Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Nike Vapor 9 WTF

Trzech znajomych trenerów (w tym mój) nabyło zimą Vapory 9 w wersji kolorystycznej WTF.
Obrazek
Wszyscy trzej, po 2-3 miesiącach używania mają przerwaną siatkę po zewnętrznej stronie z przodu buta. Oczywista buty nie leżały na półce, ale też i nie były eksploatowane jakoś nadmiernie, poza wspomnianym miejscem nie mają widocznych uszkodzeń czy śladów totalnego zużycia.
Ktoś z Forumowiczów ma ten model i podobne doświadczenia? Pytam z ciekawości, oczywiście wszyscy trzej będą je w najbliższych dniach wysyłać do reklamacji.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Nike Vapor 9 WTF

To przypadłość wszystkich "dzisiejszych" Vaporów. Ogólnie Vapory nie grzeszyły trwałością, ale ten ostatni model (9) nadaje się tylko do nauki baletu...
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor 9 WTF

Standard.
U znajomych popękały w tym samym miejscu po kilku tygodniach gry (jedynie wersja na RG2012 wytrzymuje dłużej - kilka miesięcy nawet).
Reklamować nie ma po co, Nike odrzuca z góry wszystkie takie reklamacje.
Awatar użytkownika
klenczonu
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 211
Rejestracja: 1 wrz 2011, 16:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nike Vapor 9 WTF

hokej pisze:...oczywiście wszyscy trzej będą je w najbliższych dniach wysyłać do reklamacji.
Wydaje mi się, że jeśli nie był to pojedynczy przypadek wadliwych butów to powinni odpuścić sobie Vapory i poszukać innego modelu. Podobny przypadek miałem z jakimiś Babolatami (nie pamiętam modelu) i zamieniłem na COURTBALLISTEC 4.3, z których jestem bardzo zadowolony.
P.S. W Babolcach zrobiły mi się dwie dziury (na przodach) w obydwu butach i reklamacja została przyjęta. Myślę, że warto spróbować zareklamować.
Obrazek COURTBALLISTEC 4.3; COURTBALLISTEC 3.3

Maciek Klenczon
NTRP 2.0
North Poland
Awatar użytkownika
mats88
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2011, 20:51

Re: Nike Vapor 9 WTF

Moim zdaniem ta generacja Vaporów jest całkiem niezła. Prawdopodobnie modele z siateczką rzeczywiście nie, ale te które mają twardy materiał trzymają się nieźle. Są solidne. Na pewno o niebo lepsze od poprzedniej generacji. Problem w tym, że te z twardym przodem występują chyba tylko w dwóch kolorach.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Vapor 9 WTF

Ach te Vapory ...
But z gatunku - patrz na mnie, a nie rusz mnie, a broń Bóg już grać w nich ... rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
radical.pl
Orator
Orator
Posty: 688
Rejestracja: 12 mar 2006, 19:23
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Nike Vapor 9 WTF

ESP pisze:Standard.
U znajomych popękały w tym samym miejscu po kilku tygodniach gry (jedynie wersja na RG2012 wytrzymuje dłużej - kilka miesięcy nawet).
Reklamować nie ma po co, Nike odrzuca z góry wszystkie takie reklamacje.
Chyba że są to buty Nike kupione w Decathlonie. Tam każda reklamacja jest uznawana, nie zwracają fizycznie kasy tylko dają możliwość kupienia czegoś w tej samej cenie bądź dołożenia paru złotych i kupienia czegoś droższego. Sprawdzone, działa.
Ważne żeby zostało tutaj coś z tego czym żyliśmy..

http://www.road-racing.pl
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Nike Vapor 9 WTF

Po takich opiniach skrót WTF można by rozszyfrować w troszku inny, angielskojęzyczny, sposób....
;-)
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
mtarnas
Orator
Orator
Posty: 590
Rejestracja: 22 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Nike Vapor 9 WTF

Zgodzę się z ESP, w wersji na RG są całkiem trwałe, sam gram w nich już dobre kilka m-cy i brak jakichkolwiek uszkodzeń...
Milanello
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 219
Rejestracja: 7 lip 2011, 21:34

Re: Nike Vapor 9 WTF

ESP pisze:Standard.
U znajomych popękały w tym samym miejscu po kilku tygodniach gry (jedynie wersja na RG2012 wytrzymuje dłużej - kilka miesięcy nawet).
Reklamować nie ma po co, Nike odrzuca z góry wszystkie takie reklamacje.
Bla, bla, bla mi przyjęli reklamację w ST bez gadania. Też siateczka się przetarła.
Obrazek
Wilson BLX ProStaff Six.One 90
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nike Vapor 9 WTF

