Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Mój odwieczny problem - wkładka po roku/dwóch do wyrzucenia a buty jeszcze w dobrym stanie. Zamiast wydawać 200-400pln na następne buty pewnie dużo taniej byłoby zakupić nową wkładkę, tylko - gdzie??? W sklepach nie znalazłem...
Udaje się wam zakupić takie wkładki na wymianę, żeby dobrze pasowały do danego buta?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Używałem Ironman Sport Plus, jeśli masz stopę normalnej długości to nie będziesz miał problemu z dopasowaniem, kupujesz wkładkę o odpowiednim rozmiarze (L: 42-46, lub S: 37-41) i docinasz pod swoją stopę. Mi rozleciały się na części po około 120h gry.

Jakiś czas temu widziałem w sklepie z ciuchami "wojskowymi" wkładki takim samym rozkładzie poduszek jak Ironman SP, niestety w internecie ich nie znalazłem, ale warto i w takich sklepach poszperać, wydaje się, że powinny być wytrzymalsze.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Ale to są jakieś żelowe medyczne - to się nadaje do tenisowego buta? A co z profilowaniem - każdy lepszy but tenisowy ma przecież swój profil - to się dopasuje?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Reklamują je jako wkładki do obuwia sportowego, czy dopasują się do każdej pary nie wiem, ja je miałem w Nike LL Vapor, Breathe 2k10 i CB 3.3 w każdych spisywały się bardzo dobrze, co ważne nie zaginały się do środka przy pięcie. Najlepiej porównać do oryginalnej wkładki i dociąć pod wymiar, na samej wkładce masz nawet przygotowane łuki do łatwiejszego wycinania.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Od prawie roku używam wkładek do tenisa firmy Bama:
http://fleczki.pl/pl/p/Wkladki-BAMA-Rac ... quasha/117
i mogę je z czystym sercem polecić. Bardzo dobrze wspierają łuk podłużny i poprzeczny stopy. Nie wiem jak teraz, ale rok temu można je było dostać w Go Sporcie :wink:.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Dzięki panowie, będę próbował - 30zł to jednak dużo mniej niż 300 ;).

Całkiem przypadkiem w Lidlu trafiłem na tani produkt "vyrobene v kina" - zakupiłem, włożyłem do wysłużonych Wilsonów (stare wkładki miały już dziury) i nawet przypasowało. Chodzi się w nich dobrze, co z graniem to się dopiero okaże. :)

Tutaj opis produktu:
http://fanlidla.pl/gazetka/2013.01.03.f ... i,do,butow

Uwaga: sprzedają w "uniwersalnych" rozmiarach np. 40/41, 42/43, więc np. kupiony 42/43 ledwo się zmieścił w moim bucie 42, ale jakoś dało radę, a ucinać nie ma za bardzo czego.

Edycja:
Przetestowałem ww. wkładki z Lidla - nie jest źle, ale też mają jedną poważną wadę - o ile amortyzacja i profil zewnętrzny są OK, to powierzchnia wewnętrzna jest zbyt gładka i mam wrażenie, że stopa mi się ślizga wewnątrz buta. Może jestem przewrażliwiony i innym to by nie przeszkadzało, ja jednak czuję tu pewien dyskomfort.
Muszę porównać z tymi polecanymi wkładkami "Bama racket" - dam znać...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Właśnie teraz na to wpadłem: http://www.sklepbiegacza.pl/szukaj?q=SU ... mit.y=-101

Te niebieskie i zielone są opisane, że do tenisa też. Pozostałe bardziej ogólnie. Może ktoś skorzysta.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

No całkiem fajne, tylko ta cena trochę mniej fajna...
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

TomPL pisze:No całkiem fajne, tylko ta cena trochę mniej fajna...
No niestety. W sumie wychodzi na to, że dołoży człowiek stówę to i znajdzie nowe buty. Chyba, że ktoś jest przywiązany do starych ;). Choć powiem, poza tematem, że często w sklepach dla biegaczy można znaleźć przeceny koszulek. Niby nie polówki, Fed nimi nie gra, ale i tak kosztują często taniej, niż te typowo "tenisowe".
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Raz, jak miałem lekką kontuzję jakiegoś ścięgna stopy, to zamówiłem sobie wkładki za 100 Euro - takie na wymiar -> tworzą komputerowy obraz stopy i potem dają ci ortopedyczne coś za ok. 400zł. :D

