murek92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2009, 12:23

Problem z owijką...

Posiadam rakietę Head Nano Ti Tour, wiem że słaba :P ale nie mam ochoty jej przez najbliższy dłuższy okres zmieniać. Grałem nią już kilka razy i moja biała owijka zrobiła się nieprzyjemnie szara :D
Wiem że to chyba ta podstawowa owijka na którą nawija się overgrip (chyba) i zastanawiam się co robić? Wyczyścić i założyć overgrip, nie czyścić i założyć overgrip, a może już jest na niej overgrip od nowości?
Sorry za takie pytania ale to dopiero moje początki.
Co mam robić? W pierwszej połowie lipca jadę na obóz i chciałbym mieć dobrą rakietę i w miarę estetyczną, a czytałem że umycie tej rączki powoduje spadek jej naturalnej "lepkości :D".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

Najlepiej wymienić bazową owijkę i na nią nałożyć i zmieniać overgripy... ale nie jest to konieczne... możesz kupić overgripy i nawinąć na brudną bazówkę.

W kwestii czy mógłby być na niej overgrip... jeśli kupowałeś nową rakietę w sklepie to na pewno nie ma na niej overgripa. Jeśli kupowałeś ramę z drugiej ręki to ktoś faktycznie mógł zapomnieć zdjąć overgripa lub stan owijki bazowej był tak zły że zastosowano manewr zakrycia jej overgripem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
murek92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2009, 12:23

Re: Problem z owijką...

Kupowałem rakietę w sklepie. A skoro miałbym używać overgripa, to czy nie lepiej byłoby wyczyścić owijkę bazową? Po pierwszym czyszczeniu może jej się coś stać? A i czy przy odklejaniu overgripa nie uszkodzę tej owijki ?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

murek92 pisze:A skoro miałbym używać overgripa, to czy nie lepiej byłoby wyczyścić owijkę bazową?
Mycie pozbawia owijki części właściwości ale skoro będzie pod spodem to jej twardość (zbitość?) oraz grubość będzie najistotniejsza...
murek92 pisze:Po pierwszym czyszczeniu może jej się coś stać?
Kwestia intensywności zabiegu i rodzaju owijki...
murek92 pisze:A i czy przy odklejaniu overgripa nie uszkodzę tej owijki?
Kwestia lepkości owijki... czasem na krawędziach przy kapslu gumowe owijki mogą się trochę strzępić ale nic poważniejszego im się stać nie powinno... ani Ja ani koledzy nie mieli problemów z bazówką przez użytkowanie overgripa... nie wiem czy znalazłby się ktoś kto miałby z tego tytułu problemy.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
murek92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2009, 12:23

Re: Problem z owijką...

W sumie można zawsze bazówkę wymienić no nie? :D
A i jeszcze taka sprawa. Nieużywanie tych overgripów szkodzi rakiecie? TZN. Co lepiej wyjdzie? Kupowanie tych overgripów, czy granie na bazówce i zmienianie jej co jakiś czas?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

murek92 pisze:W sumie można zawsze bazówkę wymienić no nie?
Oczywiście, jest to bardziej pracochłonne tylko w minimalnym stopniu...
murek92 pisze:Nieużywanie tych overgripów szkodzi rakiecie? TZN. Co lepiej wyjdzie? Kupowanie tych overgripów, czy granie na bazówce i zmienianie jej co jakiś czas?
Szybsze i efektywniejsze jest granie na często wymienianych overgripach.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Problem z owijką...

Jak dla mnie sprawa jest taka - overgrip musowo, chyba, że ktoś ma lepsze czucie na samej bazówce, lub nawet overgripie na samej ramie. Owijka to jedna ze strategicznych części rakiety.
Awatar użytkownika
jaccol55
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 411
Rejestracja: 21 mar 2008, 13:27

Re: Problem z owijką...

