kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Okulary przeciwsłoneczne

Czy ktoś używa okularów przeciwsłonecznych do grania? Mam problem ze słońcem kiedy serwuję. Zauważyłem, że przez słońce rzucam piłkę niżej niż normalnie i dlatego czasami mam problem z serwisem. Korty na których gram są tak ustawione, że niestety jak źle trafisz to masz słońce idealnie w twarz przy serwisie. Przy moim dość wysokim wyrzucie jest to dla mnie kłopotliwe.

Możecie coś napisać o graniu w okularach przeciwsłonecznych? Jakieś wady? Cenowo to fajnie jakby były koło 100 zł (widziałem w niezłych cenach okulary Tourna).
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Okulary przeciwsłoneczne

Próbowałem grać w okularach. Ciemne, przeciwsłoneczne nie pomagają. Jak patrzysz prosto pod słońce nie razi co prawda, ale piłkę tak samo źle widać - za ciemno. Najlepiej dla mnie sprawdziły się okulary kontrastowe (takie żółte, lekko przyciemnione). Te z kolei działają tylko w słońcu. Jak tylko słońce zajdzie za chmurkę, wszystko zaczyna się zlewać. Najlepiej działa u mnie czapeczka z daszkiem i przed serwisem ze dwa razy krotko spojrzeć pod słońce (żeby źrenice nie dostały szoku).
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Okulary przeciwsłoneczne

Coś takiego? http://www.protenis.com.pl/tenis/akceso ... 1627405870

A w trakcie gry szkła/plastiki nie parowały? Nie spadały z głowy?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Okulary przeciwsłoneczne

kolt pisze:Coś takiego? http://www.protenis.com.pl/tenis/akceso ... 1627405870

A w trakcie gry szkła/plastiki nie parowały? Nie spadały z głowy?
Od czasu do czasu używam takich z niebieskimi soczewkami. W słońcu fajnie widać ale problemu parowania przy dużym wysiłku, nie przeskoczyłem. Nie spadają.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Okulary przeciwsłoneczne

Ja z kolei przy dużej i niewygodnej do serwowania ekspozycji słońca używam okularów narciarskich, dokładnie ten model (tyle, że w innym kolorze). Wbudowana pianka zimą (przy jeżdżeniu na nartach) zapobiega parowaniu a latem (przy tenisie) po prostu wygodniej się takie okulary nosi. Z czystym sumieniem mogę polecić takie rozwiązanie 2w1.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Okulary przeciwsłoneczne

Raczej nie korzystam. Ale jak już to mogę polecić okulary Polaroida. Ewentualnie jakieś, które mają szkła tego producenta. Zero refleksów itd. itp.
Natomiast testowałem na korcie inne marki (choćby Ray-Ban, Oakley) i niby okulary z antyrefleksem i innymi duperelami ale do szkieł Polaroida mają się nijak. Nie wspominając że do tego Polaroidy są kilka razy tańsze ... :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
dicappo
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2013, 20:18

Re: Okulary przeciwsłoneczne

W Lidlu w sezonie wakacyjnym są dostępne bardzo fajne okulary z wymiennymi szkłami. Są 3 rodzaje szkieł na różne warunki atmosferyczne i szkła mają polaryzację.

Wróć do „Inny sprzęt”