Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

W tym dziale piszemy o strojach, butach i akcesoriach.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Post autor: Basic » 20 paź 2015, 14:19

htb pisze:Raczej materiał, bo żelu w nich nie ma. Ale podstawą tych wkładek jest odpowiednie podparcie stopy we właściwych miejscach. Aaa i w wawie można kupić w stacjonarnym za 65PLN :)
A testowałeś je? :) Mi przede wszystkim zależy na komforcie, na amortyzacji, a dopiero później podparcie stopy itp :) .
Obrazek Speed Graphene MP

Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator

Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Post autor: Szuma » 20 paź 2015, 14:39

Basic, wkładek używam cały czas. Mają już półtora roku i trzymają się dzielnie a co chwile je przekładam do różnych butów. Kosztowały 190 zł + 60 zł za wizytę z badaniem na podoskopie. Wyrabiałem je tutaj http://formthotics.waw.pl/wkladki_ortop ... _warszawa/. Na nic się nie czeka, dopasowują wkładki od ręki, więc jakieś 20 min i gotowe. Jakoś po roku byłem na kontrolnej wizycie na korekcie ustawień i na podoskopie widać znaczną poprawę ułożenia stopy w porównaniu z tym co było zanim zacząłem używać wkładek. Nawet jak ktoś nie ma problemów ze stopami to bardzo polecam, komfort jest nieporównywalny ze standardowymi wkładkami.

Awatar użytkownika
wwojtek
Orator
Orator

Post autor: wwojtek » 20 paź 2015, 19:26

Scholl niedawno wprowadził żelowe wkładki Gel Activ, ale nie wiem jak się sprawują, nie testowałem.

http://www.scholl.pl/home/pielegnacja-stop/gelactive/
8:7 40:15

Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy

Post autor: wyczesany » 20 paź 2015, 21:53

wwojtek pisze:Scholl niedawno wprowadził żelowe wkładki Gel Activ, ale nie wiem jak się sprawują, nie testowałem.

http://www.scholl.pl/home/pielegnacja-stop/gelactive/
Obgadaliśmy je dziś z Basiciem, niestety musieliśmy się sprężać bo miałem tylko 70% baterii, jestem ciekawy czy spocona stopa nie będzie się ślizgać, a sama wkładka rolować z uwagi na brak materiałowej zewnętrznej warstwy i jakichkolwiek usztywnień.
Prezes fanklubu Staśka :D

Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior

Post autor: ppeter » 21 paź 2015, 11:02

Używam tych wkładek w butach do badmintona (w oryginalnych but mnie obcierał) i jestem z nich co najmniej zadowolony.
Wkładka stabilnie trzyma się w bucie i stopa też ma pewne podparcie, nie mam uczucia "ślizgania" się stopy wewnątrz buta przy wszelkiego rodzaju wypadach/wykrokach. Amortyzacja też się poprawiła.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy

Post autor: wyczesany » 21 paź 2015, 11:53

ppeter pisze:Używam tych wkładek w butach do badmintona (w oryginalnych but mnie obcierał) i jestem z nich co najmniej zadowolony.
Wkładka stabilnie trzyma się w bucie i stopa też ma pewne podparcie, nie mam uczucia "ślizgania" się stopy wewnątrz buta przy wszelkiego rodzaju wypadach/wykrokach. Amortyzacja też się poprawiła.
Ile używasz? W którejś z recenzji czytałem/usłyszałem, że po około 6 miesiącach żel może być zużyty.

Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju

Post autor: Basic » 21 paź 2015, 13:59

wyczesany pisze:
ppeter pisze:Używam tych wkładek w butach do badmintona (w oryginalnych but mnie obcierał) i jestem z nich co najmniej zadowolony.
Ile używasz? W którejś z recenzji czytałem/usłyszałem, że po około 6 miesiącach żel może być zużyty.
Nie musiała to być recenzja, nawet producent pisze, że wkładki należy wymienić po 6-ciu miesiącach :) .

Dzisiaj widziałem w aptece te wkładki Scholla - żelowe. Wyczes, zewnętrzna strona sportowych wkładek jest pokryta normalnym materiałem więc stopa raczej nie będzie się w nich ślizgała.
Natomiast "zwykłe" żelowe wkładki mają faktycznie dużo bardziej śliską zewnętrzną stronę.

