Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex SHT 308 Clay

PIOTR69 pisze:Kolor czarny z dodatkiem czerwonego prezentuje się jeszcze lepiej :::gd:::
Tyle, że ta opcja ma podeszwę uniwersalną. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Yonex SHT 308 Clay

Są plusy dodatnie i ujemne jak powiedział pewien elektryk. :wink:
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Yonex SHT 308 Clay

Od ponad 9 miesięcy użytkuje ten model i oto moje spostrzeżenia.

Wygoda: 8/10: Nie są to takie łapcie jak np. Prince T22.
But jest dość sztywny ale dzięki temu daje idealne czucie tego co się dzieje pod stopą. Dzięki sztywności bocznej stopa w bocznych doślizgach jest pod pełną kontrolą.
But ma dość wysokie podbicie co ułatwia zachowanie pozycji wyczekującej bardziej na palcach. Dla mnie jest to idealne rozwiązanie.

Trakcja: 10/10 Nigdy nie grałem w butach o lepszej przyczepności na korcie ziemnym. Wiele drobnych wypustek jest jakby idealnym rozwiązaniem. Dla mnie nie ma absolutnie porównania do jodełki. Zaraz na początku kilka razy przytrzymało mi stopę tak że zmuszony byłem do sięgnięcia piłki.

Wentylacja: 5/10 But przez to że jest zabudowany to słabiej oddycha i zwłaszcza podczas gry na ogrzewanej hali nie czułem się w nim komfortowo. Natomiast nie odczuwałem dyskomfortu podczas upalnych dni latem. Ale to już może stopa przywykła.

Trwałość: 9/10 Po 9 miesiącach po kilka godzin dziennie buty straciły trakcje (wytarły się wypustli) przez co nie nadają się już do gry. Reszta buta jest w stanie dobrym jak na tyle grania. Drobne pęknięcie na boku buta jest mało istotne. Troszkę bardziej doskwierało odklejenie się delikatne podeszwy w części bocznej, przez które wsypywała się mączka.

Wytarte zapiętki są chyba normą.

Podsumowując jest to but godny polecenia do tego stopnia, że gdybym miał wydać kasę na kolejne, to wybrałbym ten sam model lub kolejny, ale tylko z podeszwą z wypustkami, bo to ona jest największą wartością tych butów.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do „Inny sprzęt”