Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Gadżety tenisowe

ppeter pisze:
Vivid pisze:Ppeter, po co Ci kamerka? Aplikacja do telefonu załatwia sprawę.
Ustawioną kamerę włączasz (o ile się sama nie włącza) przy rozruchu silnika i już, z telefonem jest zabawa, zwłaszcza po zmroku, a i kąty nie są tak duże jak w dedykowanych kamerach.
Dokładnie, po pewnym gadżecie tenisowym to będzie mój kolejny zakup.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

PitS pisze:Dokładnie, po pewnym gadżecie tenisowym to będzie mój kolejny zakup.
A cóż to za gadżet tenisowy?
Podpowiadam, że rower to nie gadżet tenisowy, no chyba że dla Basica. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Gary pisze:
PitS pisze:Dokładnie, po pewnym gadżecie tenisowym to będzie mój kolejny zakup.
A cóż to za gadżet tenisowy?
Podpowiadam, że rower to nie gadżet tenisowy, no chyba że dla Basica. rotfl
Oglądam takie fajne obrazki TadX'a to mi zazdrość. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

PitS pisze:Dokładnie, po pewnym gadżecie tenisowym to będzie mój kolejny zakup.
Myślałem, że już kupiłeś ten gadżet, nawet miałem dzwonić z pytaniem jak to się sprawuje.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

PitS pisze:
Gary pisze:
PitS pisze:Dokładnie, po pewnym gadżecie tenisowym to będzie mój kolejny zakup.
A cóż to za gadżet tenisowy?
Podpowiadam, że rower to nie gadżet tenisowy, no chyba że dla Basica. rotfl
Oglądam takie fajne obrazki TadX'a to mi zazdrość. :D
Hehe :). A chodzi Ci po głowie sam Speed_Cell, czy cały zestaw miCoach razem ze Speed_Cellem?
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

TadX pisze:Hehe :). A chodzi Ci po głowie sam Speed_Cell, czy cały zestaw miCoach razem ze Speed_Cellem?
Trzeba by przenieść tą gadżetową pogadankę w jakieś stosowniejsze miejsce.
Adidas wprowadza drugi gadżet, który też może być przydatny w monitorowaniu treningu tenisowego, X_Cell:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HMV7Ipe1Z8s[/youtube]
Oczywiście, po co zrobić dwa w jednym, skoro można sprzedać dwa gadżety zamiast jednego. :/
Teoretycznie dobra aplikacja i dobry smartfon powinny dać to samo ale latanie po korcie ze smartfonem w kieszeni jest średnio wygodne, może ktoś wypuści jeszcze coś podobnego, tyle że zintegruje czujniki w jednym urządzeniu.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

ppeter pisze:
TadX pisze:Hehe :). A chodzi Ci po głowie sam Speed_Cell, czy cały zestaw miCoach razem ze Speed_Cellem?
Trzeba by przenieść tą gadżetową pogadankę w jakieś stosowniejsze miejsce.
Adidas wprowadza drugi gadżet, który też może być przydatny w monitorowaniu treningu tenisowego, X_Cell: Oczywiście, po co zrobić dwa w jednym, skoro można sprzedać dwa gadżety zamiast jednego. :/
Teoretycznie dobra aplikacja i dobry smartfon powinny dać to samo ale latanie po korcie ze smartfonem w kieszeni jest średnio wygodne, może ktoś wypuści jeszcze coś podobnego, tyle że zintegruje czujniki w jednym urządzeniu.
Tego X_Cella nawet w ręku nie miałem, więc się nie wypowiem. Adidas wydał niedawno jeszcze Smart Run - zegarek z GPS i bezpaskowym pomiarem tętna. Nie wiem, jak by łapał dystans na korcie, szczególnie pod przykryciem, ale dla zainteresowanych spalonymi kaloriami i wysiłkiem to by się nadał. Widziałem, że Wawrinka i Nadal chyba używają zegarków, ale nie Adidasa. Czy do pomiaru tętna to nie wiem. Jest jeszcze inny zegarek z bezpaskowym pomiarem (którego mechanizm jest zresztą w Smart Runie), więc może to ten?...