Orientujesz się ED, jak bardzo zmieni się balans, jeśli mam 2 owijki wierzchnie (razem mają 1,3mm), zamiast bazówki i owijki wierzchniej? 1-2 pkt?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

Załóż, zmierz, oblicz... nie lubię takich pytań bo masa nie jest skumulowana tj. 1 overgrip to około 4-5g i gdyby to walnąć na sam koniec rączki to dowolnym narzędziem wyznaczysz zmianę balansu. Ale overgrip jest rozłożony na całej rączce czyli te 4g/ovegrip jest rozłożone...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
murek92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2009, 12:23

Re: Problem z owijką...

Jeszcze takie pytanko: jak tego overgripa nawijać, tzn. paski (zwoje?) mają nachodzić na siebie, czy idealnie przylegać, a może mają być pomiędzy nimi odstępy...?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

Nachodzić w niewielkim stopniu... film instruktażowy:
http://www.tennis-warehouse.com/LC/vide ... egrip.html
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
murek92
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2009, 12:23

Re: Problem z owijką...

@ED mi chodzi o over a nie bazowy :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

murek92 pisze:@ED mi chodzi o over a nie bazowy :D
A myślisz że jest różnica? Różnice są dwie i to nie zawsze:
1) Po zdjęciu owijki bazowej czasem trzeba usunąć resztki wyschniętego kleju;
2) Bazówkę często mocuje się malutką zszywką do kapsla.

Wszystko inne tak samo... po prostu powierzchnią roboczą nie jest goła rączka tylko powierzchnia owijki bazowej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Radek_89
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:56

Re: Problem z owijką...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc pozwolę się podłączyć pod ten.

Wczoraj po raz pierwszy grałem nową rakietą, Wilson Blade Comp (http://www.forehand.pl/index.php?p1270, ... -comp-2009). Zaraz na początku lekko poluzowała mi się górna część owijki bazowej - grałem jeszcze bez overgripa. W samej grze to nie przeszkadzało, ale co jakiś czas musiałem "dociskać" tę czarną końcówkę.

Mam teraz pytanie, co z tym zrobić, jako że sam mam zbyt małe doświadczenie, by majstrować przy rakiecie. Czy tę bazówkę jakoś poprawić, czy kupić nową, czy może nawinąć po prostu na nią overgripa i się nie tym przejmować.

Tak jak już wspomniałem - ten detal w samej grze nie przeszkadza, nie powoduje niepewnego chwytu rakiety, ale wolałbym nie zaprzątać sobie tym głowy podczas gry, więc proszę o wypowiedź doświadczonych forumowiczów.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

Znaczy... w sensie odkleja się/odchodzi od rączki owijka bazowa w górnej części gdzie jest przymocowana czarną tasiemką, tak?

Jeśli tak to po prostu doklej i owiń taśmą elektryczną tak aby się nie odklejało... tyle.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Radek_89
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:56

Re: Problem z owijką...

El Diablo pisze:Znaczy... w sensie odkleja się/odchodzi od rączki owijka bazowa w górnej części gdzie jest przymocowana czarną tasiemką, tak?

Jeśli tak to po prostu doklej i owiń taśmą elektryczną tak aby się nie odklejało... tyle.
http://img29.imageshack.us/img29/2958/rakieta.jpg
Tak to wygląda. Mam wrażenie, że ta czarna tasiemka jest trochę za luźna, bo delikatnie się do góry przesuwała. Ja ją na bieżąco dociskałem do dołu, dlatego tak niewiele jest "zwichrowane", ale mimo wszystko chciałbym się dowiedzieć - co z tym dalej zrobić...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z owijką...

Jeśli jest za luźno owinięta tasiemka to można ją po prostu odkleić i założyć mocniej nową. Może to być zwykła czarna taśma elektryczna... lub taśma kończąca (to samo co elektryczna ale węższa i droższa :D ) dostępna na przykład w Protenisie (http://www.protenis.com.pl/index.php?st ... a#hak_1312).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt”