Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Buty Nike Vapor VI RF

Zakupiłem późną wiosną parę Nike Vaporów VI RF.
Na TW przeczytałem, że buty są Znasz zasady - brak tłumaczeń./Vivid, jak jeszcze raz zobaczę taką uwagę, nigdy nie kupię takich butów, albo do rozbicia dam je szewcowi.
Buty rozbija się dosłownie boleśnie. Musiałem je luźniej sznurować i mieć w torbie, na zapasie Vapory V, w razie większego bólu. Masakra, jednak po rozbiciu buty okazały się świetne, wspaniała trakcja, zwrotność. Po ostrym meczu 2,5h zero zmęczenia stopy. Niezła jak na taki materiał dzięki dziurkom w skorupie buta. But jest bardzo lekki i to satysfakcjonują ce uczucie bycia blisko ziemi. W sumie jak ktoś ma zaprzyjaźnionego szewca (rozbicie butów), to polecam :-) Tym bardziej ż e w Outlecie w Jaworznie cena to 310 PLN, i pełna rozmiarówka.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Vapro VI RF

Pewnie że można dać buty szewcowi do rozbicia ale bardziej "naturalną" metodą jest rozchodzenia. Szewc robi to nazwijmy to "taśmowo", na oko, a chodząc w butach układamy je indywidualnie do własnych stóp. Trudno nie zauważyć że różnica jest zasadnicza.

Jeżeli chodzi o Vapory to cóż, sam używam Oscillate-ów ale jeżeli przestaną być dostępne to w sumie właśnie buty z tej serii (Vapor) będą ich zamiennikiem (Oscillate).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
hubi1212
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 195
Rejestracja: 1 lut 2009, 19:58

Re: Nike Vapro VI RF

Posiadam Vapory i muszę przyznać że ich rozbijanie trwa długo. U mnie bywały momenty pęcherzy. Ale przeszło i teraz buty mają właściwości na najwyższym poziomie. Wspaniała trakcja i dobre trzymanie z stopy (sztywna, lekka "skorupa").
Wracam po 10 latach przerwy.

Head Graphene 2021 Gravity MP
Head Youtek Radical MP
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Nike Vapro VI RF

Gram w nich ponad miesiąc. Chciałem je wyrzucić do kosza przynajmniej z kilka razy po zakupie, ale się powstrzymywałem i wmawiałem sobie, że je rozchodzę. Miałem podobnie do Ciebie, zapasową parę butów miałem w torbie. Buty które sprawią, że zobaczysz na swoich stopach największe odciski w życiu jakie miałeś :) , ale po tym jak to przetrwasz pokochasz je nad życie. Przyczepność do kortu oraz stabilność stopy na najwyższym poziomie. Mam biało-złote, ale chcę sobie także kupić czarno-czerwone bo nie widzę już innej opcji dla siebie.
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Nike Vapro VI RF

bombay1982 pisze:Gram w nich ponad miesiąc. Chciałem je wyrzucić do kosza przynajmniej z kilka razy po zakupie, ale się powstrzymywałem i wmawiałem sobie, że je rozchodzę. Miałem podobnie do Ciebie, zapasową parę butów miałem w torbie. Buty które sprawią, że zobaczysz na swoich stopach największe odciski w życiu jakie miałeś :) , ale po tym jak to przetrwasz pokochasz je nad życie. Przyczepność do kortu oraz stabilność stopy na najwyższym poziomie. Mam biało-złote, ale chcę sobie także kupić czarno-czerwone bo nie widzę już innej opcji dla siebie.
Zgadzam się z Tobą, teraz gra się w nich świetnie. Ale to co ja przechodziłem w trakcie ich rozbijania było momentami nawet zabawne. Na jeden z turniejów pojechałem z dwoma parami butów, jak nie wytrzymam w Vaporach VI, w odwodzie czekały znoszone Vapory V. W połowie pierwszego meczu, gdy ból był już upiorny, zmieniłem buty i walczyłem dalej. Ogólnie Vapory mają w sobie mnóstwo nowoczesnych technologii, oglądałem Video-test na TW, i Nike poszło na całość w tych butach. A że to pierwszy przykład zastosowania tych technologii w tenisie, stąd małe problemy.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Nike Vapro VI RF

