hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Pianki neoprenowe

Czy ktoś takowych próbował na korcie?

Mam ten problem, że przez pierwsze 20 minut pocę się jak świnia, a potem mi zimno i źle mi się gra, a do tego ciągle jestem podziębiony. No i muszę brać w cholerę ubrań do torby, więc moja torba wygląda jakbym był w środku przeprowadzki.

Myślę, że najlepsza byłaby kamizelka, bo neopren to gruby materiał i może krępować ruchy barku i powodować ew. obtarcia.

Obrazek
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Pomyśl raczej o oddychającej bieliźnie i koszulkach/bluzach. Ja także mocno się pocę i właśnie tak ubieram się zimą na halę. W neoprenie ugotujesz się.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Pianki neoprenowe

Ostatnio zimą przy około 6-8*C grałem w bluzie "termoaktywnej" i poliestrowej koszulce, było OK, nie rozchorowałem się, a byłem już przed grą lekko przeziębiony.
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pianki neoprenowe

Ale ja mogę moje ubrania po 20-u minutach wyżymać. To nie jest kwestia jedynie wilgotności. Mam bardzo mokre ubrania, które lepią się do ciała. Termoaktywna odzież też nie daje rady, choć nie wypróbowałem takiej zbyt dużo. Na pewno się nie ugotuję, bo aż tak ciepły neopren nie jest.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

hitman pisze:Ale ja mogę moje ubrania po 20-u minutach wyrzymać.
No to wyobraź sobie, że ten pot z 20 minut bedziesz miał pod neoprenem - takie milusie cieplutkie bagienko. Neopren izoluje termicznie i do tego jest szczelny. Czyli co wypocisz, zostaje przy ciele. Tu może pomóc tylko konfekcja termiczna, najlepiej ta z wyższej półki dla narciarzy.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pianki neoprenowe

Hitman, jaka pianka neoprenowa? Zrobisz sobie jeszcze gorzej, niż jak masz teraz ;). Bielizna thermo jak już. Sam używam Hi Tec. Nie jest to najwyższa półka, ale dla mnie w sam raz. Taka bielizna odprowadza pot na zewnątrz, a nie kisi w środku. Toteż musi przylegać do ciała, to bardzo ważne. Jeśli masz aż takie problemy, to faktycznie warto rozejrzeć się za czymś z wyższej półki.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pianki neoprenowe

Polecam kolarskie ciuchy, używałam ich na lodowisku. Nie krępują ruchów, a odprowadzają dobrze wilgoć. Chronią dobrze przed wiatrem.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
lion_dragon
Weteran
Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 21 lut 2010, 11:02

Re: Pianki neoprenowe

Możesz zawsze użyć mojego sposobu - ja jadąc na turniej zabieram około 30 koszulek bawełnianych, gdyż w ciągu meczu schodzi mi co najmniej 5 sztuk. Co kilkanaście minut są kompletnie przepocone i wtedy je wymieniam.

Przy tak wysokiej potliwości jak u mnie wszelkie "wynalazki" (koszulki ze specyficznych materiałów) odprowadzające pot po prostu nie działają, gdyż po prostu ilość wydalanego potu powoduje, iż mogę je po prostu wyżymać.

Np. po godzinie na rowerku stacjonarnym nie tylko mam całą koszulkę mokrą i do wyciśnięcia, lecz także tworzą się dwie kałuże na podłodze :).

Kiedyś zagrałem jednego dnia 4 mecze to wypiłem po drodze 9 litrów płynów i wieczorem ważyłem 2 kg mniej niż rano, czyli wypociłem z siebie 11 litrów wody w ciągu jednego dnia...

Nawet jak ważyłem 62 kg do końca studiów przy wzroście (178 cm) to tak miałem - po prostu mam chyba wysoką wewnętrzną temperaturę pracy organizmu :).
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pianki neoprenowe

Lekarz rodzinny powiedział mi, że nadmierna potliwość może być wynikiem jakichś problemów neurologicznych. Pocą mi się też nogi i do tego mam problem zimnych nóg i stóp jak wiele osób. No i of kors nerwica. Ot, taka neurotyczna osobowość naszych czasów.