Faktycznie od tematu odjechaliśmy strasznie, nawet nawiązanie do GPSa nie podłączymy pod to ;).
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Czytałem gdzieś, że Speed_Cell nie zawsze dobrze o ile w ogóle rejestruje aktywność na korcie, jeżeli są to krótkie odległościowo i nie długie czasowo aktywności.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

Gadżetów to już trochę mam, krokomierz, pulsometr, świetna sprawa biorąc pod uwagę że trafia mi się arytmia i nie bardzo wiem skąd pochodzi.
Teraz na rozkładzie mam zabawkę Artengo, dublująca możliwości które przedstawił Babolat w swoim systemie zawartym od razu w rakiecie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Mandaty, punkty, piraci drogowi ...

ppeter pisze:Czytałem gdzieś, że Speed_Cell nie zawsze dobrze o ile w ogóle rejestruje aktywność na korcie, jeżeli są to krótkie odległościowo i nie długie czasowo aktywności.
Ja właśnie ostatnio miałem wątpliwości co do zmierzonego dystansu. Według SC wykręciłem 6km z hakiem, ale czy aż tyle to bym się nie założył. Tak ogólnie to SC wierzę, jeśli chodzi o bieganie. Mierzyłem z nim oraz z GPSem i wyniki były bardzo zbliżone. Ostatnio tylko podał mi chyba za dużo kilosów. Graliśmy trening, gdzie było dość biegania, ale bez przesady.
PitS pisze:Gadżetów to już trochę mam, krokomierz, pulsometr, świetna sprawa biorąc pod uwagę że trafia mi się arytmia i nie bardzo wiem skąd pochodzi.
Teraz na rozkładzie mam zabawkę Artengo, dublująca możliwości które przedstawił Babolat w swoim systemie zawartym od razu w rakiecie.
Jak masz problemy z sercem to śmiało możesz pokazać lekarzowi wydruki jak grałeś czy biegałeś. Zawsze to dodatkowe info.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gadżety tenisowe

Temat wydzielony, miłego pisania. // wyczes
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Gadżety tenisowe

Oto moja spodziewana zabawka
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QlLFMNVIb0U[/youtube]
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gadżety tenisowe

PitS pisze:Oto moja spodziewana zabawka
Ponad 24g, trochę to waży. Nie wiem jak to wygląda w tej "doładowanej" rakiecie Babolata ale brakuje mi tu pomiaru dynamiki uderzenia. Ciekawe z czego liczy prędkość serwisu?
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Gadżety tenisowe

ppeter pisze:Ciekawe z czego liczy prędkość serwisu?
To jest też numer 1 na mojej liście pytań.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Gadżety tenisowe

ppeter pisze:Ponad 24g, trochę to waży.
Jak bazówka w zasadzie. Sporo. Już sam wpływ na balans rakiety będzie duży.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gadżety tenisowe

Ofensywa takich gadżecików trwa w najlepsze. Sony wypuszcza też swoją wersję (8g, mocowana na końcu rączki), która o dziwo musi być kompatybilna z określonymi modelami rakiet. O_O

http://www.engadget.com/2014/01/20/sony ... ease-date/
http://www.pcpro.co.uk/news/386608/sony ... nch-in-may

W kwestii wersji "stałej" Babolata, są skargi na marną jakość wykonania np. port USB wychodzący wraz z wtyczką przy próbie odpięcia kabla itd. itp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gadżety tenisowe

El Diablo pisze:Sony wypuszcza też swoją wersję (8g, mocowana na końcu rączki), która o dziwo musi być kompatybilna z określonymi modelami rakiet. O_O
"Ludzka" waga i całkiem fajne możliwości jak wynika z filmu, szybkość "swingu", poziom "spinu" i rozkład uderzeń na rakiecie to już jest coś.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Gadżety tenisowe

Jako, że trochę czasu już upłynęło, to zdubluje, pojawił się nowy gadżet i wygląda bardzo interesująco:
Zepp Tennis
Na TW jest recenzja:
Recenzja TW
Możliwości tego urządzenia są całkiem fajne, a sposób mocowania nie wydaje być uciążliwy i wpływać na parametry gry, pozostaje tylko kwestia ceny.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Wróć do „Inny sprzęt”