Jakie to niby technologie? Bo ja gram w Vaporach, ale IV i nic mi w tych butach nie brakuje... Do tego nie mam z nimi żadnych problemów na początku, chodziłem w nich przez tydzień, a później na kort i jest dobrze. Więc te technologie to chyba lekka ściema jest...
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Nike Vapro VI RF

Vapory IV były nietrwałe, to co miało służyć za wywietrznik, na zewnętrznej stronie buta, rozrywało się i było ciężko grać w tak uszkodzonych butach. Inna sprawa że od początku były bardzo wygodne, podobnie jak Vapory V. Zgadzam się z Vividem że buty powinno się przystosować do gry chodząc w nich , a nie oddając do szewca. IV i V można było wyjąć z pudełka i zagrać od razu mecz. VI to makabra. Może i mają jakieś nowe technologie, nie są one na pewno stworzone pod kątem komfortu.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nike Vapro VI RF

Radical.pl, czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat trwałości butów po tym okresie czasu? :)

EDIT: Oczywiście jeśli ktoś używa Vaporów VI Tour to też proszę o komentarze ;)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Nike Vapro VI RF

Ja używam. Problemów z nimi nie miałem żadnych, a to dlatego, że poprzednie buty do tenisa sprawiły mi na początku sporo problemów i tym razem, zanim zagrałem, chodziłem w nich w czasie pracy, czyli po 8 godzin dziennie, przez tydzień. A co do trwałości, to jak dla mnie są idealne. To pierwsze buty, które po 5 i pół miesiąca użytkowania nie mają żadnych pęknięć, rys ani innych uszkodzeń. Jak najbardziej polecam.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Nike Vapro VI RF

TadX pisze:Radical.pl, czy mógłbyś wypowiedzieć się na temat trwałości butów po tym okresie czasu? :)

EDIT: Oczywiście jeśli ktoś używa Vaporów VI Tour to też proszę o komentarze ;)
Po ponad 4 miesiącach ( gram ok. 4 razy w tygodniu ) na nawierzchni sztucznej nie widzę większych śladów zużycia oprócz lekko przetartej podeszwy.
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Buty Nike Vapor VI RF

Ja nie zgodzę się tylko z jednym, po 4 miesiącach gry (mniej więcej 2-3x w tyg. po 2 godziny, głównie na mączce) buty pękły w miejscu zgięcia (śródstopie). Reklamacja nic nie dała, a teraz od miesiąca gram z ładną dziurką (dobrze że nie na wylot). Trzeba jednak przyznać, iż buty świetnie, przychylam się do wypowiedzi pozostałych użytkowników.
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Buty Nike Vapor VI RF

Małe uaktualnienie po ok. 6 miesiącach grania. Przód butów od strony wewnętrznej przy największym palcu- warstwa czubków butów zdarta, ale zewnętrzna trzyma się bardzo dobrze ( wygląda to jakby były plamy na butach ), wewnętrzna część od strony pięty zdarta ( lecz to prawdopodobnie przez niewłaściwe zdejmowanie i ubieranie butów - bez sznurowania ). Podeszwa zdarta lekko tylko w niektórych miejscach. Ogólnie buty wyglądają powoli jakby się rozwalały. Ogólnie teraz jak na 6 miesięcy grania w nich to moim zdaniem bez rewelacji i nie zainwestuję w te buty tak dużej kasy, chyba że znajdę dobrą przecenę. Z drugiej strony patrząc od stycznia gram 5-6 dni w tygodniu, więc trochę też przeżyły. Zdjęcia załączone ( po kliknięciu na miniaturkę otworzy się większe zdjęcie).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
kobbe66
Orator
Orator
Posty: 543
Rejestracja: 12 kwie 2008, 15:33
Lokalizacja: Piła

Re: Buty Nike Vapor VI RF

Zastanawiałem się nad zakupem tych butów na ten sezon i te twoje zdjęcia dają dużo mi do myślenia. Fakt że grane były sporo, ale za dobrze to one nie wyglądają jak na 6 miesięcy użytkowania :-| Pytanie jest czy choć trochę dbałeś o to obuwie.

