Janek
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 14 lis 2010, 12:58

Miękkie buty na mączkę dobrze amortyzujące

Witam. Mam problemy z tzw. rozścięgnami podeszwy. Potrzebuję miękkich dobrze amortyzujących butów. W sezonie zimowym na hali grałem- za namową kolegi- w siatkarskich Mizuno. Bardzo dobrze się spisywały. Mają gruba podeszwę i specjalny system amortyzujący.
Adidasy Verdasco, które używałem były za twarde mimo, że stosowałem żelowe wkładki. Asicsy, żółte były bardzo twarde mimo że mają w nazwie informację o jakiejś warstwie żelowej = "gel". Właśnie w czasie używania tych Asicsów problem się pojawił. Najchętniej grałbym w tych Mizuno na mączce ale wiadomo - po pierwsze będę się ślizgał, bo to nie ten typ podeszwy, a po drugie będę niszczył nawierzchnię, tak że ten pomysł odpada.
Zatem szukam miękkich amortyzujących butów możliwie zbliżonych do tych siatkarskich Mizuno. Może ktoś polecił by mi jakieś odpowiednie buty.
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Miękkie buty na mączkę dobrze amortyzujące

Spróbuj Prince T22. Jak łapcie. Grałem w nich przez wiele lat na twardych nawierzchniach i nigdy nic się nie działo.
Mają słabe trzymanie boczne stopy, ale jak nie zasuwasz jak zawodnik lewo prawo to powinno być ok.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Miękkie buty na mączkę dobrze amortyzujące

Jedna żelowa wkładka drugiej nie jest równa, od siebie polecam Ironman Sport +, kiedyś dało się je dostać w cenie ~45zł, obecnie podrożały o jakieś 20zł, ale pierwsze wrażenie jest cudowne, amortyzacja wręcz cudowna. Rozleciały mi się na części po jakichś 15 miesiącach, ale nosiłem je we wszystkich butach sportowych.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Miękkie buty na mączkę dobrze amortyzujące

Dzięki wyczes, sam spróbuję tych wkładek, bo od pół roku coś mnie momentami pobolewa od spodu :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Janek
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 14 lis 2010, 12:58

Re: Miękkie buty na mączkę dobrze amortyzujące

Dzięki za sugestie. Kupiłem - tak jak podpowiedziałeś Pio - buty Prince T22. Rzeczywiście są miękkie. Do tego mają bardzo amortyzującą wkładkę. No i cena przystępna - 219 zł. Zakupiłem też tę wkładkę - Iroman Sport Plus - 72 zł. Wkładka jest jednak bardziej twarda niż ta w butach. Ponieważ mam podeszwę uniwersalną grałem już w tych Prince'ach na twardym korcie betonowym. Wrażenie bardzo dobre. Jeszcze raz dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Wróć do „Inny sprzęt”