Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Joma Slam 402

Recenzja: Joma Slam 402
SPOILER:
Moim zdaniem super opcja. To będzie kolejny but, który zakupię jak zedrę poprzedni model Jom (Rolandy). :)

Fajna recka. :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Joma Slam 402

Obiektyw pisze:Moim zdaniem super opcja. To będzie kolejny but, który zakupię jak zedrę poprzedni model Jom (Rolandy). :)

Fajna recka. :::gd:::
Dzięki :) , pierwszy raz coś takiego popełniłem :wink: .

Tak mi przypasowały, że od razu dokupiłem sobie drugi egzemplarz na zapas, nie wiadomo jak później będzie z dostępnością :] .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Joma Slam 402

scudetto pisze:Tak mi przypasowały, że od razu dokupiłem sobie drugi egzemplarz na zapas, nie wiadomo jak później będzie z dostępnością :] .
Ha, ha ... ja mam dwie pary poprzedniego modelu. :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Joma Slam 402

But wizualnie ładny, wygląda solidnie. A że wiem za ile Obi kupował to ... no powinni tego zabronić! Skandal!! :twisted: :D
Obi, nie mów Scudetto, bo będziesz winny Jego czkawki. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Joma Slam 402

scudetto pisze:Jedyny problem jaki się pojawił, miałem na samym początku ze sznurowaniem. Buty dotarły do mnie z przewleczonymi sznurówkami w ten sposób.
Jakoś wcześniej nie zastanawiałem się nad różnymi sposobami sznurowania butów, ale może faktycznie ma to znaczenie i są lepsze i gorsze sposoby. Czy inni też mają tu swoje preferencje?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Joma Slam 402

Robinson pisze:
scudetto pisze:Jedyny problem jaki się pojawił, miałem na samym początku ze sznurowaniem. Buty dotarły do mnie z przewleczonymi sznurówkami w ten sposób.
Jakoś wcześniej nie zastanawiałem się nad różnymi sposobami sznurowania butów, ale może faktycznie ma to znaczenie i są lepsze i gorsze sposoby. Czy inni też mają tu swoje preferencje?
ED zamieścił gdzieś fajny materiał na ten temat.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Joma Slam 402

Vivid pisze:
Robinson pisze:Jakoś wcześniej nie zastanawiałem się nad różnymi sposobami sznurowania butów, ale może faktycznie ma to znaczenie i są lepsze i gorsze sposoby. Czy inni też mają tu swoje preferencje?
ED zamieścił gdzieś fajny materiał na ten temat.
Wspomoże ktoś linkiem do tego materiału?
Awatar użytkownika
Kerm
Weteran
Weteran
Posty: 1424
Rejestracja: 12 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Joma Slam 402

Ostatnia strona w tym temacie, tam jest kilka linków: http://tenis.net.pl/forum/viewtopic.php ... 4&start=40

Ciekawostka - dzięki innemu i przede wszystkim mocniejszemu wiązaniu butów wyeliminowałem problem bolących palców i paznokci więc temat "działa". :wink:
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.


Kerm. Powered by dreams.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Joma Slam 402

Kerm pisze:Ostatnia strona w tym temacie, tam jest kilka linków: http://tenis.net.pl/forum/viewtopic.php ... 4&start=40

Ciekawostka - dzięki innemu i przede wszystkim mocniejszemu wiązaniu butów wyeliminowałem problem bolących palców i paznokci więc temat "działa". :wink:
Patrz tutaj. :!c-here!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Joma Slam 402

El Diablo pisze:Patrz tutaj. :!c-here!:
Prowizja za "reklamę" dla mnie. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Joma Slam 402

Zachęcony jakże pozytywną recenzją i zachęcającą ceną - zakupiłem te buty. :)
Pierwsze wrażenie, to że są bardzo minimalistycznie, oszczędnościowo wykonane zachowując profesjonalny styl. Ścianki buta są dość cienkie, wykładzina ma minimalną, ale jeszcze akceptowalną grubość - stąd też pewnie to wrażenie lekkości.
Po 3 dniach chodzenia (parę godzin po łąkach i lasach) oraz po 3 godzinach na korcie pojawiła się jedna wada - po wewnętrznej stronie tuż poniżej kostki, tam gdzie dotyka krawędź buta zrobiły mi się minimalne otarcia, na obu stopach. Ścianka buta jest w tym miejscu dość cienka a zarazem sztywna natomiast wykładzina mało komfortowa, mało elastyczna, taka "plastikowa"- moje stopy to odczuły. Nie wiem, czy dam radę zagrać w nich turniej, ale na pewno bez skarpetek w nich dłużej nie pochodzę. :]
Zalety:
- lekkie
- świetna wentylacja
- dobra trakcja
- niska cena
Wady:
- mało komfortowa (oszczędnościowa?) wykładzina krawędzi przy kostkach
- cienka, mało amortyzująca wkładka