Myślę, że neopren by się sprawdził, bo jest dedykowany do użytku w wodzie. A w wodzie człowiek też się poci.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pianki neoprenowe

Tylko, że w wodzie skóra nie musi się wentylować... :rolleyes:
Ale próbuj, wielokrotnie już pokazałeś, że w nosie masz dobre rady, więc nie mam zamiaru Ciebie namawiać na jakąś dobrą bieliznę termoaktywną.
Nie powiem, ciekawie będziesz wyglądał w piance neoprenowej na korcie. rotfl
Płetw tylko nie zapomnij, maski i fajki też. rotfl
Chyba, że masz problem też ze zbyt wysokim stężeniem azotu w powietrzu w takim razie sugerował bym od razu też butle z czystym tlenem lub jakąś głębokościową mieszanką. rotfl rotfl rotfl
Willy
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: 18 wrz 2007, 13:51

Re: Pianki neoprenowe

Zajrzałem do wątku myśląc, że ktoś się tu wybiera na jesienny windsurfing. A tu niespodzianka. :D

Hitman, bracie nie rób tego sobie na korcie, bo w neoprenie to się dopiero spocisz. Pływałem kiedyś dość dużo w neoprenie na desce i czasami po prostu trzeba było wskoczyć do wody, żeby się ochłodzić. No chyba, że planujesz zimny prysznic pomiędzy gemami. :)

Jak chcesz wyglądać oryginalnie i inaczej niż inni na korcie, to proponuję prawdziwy wełniany góralski sweter (ale bez "janilany"), wody toto nie przyjmie, ogrzeje i przewentyluje (jak zakupisz rzadko dziergany). :D
Willy
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Pianki neoprenowe

Nie wiem gdzie gracie, ale w Lublinie w zimie jest 5-10° na kortach.
ESP pisze:...wielokrotnie już pokazałeś, że w nosie masz dobre rady...
Wielokrotnie pokazałeś już Ty i wielu innych, że nie masz dobrych rad. Jedynie udajesz, że masz. Jak zaczyna się dyskusja to podwijasz ogon i zwiewasz jak wszyscy.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Elf
Senior
Senior
Posty: 2508
Rejestracja: 20 kwie 2012, 14:57
Lokalizacja: Sercem na Podlasiu

Re: Pianki neoprenowe

hitman pisze:Nie wiem gdzie gracie, ale w Lublinie w zimie jest 5-10° na kortach.
Co przy odzieży nie odprowadzającej wilgoci może być zabójcze...
Dobra bielizna termoaktywna plus kolarska bluza. Sprawdzone na lodzie, tam zimniej.
"Elfy są urocze. Rzucają urok. Elfy są czarowne. Splatają czary. Ich uroda powala. Strzałą. Kłopot ze słowami polega na tym, że ich znaczenie może się wić jak wąż. A jeśli ktoś chce znaleźć węże, powinien ich szukać za słowami, które zmieniły swój sens. Nikt nigdy nie powiedział, że elfy są miłe. Elfy są złe."
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Hitman, zdaj sobie sprawę z tego, że neopren (jako rodzaj tkaniny) został skonstruowany do innych celów. Jego zadaniem jest ochrona i izolacja ciała przed zimnem i wilgotnością przychodzącą z zewnątrz. Przy czym ciepło produkowane przez nasze ciało ma nas ogrzewać i nie jest odprowadzane na zewnątrz. Konfekcja termiczna i system warstwowego ubierania się, nie tylko chroni nas przed zimnem z zewnątrz, ale także odprowadza nadmiar ciepla i wilgoci na zewnątrz. I to jest właśnie kierunek, w którym powinieneś szukać rozwiazania. Nie chodzi tutaj o tenisowe koszulki z nadrukiem "climatec" lub podobne do biegania... Poszukaj raczej na stoisku dla narciarzy albo alpinistów. Porządna koszulka z długimi rękawami (osobiście jestem fanem firmy ODLO) i na to Polar 50-ka albo na temp. ok. 3° 100-ka, w zupełności wystarczy. Pocić się będziesz dalej. Różnica będzie taka, że będziesz mokry na zewnątrz, a nie przy ciele. No i trzeba się ciągle ruszać, bo jak siądziesz na dłużej niż 10 min. zaczyna robić się zimno. Ja w hali przy niskich temperaturach paruje jak czajnik. Jak biegaliśmy zimą, bywało że na plecach był szron, a przy ciele cieplutko i suchutko. Daj sobie spokój z tym neoprenem.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
piter
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 21 sie 2006, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pianki neoprenowe

ESP pisze:Chyba, że masz problem też ze zbyt wysokim stężeniem azotu w powietrzu w takim razie sugerował bym od razu też butle z czystym tlenem lub jakąś głębokościową mieszanką. rotfl rotfl rotfl
Sam tlen to morderstwo... taka mieszanka nazywa się nitrox ale początkującym nie polecam.
Willy pisze:Zajrzałem do wątku myśląc, że ktoś się tu wybiera na jesienny windsurfing. A tu niespodzianka. :D
A ja myślałem raczej o nurkowaniu a tu klops.

Powiem tak: Hitman spróbuj, pograj w takiej piance kilka razy, opisz wrażenia, zrób recenzje może okaże się to fenomenem w odzieży tenisowej albo... posłuchaj rad kolegów i kup dobrą bieliznę termoaktywną.

Wróć do „Inny sprzęt”