Sorki, że odświeżam stary temat, ale nie chciałem zaczynać nowego. Czy Nike Air Vapor Adventage to ten sam jakościowy dołek co te Vapor 9?
Pytam ze względu, iż w ST są właśnie te Adventage w niewysokiej cenie, jeżeli jednak i one przecierają się już po kilku tygodniach :) to szkoda zachodu. Poza tym może ktoś bardziej zorientowany wyjaśni w czym cała różnica między modelami RF"a, a Adventage - jeszcze słabsze wykonanie? Tyle się naczytałem złego o tych Vaporach, że aż się wierzyć nie chce, że buty za ponad 400PLN taką nietrwałością się cechowały.
Pozdrawiam.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Nike Vapor 9 WTF

A Nike Air Vapor Advantage to nie były zwykłe budżetówki? Tak jak jest teraz.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Nike Vapor 9 WTF

W grze ta przerwana mała siateczka zupełnie nie przeszkadza! Jakby ktoś do mnie przyszedł z taką reklamacją to bym go wyśmiał! rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nike Vapor 9 WTF

W oderwaniu od kulawej ironii, mączka w bucie faktycznie nie jest problemem. O_O
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Nike Vapor 9 WTF

hokej pisze:W oderwaniu od kulawej ironii,


Zaraz ironii :wink: Chciałem się podlizać, zintegrować, wysłałem stosowny sygnał a tu zarzut ironii?
hokej pisze:...mączka w bucie faktycznie nie jest problemem. O_O


Ale koledzy piszą że wersja RG jest trwała! Czyżby użycie niezgodne z przeznaczeniem? :)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Nike Vapor 9 WTF

Źle czytam sygnały dymne, poprawię się. :]
A wersja RG jest zdaje się bez siatki to i nic dziwnego, że trwalsza. :wink:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Vapor 9 WTF

Tak, wersja na RG ma normalne tworzywo skóropodobne zamiast siateczki. U mnie wytrzymały dobre pół roku, teraz gram w takich samych ale w innej wersji kolorystycznej. Stare leżą jako rezerwa.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Nike Vapor 9 WTF

Uśmiejecie się ale na początku sezonu zimowego kupiłem te buty:
http://Allegro.pl/buty-sportowe-topspin ... 85515.html
Mimo ceny 49 PLN nie jestem w stanie ich zniszczyć, są lekkie, usztywnione tam gdzie trzeba, całkiem wygodne O_O!
Szkoda mi było moich New Balance 806 bo dywan na którym gram dramatycznie wyciera bieżnik. Okazało się że Topspiny radzą sobie z nim koncertowo! W rzeczywistości wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nike Vapor 9 WTF

keicam pisze:Uśmiejecie się ale na początku sezonu zimowego kupiłem te buty:
http://Allegro.pl/buty-sportowe-topspin ... 85515.html
Mimo ceny 49 PLN nie jestem w stanie ich zniszczyć, są lekkie, usztywnione tam gdzie trzeba, całkiem wygodne O_O!
Szkoda mi było moich New Balance 806 bo dywan na którym gram dramatycznie wyciera bieżnik. Okazało się że Topspiny radzą sobie z nim koncertowo! W rzeczywistości wyglądają dużo lepiej niż na zdjęciach.
A cóż w tym śmiesznego? Nike, Adidas kupuje się głównie ze względu na dostępność, reklamę i przede wszystkim głęboko zakorzenioną świadomość, że "coca-cola - to jest to :)"
Podobnie, a nawet bardziej jest z rakietami tenisowymi wśród amatorów. Mniej znane marki lub nawet egzotyczne niczym użytkowym nie ustępują znanym marką, jednak i tak większość wybiera popularne markowe ramy.
/Wypowiedź odzwierciedla moje prywatne zdanie i zdaję sobie sprawę, iż może nie być akceptowana przez większość czytających./ :)
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Nike Vapor 9 WTF

arot77 pisze:... Mniej znane marki lub nawet egzotyczne niczym użytkowym nie ustępują znanym marką, jednak i tak większość wybiera popularne markowe ramy.
/Wypowiedź odzwierciedla moje prywatne zdanie i zdaję sobie sprawę, iż może nie być akceptowana przez większość czytających./ :)
To prawda!

Jak sobie popatrzę w jakich cenach można kupić u importera wyprzedażowe rakiety Pro Kennex :( to narzuca mi się refleksja że w naszym kraju znana marka typu Head, Wilson, Babolat ma co najmniej 50% udziału w sukcesach gracza amatorskiego.

Zresztą jeśli coś nie idzie to pierwszym winnym jest z reguły rakieta.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Wróć do „Inny sprzęt”