PS. Może mam nietypowe stopy (przy kostkach), ale w przedtem używanych butach (Wilson, Nike, Puma) nie miałem takich kłopotów. :?
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Joma Slam 402

W 2k11 miałem identycznie, w Lotto tego nie doświadczam. Kwestia stopy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Joma Slam 402

TomPL pisze:PS. Może mam nietypowe stopy (przy kostkach), ale w przedtem używanych butach (Wilson, Nike, Puma) nie miałem takich kłopotów. :?
Z kostkami jest różnie, buty mogą być przeznaczone dla supinatorów, a Ty będąc pronatorem albo neutralnym masz problem z wpijaniem.
SPOILER:
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Joma Slam 402

Co do wkładki to absolutnie się zgodzę, aczkolwiek dla mnie to zaleta, nie lubię przesadnej amortyzacji jak na poduszkach :wink: . Mam Asicsy do biegania, w których jest właśnie super amortyzacja - wkładka plus coś tam w podeszwie, ale na korcie czegoś takiego bym nie chciał.

Co do otarcia przy kostkach...w żadnych butach, nigdy w życiu czegoś takiego nie doświadczyłem, nieważne do czego i jakie to były buty. Może jestem jakiś gruboskórny? :rolleyes: Dla mnie buty są niekomfortowe, jeśli po jakimś czasie stopy mi się męczą/mam mało miejsca w przedniej, palczastej części. Tak mam w większości modeli Nike.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Joma Slam 402

wyczesany pisze:
TomPL pisze:PS. Może mam nietypowe stopy (przy kostkach), ale w przedtem używanych butach (Wilson, Nike, Puma) nie miałem takich kłopotów. :?
Z kostkami jest różnie, buty mogą być przeznaczone dla supinatorów, a Ty będąc pronatorem albo neutralnym masz problem z wpijaniem.
SPOILER:
Ty poważnie czy sobie ze mnie żartujesz? Któraś firma podaje takie parametry???
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Joma Slam 402

TomPL pisze:
wyczesany pisze:
TomPL pisze:PS. Może mam nietypowe stopy (przy kostkach), ale w przedtem używanych butach (Wilson, Nike, Puma) nie miałem takich kłopotów. :?
Z kostkami jest różnie, buty mogą być przeznaczone dla supinatorów, a Ty będąc pronatorem albo neutralnym masz problem z wpijaniem.
SPOILER:
Ty poważnie czy sobie ze mnie żartujesz? Któraś firma podaje takie parametry???
Poważnie, czasem można znaleźć takie informacje w opisie buta, warto też pytać w sklepie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Joma Slam 402

Wczoraj, po 90 minutach gry z hohvarem, poczułem, że wspomniane przeze mnie ocieranie poniżej kostki staje się bolesne i grozi najgorszym. Musiałem zastosować wariant awaryjny, czyli zagiąć górę skarpetki by uzyskać podwójną warstwę ochronną w miejscu ocierania. I w ten sposób jakoś dograłem do końca naszego 2-godzinnego treningo-sparingu. Nie wiem jak to będzie dalej, ale coraz bardziej podejrzane są te Jomy 402...
Na dodatek zauważyłem, że na górnych krawędziach bocznych ścianek buta przeciera się skórka (może pokażę później na zdjęciach) - po kilkunastu godzinach gry??? O_O
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Joma Slam 402

Widzisz, a moje wciąż wyglądają jak nowe i nic mnie nie boli i nie obciera... Może to nie buty są winne? :D
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Joma Slam 402

Albo ja mam krzywe nogi albo... to buty nie warmiński klimat :]
Obrazek
Obrazek
Na obu butach skórka w widocznych miejscach się oddarła - może to te moje krzywe nogi, ale inne firmy robią tu na całej długości materiałową otoczkę, a Joma tylko z tyłu nad piętą. Uważam to za błąd, oszczędność materiału, po prostu objaw gorszej jakości. Brak materiałowej otoczki dodatkowo od strony stopy naraża takich jak ja na otarcia pod kostką.
Podsumowanie - nie dla mnie te buty z Hiszpanii...
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Joma Slam 402

To po co kupujesz takie tanie buty? rotfl

A tak poważnie, u mnie nie ma w tych miejscach śladów zużycia, zresztą sam widziałeś. Jednak nie każdemu każdy kapeć przypasuje :rolleyes: .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Inny sprzęt”