Sznik
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013, 18:16

Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Witam, szukałem istniejącego tematu, ale niestety nie znalazłem. Jeżeli coś przeoczyłem, to z góry przepraszam.

Jak w temacie. Szukam jakiegoś dobrego środka przeciw potliwości rąk dla tenisistów, przy czym zaznaczam, że nie chodzi mi o preparaty typu etiaxil do stosowania na noc. Podczas moich samotnych poszukiwań natknąłem się na krem do rąk syNeo Dry Hands i mniej więcej o coś takiego mi chodzi, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii na jego temat. Zetknął się może ktoś z tym środkiem ? Jeżeli tak, to byłbym wdzięczny o podzielenie się ze mną swoim zdaniem. Ewentualne nazwy innych preparatów też mile widziane :).
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Kolega coś używa, bardzo zadowolony ze skuteczności, jutro z nim gram to zapytam jak nie zapomnę ;).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Sznik
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 19 cze 2013, 18:16

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Byłbym wdzięczny :). Jeżeli możesz, to zapytaj przy okazji gdzie zakupił ten środek.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Owijka Tourna Grip.

Niczym się nie musisz smarować, pocierać, a rakieta ci się nie obraca w ręku.
Minusy - dość droga i szybko się niszczy / wyciera.
Plusy - umożliwia latem grę osobom, które mają problemy z nadmierną potliwością - jak ja.
Awatar użytkownika
piatus
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 21 gru 2012, 13:06

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

widget pisze:Owijka Tourna Grip.
Potwierdzam. Mam spory problem z potliwością dłoni, Tourna Grip jest idealnym rozwiązaniem. Dodatkowo przed każdą rozgrywką stosuje talk kosmetyczny (np. Ziołolek - talk bezzapachowy 100 g, cena ok. 5 zł).
widget pisze:Minusy - dość droga i szybko się niszczy / wyciera.
Na Allegro można kupić za 5,90 zł szt.
Pozdrawiam, Mariusz
.
Obrazek
YouTek Graphene Speed MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Też od dłuższego już czasu używam talku. Dla mnie idealny sposób. Sypiesz, ile chcesz. Z tymi preparatami nie miałem styczności niestety, więc się nie wypowiem.

Owijki też dobrze byłoby dobrać pod siebie.
Wiz
Bywalec
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 9 lis 2012, 16:00
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Medispirant do dłoni i stóp - smaruje się tym dane miejsce raz na kilka dni i potliwość jest zerowa.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Też mam ten problem, zmiana owijek nie pomaga, czy orientujecie się może czym Radwańska smaruje ręce przed każdym spotkaniem?
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Vivid pisze:Kolega coś używa, bardzo zadowolony ze skuteczności, jutro z nim gram to zapytam jak nie zapomnę ;).
Vivid, pewnie zapomniałeś zapytać? Kiedy grasz ponownie z tamtym kolegą?
dicappo
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2013, 20:18

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Większość tenisistów chyba używa talku kosmetycznego, bo widać często, że czymś opruszają dłonie. Gdzie można taki kupić żeby był taki jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=7EkJhZcUvqg to znaczy całością, a nie rozsypywał się wszędzie?
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Robinson pisze:Vivid, pewnie zapomniałeś zapytać? Kiedy grasz ponownie z tamtym kolegą?
Sądząc po poście to pewnie za rok ;-P.

Ostatnio na Protenisie zobaczyłem takie ciekawe cacko, które zapewne kupie niedługo. Nie widziałem, czy można to zamówić bez tego całego zestawu ale nawet jeśli nie to i tak biorę w ciemno! :) Wygląda mi to na coś podobnego co używa Radwańska a że ręka w trakcie gry niestety poci mi się mocno to może znalazłem wreszcie lekarstwo.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

La_Patik- pisze:Ostatnio na Protenisie zobaczyłem takie ciekawe cacko, które zapewne kupie niedługo. Nie widziałem, czy można to zamówić bez tego całego zestawu ale nawet jeśli nie to i tak biorę w ciemno! :) Wygląda mi to na coś podobnego co używa Radwańska a że ręka w trakcie gry niestety poci mi się mocno to może znalazłem wreszcie lekarstwo.
W Polsce nie widziałem tego osobno ale ogólnie to zarówno produkt Unique jak i innych producentów jest sprzedawany oddzielnie.

Kliknij tutaj.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Polecam te owijki:
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... -x-12.html

Pierwszy raz kupiłem i jestem bardzo zadowolony, gdyż wolę owijki, które dają poczucie suchości, od tych lepkich.
Po chwili grania daje się zauważyć, że ten proszek/puder naprawdę został użyty, bo moje murzynowate ręce stają się bielutkie. ;)
Problemów z potliwością rąk akurat nie mam, ale w przypadku autora wątku, warto chyba się zainteresować.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

El Diablo pisze:W Polsce nie widziałem tego osobno ale ogólnie to zarówno produkt Unique jak i innych producentów jest sprzedawany oddzielnie.
Już można, w Protenisie. Znajomy zamawiał coś z tego sklepu to i ja przy okazji jakieś zabaweczki kupiłem w tym również właśnie wspomniany produkt. Jutro mam nadzieję, przetestuję ten cudowny lek na spocone dłonie, nowe piłki i kolejny raz przetestuje nową rakietę, 3 w 1 :::gd:::.
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Przetestowałem ten specyfik Unique, jak dla mnie bajka, łapy w ogóle się nie pocą, po nałożeniu żelu tworzy się cienka warstwa talku, rakieta nie obraca się w ręku i owijka dobrze trzyma się dłoni. Polecam!
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re:

mtarnas pisze:Przetestowałem ten specyfik Unique
Ale który? Któryś z tego sklepu amerykańskiego?
Podaj konkretny link.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

mtarnas pisze:Przetestowałem ten specyfik Unique, jak dla mnie bajka, łapy w ogóle się nie pocą, po nałożeniu żelu tworzy się cienka warstwa talku, rakieta nie obraca się w ręku i owijka dobrze trzyma się dłoni. Polecam!
Popieram, wczoraj testowałem na turnieju i naprawdę ułatwia życie na korcie ;-P. Moja dłoń w trakcie intensywnej gry jest jak jakiś wodospad ( rotfl ) a wtarłem sobie ten żel na dłonie i miałem spokój na cały turniej. Świetna sprawa, jedyny minus jest taki, że jest tego trochę mało jak na moje potrzeby. Z pewnością kupie to jeszcze nieraz.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Zamówiłem TOURNA GRIP RX.
Zobaczymy co to da.
Awatar użytkownika
Lukasz_b20
Orator
Orator
Posty: 558
Rejestracja: 12 gru 2013, 11:05

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

Proponuję skoczyć do najbliższego sklepu spożywczego, kupić za 3 zł mąkę ziemniaczaną a następnie przed meczem lub w jego trakcie niewielką ilość wetrzeć w dłoń. Efekt gwarantowany.
21 WS..
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Środek przeciw potliwości rąk dla tenisistów

La_Patik- pisze:Popieram, wczoraj testowałem na turnieju i naprawdę ułatwia życie na korcie ;-P. Moja dłoń w trakcie intensywnej gry jest jak jakiś wodospad ( rotfl ) a wtarłem sobie ten żel na dłonie i miałem spokój na cały turniej. Świetna sprawa, jedyny minus jest taki, że jest tego trochę mało jak na moje potrzeby. Z pewnością kupie to jeszcze nieraz.
Piszesz o Tourna Grip RX?

Wróć do „Inny sprzęt”