ymy323
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2013, 17:19

Jak sprawdzić siłę naciągu w rakiecie?

Kupiłem maszynę do naciągania rakiet i chciałbym rozpocząć komercyjnie naciągać rakiety. Maszyna jaką kupiłem to Pro's Pro SX01. Mam spore wątpliwości co do siły naciąganych rakiet. Jak można to sprawdzić? Może ktoś ma tą maszynę?
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Jak sprawdzić siłę naciągu w rakiecie?

Aby sprawdzić z jaką siłą maszyna napina strunę potrzebny jest taki oto wynalazek:
W wersji analogowej:
http://www.protenis.com.pl/tenis/akceso ... ,p94455666
lub w wersji cyfrowej:
http://www.protenis.com.pl/tenis/akceso ... p327221509

Sposób użycia jest banalnie prosty: Jeśli jest niedokładność, należy skalibrować maszynę zgodnie z instrukcją obsługi konkretnego modelu. :wink:
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak sprawdzić siłę naciągu w rakiecie?

Można by chyba równie dobrze użyć wag wędkarskich lub bagażowych, może wyjść taniej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Jak sprawdzić siłę naciągu w rakiecie?

ppeter pisze:Można by chyba równie dobrze użyć wag wędkarskich lub bagażowych, może wyjść taniej.
Oba kalibratory są dokładne, ten "analogowy" korzysta z liniowości prawa Hooka w zakresie sprężystym metali, a drugi z podobnie przewidywalnej charakterystyki dla prawa Ohma.
Ale masz rację, równie dobrze będzie się sprawowała tzw. waga wisząca, o ile zmieści się w polu pracy urządzenia. ;-P
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Jak sprawdzić siłę naciągu w rakiecie?

Kiedyś to miałem do tego bardzo dobrze skalibrowane własne palce ... :)
Ale już wyszedłem z wprawy, choć ostatnio sprawdzałem u kogoś i jednak mój "odczyt" był prawidłowy, przynajmniej z tym co zamówił właściciel ramy ;), bo co było faktycznie to już też może być inna bajka ... :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Jak sprawdzić siłę naciągu w rakiecie?

Używam do kalibracji idealnej kopii wędkarskiej urządzenia Tygera, oczywiście za nieporównywalnie mniejsze pieniądze.

Problem mam inny - powtarzalność pomiarów w sytuacji, gdy maszyna nie ma blokady łoża (moja ma, ale... w katalogu, w realu już nie). Próbowałem zahaczać o zaczep łoża na godzinie 12, nie sprawdza się, a ustawienie położenia klemy blokującej, żeby łoże się nie obracało... . :dvl(:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Zrób dokładnie tak jak jest na filmiku powyżej. Tam łoże też nie jest zablokowane, a nie obraca się! Tajemnica to trzpień między dwoma żyłkami, które prowadzą do napinacza. No i zacisk po drugiej stronie musi być umieszczony (w miarę dokładnie) na linii łączącej oba trzpienie i jak najbliżej osi obrotu łoża.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re:

Smyk pisze:Zrób dokładnie tak jak jest na filmiku powyżej. Tam łoże też nie jest zablokowane, a nie obraca się! Tajemnica to trzpień między dwoma żyłkami, które prowadzą do napinacza. No i zacisk po drugiej stronie musi być umieszczony (w miarę dokładnie) na linii łączącej oba trzpienie i jak najbliżej osi obrotu łoża.
To są numery od których można osiwieć. Mało że film pokazuje moją maszynę, to jeszcze taki prosty patent.
Dziękuję Smyk. :::%%%:::
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Inny sprzęt”