Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Sony Smart Tennis Sensor

ppeter pisze:Gdzieś czytałem recenzję ustrojstwa reklamowanego na TW Zepp Tennis Sensor, gdzie 20g jest przyczepione do stopki rączki i recenzent napisał, że o ile do treningu zmienione o te 20g parametry rakiety mu nie przeszkadzały (no może poza zgrubieniem na końcu rączki ale to można zmienić innym sposobem zamontowania) to już w meczowej grze brakowało mu "starego" czucia rakiety.
Pewnie z czasem tego typu ustrojstwa trochę się zmniejszą, a i pewnie pojawią się tańsze niż dedykowane Babolatowe rakiety, rozwiązania jak odpowiedni przystosowane rączki, dzięki którym nie będą odczuwalne zmiany parametrów rakiety.
Swoją drogą ciekaw jestem jak naprawiają taki Babolat Play jak się zepsuje. ;)
Podobno Sony za chwilę wypuszcza swój sensor. Pokazywał go Wilson na prezentacji rakiet na 2015 rok. W porównaniu z innymi ich model jest malutki, montuje się go również na końcu rączki (zamiast kapsla), ale co ważne nie wystaje on poza obrys rączki.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Artengo Personal Coach

Artlight pisze:Podobno Sony za chwilę wypuszcza swój sensor. Pokazywał go Wilson na prezentacji rakiet na 2015 rok. W porównaniu z innymi ich model jest malutki, montuje się go również na końcu rączki (zamiast kapsla), ale co ważne nie wystaje on poza obrys rączki.
Znamy jakąś nazwę urządzenia, orientacyjne ceny?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

Sony jest tylko dla dedykowanych Yonexów.
Obrazek
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Artengo Personal Coach

To Wilson czy Yonex?
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

Na ten moment nie ma rakiet Wilsona współpracujących z Sony Smart Tennis Sensor.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KfwA2pmfsBM[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Artengo Personal Coach

Jeszcze raz: na prezentacji rakiet na 2015 rok, Wilson pokazywał sensor Sony na swojej ramie. Nie wiem, czy był dokładnie taki sam, jak ten dla Yonka, ale jakiś pokazywali.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

Soniacz prędzej czy później musi rozszerzyć swoją ofertę o innych producentów. Yonex nie jest może bardzo niszowy ale nie ma co porównywać w stosunku do Heada czy Wilsona. Jeśli dobrze widzę to sam kształt otworu w kapslu pokrywa się z Wilsonowym* więc montowana nakładka, która jest łącznikiem między urządzeniem, a ramą powinna pasować.


* - Przypominam, że kształt rączki Wilsona i Yonexa jest identyczny, można zamontować kapsel Yonka na Wilsonie i odwrotnie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Artengo Personal Coach

Ciekawe czy kiedykolwiek powstanie ustandaryzowana "kieszeń" w rączce na tego typu zabawki.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Artengo Personal Coach

ppeter pisze:Ciekawe czy kiedykolwiek powstanie ustandaryzowana "kieszeń" w rączce na tego typu zabawki.
Nie sądzę ale w przypadku Soniacza wystarczy, że mocowanie będzie dostosowane do kapsla danego producenta, samo urządzenie może być bez zmian.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sony Smart Tennis Sensor

Zastanawiam się na ile położenie "przed tłumikiem", jak w przypadku Artengo, lub "za tłumikiem" wpływa na poprawność pomiaru. Do tego w przypadku takiego chwytu jaki ja mam, płożenie na kapslu tak jak to w poprzednich zabawkach nie wchodziłoby w rachubę bo akurat tam mam środek chwytu i tłumienie byłoby za duże, a dodatkowo nic nie może wystawać do tyłu.


A tu zmiana centryczności z meczu na mecz:
http://i.imgur.com/wE7xwUC.jpg?1
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Artengo Personal Coach

El Diablo pisze:
ppeter pisze:Ciekawe czy kiedykolwiek powstanie ustandaryzowana "kieszeń" w rączce na tego typu zabawki.
Nie sądzę ale w przypadku Soniacza wystarczy, że mocowanie będzie dostosowane do kapsla danego producenta, samo urządzenie może być bez zmian.
Mnie chodzi nie tylko o dostosowanie do kapsla, bo to że coś więcej wystaje też może przeszkadzać ale o to, żeby montując takie urządzenie uzyskać rakietę o niemal identycznych parametrach jak bez. Czyli odpowiednie miejsce pod kapslem wypełnione czymś o określonej wadze i urządzenie podmienia "wypełniacz", pewnie to nierealne ale jeżeli już bawić się w tego typu zabawki, to faktycznie tak jak Babolat i produkować rakiety już wyposażone fabrycznie (ale nie w takiej cenie) albo właśnie jakieś ustanderyzowane rozwiązanie. Wiem, wiem, marzy mi się. ;)
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Sony Smart Tennis Sensor

Mamy w powszechnym użyciu ze sześć jednostek ciśnienia, a ty chciałbyś jeden standard czujnika?
A swoją drogą musimy się my użytkownicy różnych zabawek zejść kiedyś na TF-ie i posprawdzać te dokładności wymieniając się nimi.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Sony Smart Tennis Sensor

Ciekawostka, Prince również ma dołączyć do Wilsona w 2015 w kwestii kompatybilności z sensorem Sony.

Head dołączyć ma do powyższego grona, dokładniej Instincty mają być kompatybilne... cokolwiek to znaczy. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony Smart Tennis Sensor

U mnie w ramie VCore'a Si 100 jest odkrywany kapselek na to urządzenie. Jak kupowałem w Strefie Tenisa ramę, to chłopaki mówili, że w styczniu będzie dostępny już ten Soniak. :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET

Wróć do „Inny sprzęt”