Mam je do tej pory, ale pod palcami już się poprzecierały. Pomijając cenę, takie wkładki są rewelacyjne.
Teraz niestety jest kryzys i używam zamienników uniwersalnych z Lidla... (jakieś 15 zł chyba).
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Odświeżam temat. Czy coś się u was zmieniło w tej kwestii? Jakieś odkrycia, nowe zakupy? Mam podobny problem co założyciel tematu - buty z zewnątrz bez zarzutu, a w środku niestety wkładki już do wymiany.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Są ludzie którzy Decathlon omijają z definicji. Ja nie! Nie ma sposobu żeby posiadając w miarę "normalne" stopy nie znaleźć czegoś dla siebie!

http://www.decathlon.pl/C-614751-wkladki-do-butow
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Szuma pisze:Od prawie roku używam wkładek do tenisa firmy Bama:
http://fleczki.pl/pl/p/Wkladki-BAMA-Rac ... quasha/117
i mogę je z czystym sercem polecić. Bardzo dobrze wspierają łuk podłużny i poprzeczny stopy. Nie wiem jak teraz, ale rok temu można je było dostać w Go Sporcie :wink:.
Chciałem podziękować za polecajkę, od kwietnia mam wkładki Bama Racket i sprawują się znakomicie. Brak śladów zużycia, nie ma mowy o przesuwaniu się wewnątrz buta i odczuwalny komfort.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

wwojtek pisze:
Szuma pisze:Od prawie roku używam wkładek do tenisa firmy Bama:
http://fleczki.pl/pl/p/Wkladki-BAMA-Rac ... quasha/117
i mogę je z czystym sercem polecić. Bardzo dobrze wspierają łuk podłużny i poprzeczny stopy. Nie wiem jak teraz, ale rok temu można je było dostać w Go Sporcie :wink:.
Chciałem podziękować za polecajkę, od kwietnia mam wkładki Bama Racket i sprawują się znakomicie. Brak śladów zużycia, nie ma mowy o przesuwaniu się wewnątrz buta i odczuwalny komfort.
Spoko, od tego jest forum. :wink:
U mnie już wyzionęły ducha. Jedynym ich problemem było piszczenie w niektórych butach. Poza tym małym szczegółem faktycznie udany produkt. Kupiłem po nich wkładki Sidas 3Feet i mimo sporej różnicy cenowej to w sumie dużej różnicy między nimi w komforcie użytkowania nie było. Za to Sidasy już nie piszczały. :P
Aktualnie mam do chodzenia na co dzień i do grania indywidualne wkładki Formthotics Dual Density i tutaj już się po prostu zapomina, że ma się coś obcego na nodze. :D Są idealnie dopasowane do stopy i dodatkowo skorygowane na podstawie badania na podoskopie komputerowym. Komfort noszenia jest nieporównywalny z jakimikolwiek wkładkami seryjnymi jakie są sprzedawane z butami. Z czystym sercem mogę je polecić każdemu kto ma jakikolwiek problem ze stopami.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Szuma pisze:Komfort noszenia jest nieporównywalny z jakimikolwiek wkładkami seryjnymi jakie są sprzedawane z butami. Z czystym sercem mogę je polecić każdemu kto ma jakikolwiek problem ze stopami.
Myślę, że można tutaj rozgraniczyć dwie kategorie wkładek:

1) tańsze wkładki "seryjne" dla kogoś, komu po prostu zużyły się wkładki,

2) zdecydowanie droższe indywidualne wkładki formowane termicznie na problemy ze stopami czy kolanami.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Odświeżam temat :) .
Czy ktoś w ostatnim czasie testował sprawdzał jakieś nowe wkładki, producent, modele? :)

Chodzi przede wszystkim o komfort, może jakieś podparcie stopy przy pół płaskostopiu podłużnym, poprzecznym :) .
Szuma pisze:Aktualnie mam do chodzenia na co dzień i do grania indywidualne wkładki Formthotics Dual Density i...
Nadal używasz tych wkładek, jak z ich żywotnością i zachowaniem właściwości? :)
Czy możesz podać gdzie w Wawie zamawiałeś i cena?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Ja włożyłem ostatnio wkładki właśnie korekcyjne od spodu pianka góra jakaś skóra i wyprofilowane trochę. Jak dla mnie są ok.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Ciekawe, wiesz może czy amortyzacja jest przez zastosowanie żelu czy inny materiał?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładki w butach niszczą się najszybciej - co wtedy?

Raczej materiał, bo żelu w nich nie ma. Ale podstawą tych wkładek jest odpowiednie podparcie stopy we właściwych miejscach. Aaa i w wawie można kupić w stacjonarnym za 65PLN :)
Obrazek
_____

Wróć do „Inny sprzęt”