Skłaniam się ku 28cm, ponieważ boje się, że 26,5cm będą za małe (dodatkowo jeszcze gdy ubiorę skarpetę).

Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jaki rozmiar buta w tym przypadku najlepiej wybrać?


Pozdrawiam,
JFD
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Buty a rozmiar wkładki

Zdecydowanie dłuższą wkładkę.
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: Buty a rozmiar wkładki

Dziękuję za odpowiedź. Ktoś inny mówił mi, że 28cm to będzie zdecydowanie za dużo. Czyli brać większe z wkładką 28cm czy odpuścić sobie zakup tych butów?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
at-clan
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: 26 wrz 2008, 20:37
Lokalizacja: Siedlce

Re: Buty, a rozmiar wkładki...

Najlepiej jest przymierzyć but przed kupnem. Ostatnio zamawiałem Barricade V z SportClub. Normalnie noszę buty o wkładce 32cm(Nike, Reebok), natomiast zamówiłem Barricade z wkładką 31.5cm i wszystko jest idealnie. Jest minimalny luz, a buty i tak lekko się rozejdą jeszcze. Dlatego najlepiej jest przymierzyć but przed kupnem. Jak nie masz takiej możliwości to pamiętaj, że na artykuły kupowane na odległość masz 10dni na zwrot towaru, oczywiście nie noszącego śladów użytkowania i z oryginalnym pudełkiem.
Obrazek Vacuum Pro Mid
Obrazek Tour 10 Mid V-Engine
jfd
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 26 paź 2009, 20:59

Re: Buty, a rozmiar wkładki...

Witam,

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Byłem w Intersporcie, przy stopie 27cm, z delikatnym uciskiem najlepiej pasują Wilsony 27,5cm czyli 43 1/3, bo 44 to już sporo za dużo i but zaczyna się wysuwać nawet przy mocnym sznurowaniu.


Pozdrawiam
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Buty, a rozmiar wkładki...

Ja raz kupiłem buty do tenisa z delikatnym uciskiem i męczyłem się przez kilka miesięcy, zanim dobrze się rozchodziły...

Wróć do „Inny sprzęt”