Misiek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 322
Rejestracja: 23 kwie 2009, 14:41

Nike Air Vapor Advantage Clay - czy warto?

Witam. Dawno mnie tu nie było.

Od zawsze grywam w tenisa w Vaporach Tour, jednak od praktycznie początku mam problem z "wybijaniem" paznokci - chodzi o palec długi (drugi). U mnie jest najdłuższy u stopy i najbardziej wystaje - problem dotyczy obu nóg.

Nie wiem czy to bardziej problem budowy stopy czy buta.

Wyszły te Advantage Vapor i zastanawiam się czy próbować zmiany i czy będzie to dobra zmiana? ;) Co myślicie w ogóle o tych butach? Ktoś próbował - atrakcyjna cena w porównaniu z Vapor Tour.

Ktoś miał podobny problem? Może zmienić firmę produkującą obuwie?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Vapor Advantage Clay - czy warto?

To nie jest flagowy model, a więc z założenia ma być ... nie, nie gorszy, ma być mniej zaawansowany, prostszy, mniej adekwatny dla dobrych graczy i dla intensywnej regularnej gry. To jednak tylko najczęściej prawidłowa teoria. ;)
Można też teoretycznie wysnuć wniosek, że tym bardziej nie poradzi sobie z Twoim problemem. Bo jak "debeściacki" model nie daje radę to "biedawersja" ma dać?
I tu ... na dwoje babka wróżyła ... ;) Bo czasem akurat konstrukcja tego prostszego modelu lepiej sobie poradzi.
Nie wiem co Ci poradzić bo nie bardzo jest jak.
Ja bym jednak wyszedł z prostego założenia - z Nike mam problem (jednak w ramach marki konstrukcje są podobne).
W takim razie sprawdzę innych producentów. Może inna marka da Ci pełny komfort, a może tylko zmniejszy te negatywne niedogodności.
W najgorszym wypadku może się przecież też okazać, że budowa Twoich stóp jest "wybitnie" nieprzystosowana do charakterystyki ich pracy w tenisie. Ta też może być. :(
Ale nawet gdyby to czy masz rezygnować z grania? Najpierw warto potestować różne marki i może trafisz na coś zadowalającego.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Air Vapor Advantage Clay - czy warto?

Musisz przymierzyć różne marki najlepiej i zobaczyć jak się stopa będzie czuła. Spróbuj też cos rozmiar czy pół większe. Do każdej stopy może pasować inna marka bo modele będą się różnić. Jest z czego wybierać kwestia założenia i porównania.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359

Wróć do „Inny sprzęt”