Wkładki wyglądają na solidne i wygodne. Natomiast 70zł za wkładki na ok 6 miesięcy, nie wiem. Chyba jednak lepiej takie wkładki o których pisze Szuma :? .
Obrazek Speed Graphene MP

Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy

Post autor: wyczesany » 21 paź 2015, 14:28

Basic pisze:
wyczesany pisze:
Nie musiała to być recenzja, nawet producent pisze, że wkładki należy wymienić po 6-ciu miesiącach :) .
W takich kwestiach wolę słuchać użytkowników niż tych co na tym zarabiają. :P
Dzisiaj widziałem w aptece te wkładki Scholla - żelowe. Wyczes, zewnętrzna strona sportowych wkładek jest pokryta normalnym materiałem więc stopa raczej nie będzie się w nich ślizgała.
Natomiast "zwykłe" żelowe wkładki mają faktycznie dużo bardziej śliską zewnętrzną stronę.
Faktycznie, teraz widzę.

Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior

Post autor: ppeter » 21 paź 2015, 15:13

Basic pisze:Wkładki wyglądają na solidne i wygodne. Natomiast 70zł za wkładki na ok 6 miesięcy, nie wiem. Chyba jednak lepiej takie wkładki o których pisze Szuma :? .
Zapłaciłem czterdzieści parę zł maks.

Co do trwałości, używam je jakieś trzy miesiące, raz, dwa razy w tygodniu po 1.5h, na razie nie widzę niepokojących objawów zużycia.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 14 maja 2018, 19:38

Całkiem przypadkiem w sklepie Martes wpadłem na fajnie wyglądające wkładki - profilowane, wymiary co 2 numery, odpowiednia grubość, przyjemna wykładzina, przyjemna cena i na dodatek przecenione! :D Występują w 2 wersjach:
Basic, te jasne, bardziej miękkie i cieńsze pod piętą, cena 9,99 (było 24,99)
Optim, ciemne, twardsze i grubsze pod piętą, cena 14,99 (było 29,99)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Włożyłem do moich Asics'ów te ciemne, nawet pasują, w środę przetestuję...

Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy

Post autor: wyczesany » 14 maja 2018, 20:04

W martesie wszystko i zawsze jest przecenione. Minusem takich wkładek jest to, że szybko się odkształcają.

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 15 maja 2018, 11:08

A "szybko" to ile - miesiąc, sezon?

Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy

Post autor: wyczesany » 15 maja 2018, 17:06

Jak nie ma żelu to spodziewałbym się raczej po meczu, przy czym mówię tu o części pod palcami i pod piętą.

Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran

Post autor: keicam » 16 maja 2018, 05:31

Jakie chcecie....
I podobno wysyłka free.
I miesiąc na zwrot! :-)

https://www.decathlon.pl/C-889547-wk-ad ... ct_8329319
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 16 maja 2018, 07:45

O! Dzięki! Może coś się wybierze, a ty coś z tej oferty wypróbowałeś?
Te
https://www.decathlon.pl/wkadka-walk-50 ... 48143.html
albo te
https://www.decathlon.pl/wkadki-do-buto ... 85006.html
opinie różne, ale zależy jak kto i do czego używa...
wyczesany pisze:Jak nie ma żelu to spodziewałbym się raczej po meczu, przy czym mówię tu o części pod palcami i pod piętą.
No coś ty, nawet te "fabryczne" które mam w butach nie są żelowe, więc bez przesady...

Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran

Post autor: keicam » 16 maja 2018, 10:05

Tom. Miałem je w rękach. Sprawiają wrażenie solidnych. Te play300 są łudząco podobne do run300 a o jedną trzecią droższe??? Od pięt jest chyba nieco inna pianka, ale przy Twojech wadze jest to chyba aspekt poimijalny.... ;)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 16 maja 2018, 10:30

Dzięki, dzisiaj testuję te od Martes, ale w przyszłości będę pamiętał o decathlonie, jest z czego wybierać. :)

Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran

Post autor: keicam » 16 maja 2018, 12:06

TomPL pisze:Dzięki, dzisiaj testuję te od Martes, ale w przyszłości będę pamiętał o decathlonie, jest z czego wybierać. :)
W przyszły weekend będziemy z Miśkiem w Olsztynie. Może jakiś debel? ;)

Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Post autor: TomPL » 17 maja 2018, 07:05

Wkładki Martes Optim przeszły pomyślnie test - żadnym ujemnych odczuć i na razie żadnych odkształceń po 1,5 godziny gry zawodnika-amatora wagi lekko-pół-piórkowej. ;)

Awatar użytkownika
Vivid
Błąd Skryptu
Błąd Skryptu

Post autor: Vivid » 17 maja 2018, 16:41

A nie możesz się podkuć? Kowale jeszcze pracują. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inny sprzęt”