Druga sprawa że obecny sprzęt sportowy nie ma co porównywać do dawnego, wszystko jest robione z mniej wytrzymałych materiałów aniżeli miało to miejsce kiedyś.
Obrazek
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Buty Nike Vapor VI RF

bombay1982 Jak na 6 miesięcy intensywnego użytkowania (z tego co piszesz) to buty są w bdb stanie wg mnie. Podeszwa praktycznie w ogóle nie wytarta, wnętrze buta jedynie nieco zniszczone (ale to może być wina nieprawidłowego wkładania i sznurowania, stąd wewnętrzne ruchy stopy, takie moje zdanie). U mnie po 4 miesiącach intensywnych treningów są już gładkie miejsca na podeszwie.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Buty Nike Vapor VI RF

Dj Buhh pisze:bombay1982 Jak na 6 miesięcy intensywnego użytkowania (z tego co piszesz) to buty są w bdb stanie wg mnie. Podeszwa praktycznie w ogóle nie wytarta, wnętrze buta jedynie nieco zniszczone (ale to może być wina nieprawidłowego wkładania i sznurowania, stąd wewnętrzne ruchy stopy, takie moje zdanie). U mnie po 4 miesiącach intensywnych treningów są już gładkie miejsca na podeszwie.
W pełni się z Tobą zgadzam. Nie podzielam tylko zdania z nieprawidłowym wkładaniem i sznurowaniem, tutaj się nie wypowiem.

Ale. Jak na 6 miesięcy grania to buty rzeczywiście są w dobrym stanie. Podeszwa, jakbym nową ze sklepu widział O_O .
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Buty Nike Vapor VI RF

kobbe66 pisze:Pytanie jest czy choć trochę dbałeś o to obuwie.
2 razy je prałem przez ten okres. Czy dbałem o obuwie - ogólnie nie.
Dj Buhh pisze:Podeszwa praktycznie w ogóle nie wytarta
Zależy na jakiej powierzchni grasz. Ja u siebie pod balonem w ogóle poślizgu nie umiałem złapać nimi - nawet nie chciałem. Od tego zależy jak podeszwa szybko się ściera. Dołączam zdjęcie, bo nie wiem nawet jak ta nawierzchnia się nazywa.
Obrazek
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg
Awatar użytkownika
Skladak
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 1 sie 2006, 14:33

Re: Buty Nike Vapor VI RF

Moje buty po 7 miesiącach wyglądają podobnie a nawet gorzej.
Nowego modelu na pewno nie kupię, prędzej przychylam się do CB2.3.

Bombay1982 nie odczuwasz bólu achillesa? Mi ten szew przedarty strasznie się wbija w ścięgno ;/

Foto ku przestrodze- http://img229.imageshack.us/gal.php?g=020310143259.jpg
Ostatnio zmieniony 3 lut 2010, 16:54 przez Skladak, łącznie zmieniany 1 raz.
You can hate me now, but I won't stop now...
Awatar użytkownika
bombay1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 28 lip 2009, 19:26
Lokalizacja: Dublin

Re: Buty Nike Vapor VI RF

Nie, nic nie odczuwam. A co do następnego zakupu już wiem co to będzie :)

http://www.tennis-warehouse.com/Babolat ... MPP2B.html
Rakieta: Babolat Pure Storm GT
Naciąg: Luxilon Big Banger ALU Power 16L / 22kg

Wróć do „Inny sprzęt”