Balcer_pl
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2013, 14:04

Pytanie o sprzęt treningowy

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie sprzętu treningowego, który używa Pan na niżej zamieszczonym filmiku (nie chodzi mi o rakietę). Czy taki sprzęt do ćwiczeń uderzeń ma jakąś nazwę i czy jest dostępny do kupienia w Polsce? Jak na razie nie mogę go poszukać w internecie.

Filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=Vy2uMzHpkm8

Sprzęt o który mi chodzi widnieje na samym początku filmu. Zawodnik uderza piłkę w jakąś jakby siatkę, która "odbiera" uderzenie i piłka wraca do zawodnika.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 14:46 przez Balcer_pl, łącznie zmieniany 1 raz.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

O rany. Pierwszy raz widzę coś takiego. Podłączam się do pytania. Jeśli byłoby to w miarę tanie, to byłby to dobry sposób na trening w domu.
Balcer_pl
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2013, 14:04

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

TadX pisze:O rany. Pierwszy raz widzę coś takiego. Podłączam się do pytania. Jeśli byłoby to w miarę tanie, to byłby to dobry sposób na trening w domu.
Dokładnie o to mi chodzi, żeby można było pograć w domu w wolnej chwili. Widziałem ścianki treningowe (stelaż + siatka) do tenisa ale one mają wymiary 200x200 co już nie nadaje się do domu.

To co widać na filmiku za to jest bardziej kompaktowe. Tylko pytanie co się dzieje z tą piłeczką po uderzeniu czy ona leci wysoko i wraca czy jest tam na górze jakiś pojemnik może co ją wyłapuje i pozwala jej spowrotem opaść w odpowiednie miejsce żeby się odbiła i wróciła do zawodnika (tak jak to się dzieje na filmie).
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 14:55 przez Balcer_pl, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

To co widzisz na filmiku jest obcięte i jest znacznie większe... a zowie się Tri-tennis® Wall.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HZY5M1Jwl5U[/youtube]

Łedit: Może przykład na dzieciach jest mało... inspirujący. ;) Tak więc Mosquito poniżej...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OLkKtQXzOEg[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Balcer_pl
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 12 lut 2013, 14:04

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Dzięki wielkie El Diablo. :) No jednak do domu tego nie wstawię bo musiałbym się pozbyć telewizora i żony. :) No ale może uda się poszukać jakąś mniejszą wersję tego. :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Życzę owocnych poszukiwań.

Najbardziej kompaktowe urządzenie jakie Ja widziałem to było coś bardzo podobnego do "Tennis Wand HTB-010" tylko zamiast siatki była jakby batuta...

Obrazek

Z tym że jaki to ma odrzut? Ja bym się bał w domu próbować... no chyba że w garażu. :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Balcer_pl pisze:Dzięki wielkie El Diablo. :) No jednak do domu tego nie wstawię bo musiałbym się pozbyć telewizora i żony. :) No ale może uda się poszukać jakąś mniejszą wersję tego. :)
Jak możesz w ogóle rozważać pozbycie się telewizora... :] .
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Balcer_pl pisze: No jednak do domu tego nie wstawię bo musiałbym się pozbyć telewizora i żony. :)
Musiałbym zrobić to samo...
To mówisz, że ile to kosztuje? :twisted:

Edit___________
poczytałem i wysłałem zapytanie o cenę. Jak będę w Holandii w najbliższym czasie w tamtych rejonach to podjadę żeby wypróbować i zobaczyć na żywo.
W miesiącach letnich weekendy spędzam na zadu.... tzn. na wsi ;-) gdzie zasięg sieci komórkowych jest na jednym parapecie w domu rotfl .
Przy rozsądnej cenie można by trochę poćwiczyć, a może i narybek pouczyć...
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
lu106
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 7 sie 2013, 23:59
Lokalizacja: Radom

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Bardzo to ciekawie wygląda. Raczej można zrobić to samemu bez większych nakładów finansowych. Przez zimę spróbuje coś takiego zrobić i wam pokarze co mi wyszło a bardziej co nie wyszło :D.
NTRP 1.0
Dunlop Biomimetic 500
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Włączyłem język francuski na stronie i znalazłem informację o sugerowanej cenie:

"Prix recommandé: € 599,- "

No to lepiej chyba samemu takie coś zbudować, to jeszcze zostanie na kupno rakiety i piłek :) .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Pytanie o sprzęt treningowy

Tak, masz rację.
Mailowałem z nimi i chyba wyszło z transportem do Polski jakieś 700Euro. Dużo.
Jak się dobrze rozejrzeć to pewnie za ~1000 ojro można kupić prostą maszynę do wyrzucania piłek...
Beware of the Hologram.
It will trick us!

Wróć do „Inny sprzęt”