Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Nike Air Courtballistec - podeszwa...

Stałem się posiadaczem butów, jak w tytule - tak się przyglądam ich podeszwie i nachodzi mnie wątpliwość czy da się nimi grać na mączce - podeszwa jak w linku:
http://www.tennis-warehouse.com/descpag ... C12WO.html
Bo wg mnie to jest typowo hardcourt'owe ukształtowanie podeszwy - ale z drugiej strony to wszystkie typy Courtballisticów mają takie same podeszwy - jakie jest Wasze zdanie?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Air Courtballistec - podeszwa...

To jest podeszwa na hard.
jetfighter pisze:... ale z drugiej strony to wszystkie typy Courtballisticów mają takie same podeszwy...
Niet... CB-ki są w wersji clay z jodłą.

http://www.tenniswarehouse-europe.com/d ... ACCBT.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
jetfighter
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 22 wrz 2009, 21:45

Re: Nike Air Courtballistec - podeszwa...

El Diablo pisze:Niet... CB-ki są w wersji clay z jodłą.
No to ja już "se pograłem" na mączce w takim razie :(
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Nike Air Courtballistec - podeszwa...

Wielu zawodników gra w tych Courtballistecach na mączce i sobie chwalą... Nike Cage II też mają niby podeszwę pod hard, a ja byłem bardzo zadowolony z trakcji. Teraz mam Nike Vapor IV i wg mnie podeszwa jest nieco zbyt agresywna, mimo, że to nie jest typowa jodła. Może z czasem jak się zużyją, to będą bardziej śliskie. Ja dość często gram na doślizgach i Cage II były dla mnie idealne pod tym względem.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Nike Air Courtballistec - podeszwa...

Wypróbować zawsze można ale Dj Buhh Ty siejesz herezję. Jak już wypominam w innych wątkach zawodnicy mają Cage z jodłą. I tak prawie* wszyscy zawodnicy grają na mączce butami z jodłą.

Dla amatorów modyfikowane jodły i "uniwersalne" wzorki mogą być wystarczające ale jest to kwestia preferencji. Ja na przykład muszę mieć jodłę.

P.S.: Dj Buhh, podkreślam iż są to Twoje preferencje i nic mi do nich. Tobie może nie pasować jodła itp. itd. ale jodła to taki niekwestionowany standard na clay i jest on stosowany na tourze i hasła o zbytniej agresywności nawet pseudo jodły to już bardzo spora "indywidualność".

* - nie znam przykładu ale pewnie jakiś wyjątek jest...

Nike Rafaela Nadala...
RN - Wzorek.jpg
RN - Wzorek.jpg (36.48 KiB) Przejrzano 1722 razy
RN - Jodla.jpg
RN - Jodla.jpg (29.97 KiB) Przejrzano 1722 razy
Przykład innej marki... FILA...
JT - Wzorek.jpg
JT - Wzorek.jpg (35.86 KiB) Przejrzano 1722 razy
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Dj Buhh
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 22 sie 2008, 01:14

Re: Nike Air Courtballistec - podeszwa...

Ja miałem na myśli zawodników polskich, powiedzmy z pierwszej 30-tki seniorów, bo z takimi mam większy kontakt niż z Top 100 ATP. Nawet Marcin Gawron w ubiegłym roku grał w Cage II ze standardową podeszwą na mączce. A co do moich preferencji, to zgadzam się, że są indywidualne, więc nie muszą wszystkim odpowiadać. Wniosek jest prosty - założyciel tematu, skoro już kupił buty, to powinien je teraz przetestować na mączce i samemu sprawdzić, czy mu odpowiadają. Inaczej wyglądałaby sytuacja, gdyby dopiero nosił się z zamiarem kupna.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Courtballistec - podeszwa...

Bez paniki, ludzie grają w podeszwie na hard na mączce i jakoś żyją. Musisz zobaczyć. Na pewno to nie to samo ale też nie tak jak biegać na łyżwach po chodniku (polskim :teathy: ).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Inny sprzęt”