Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Owijki Polyfibre

Niemiecki producent znany głównie u Nas ze swoich co-poliestrowych naciągów, jak np. chwalone Black Venom czy Hexablade, jak się okazuje produkuje również owijki wierzchnie. Czy równie wysokiej klasy co struny? Jak ze strunami, każdy lubi co innego, Ja przedstawię pokrótce swoje odczucia względem overów tego producenta.


Polyfibre Omni Overgrip - Owijka klasy lepkiej, oferująca na moją rękę zdecydowanie większą lepkość od Yonex Super Grapa, a porównywalną lub większą porównując do Pacific X-Tacków czy też Toalson Ultra Gripów. Łatwiejsza w założeniu niż 2 wcześniej wymienione i przegrywa, co nie powinno dziwić, z hegemonem w tej kategorii czyli Yonex Super Grapem. Nie spotkałem jeszcze overa, który zakładałoby się łatwiej od tego produktu z kraju kwitnącej wiśni. Niemniej jednak założenie nie jest tak upierdliwe jak w przypadku Tourna Tac'ów. Owijki nie są tak gąbczaste jak Super Grapy są bardziej ubite, nie chciałbym użyć pojęcia sztywne ze względu na pejoratywne dla mnie zabarwienie tego określenia. Że tak powiem, kto co lubi. Myślę że model ten jest wart przetestowania dla użytkowników lubujących się we wcześniej wymienionych Ultra Gripach czy X-Tackach, szczególnie, że box 60 sztuk jest w przystępnej cenie.

Jeśli chodzi o mnie to Ja jestem nie do nawrócenia. Są osoby które uważają że Super Grapy są przereklamowane, że nie są wystarczająco lepkie, że nie mają wystarczającej żywotności... cóż, Ja tak nie uważam. Dla mnie Yonex Super Grapy pozostaną #1.

Polyfibre S.A.T. Overgrip - Klasa sucha czyli coś co nie jest przeze mnie regularnie używane. Over perforowany o lekko matowej powierzchni. Testując tą owijkę jakoś przypomniała mi się gra oryginalnymi Tournami. I raczej stali użytkownicy tych ostatnich powinni sami sprawdzić czy ta owijka może być dla nich alternatywą.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Owijki Polyfibre

Używam w miarę regularnie Polyfibre S.A.T., z racji posiadania nabytego okazyjnie pudełeczka. Graalem owijkowym dla mnie jest Super Grap, czyli lepki, natomiast wspomniany S.A.T. - hmm, nie wiem jak go sklasyfikować. Teoretycznie suchy, praktycznie w odczuciu mocno "gumowaty" i w związku z tym przyczepny, dający dosyć pewny chwyt i neutralizację wilgoci ręki (perforacja), ale ma jedną wadę - praktycznie wymieniam go co 3-4 godziny gry. Po tym czasie mam wrażenie, że wyczuwalna warstwa "gumy" ulega wytarciu i/lub zmienia właściwości, czyniąc tą owijkę nieco "plastikową", a tego nie znoszę.
Nawijanie - duużo za Yonexem, ale da się przeżyć, grubość zauważalnie większa niż Super Grapa.
Konkluzja empiryczna - ze względu na atrakcyjną cenę dobra alternatywa na codzienne granie treningowe nawet dla osób z potliwymi dłońmi, ale na mecze zawsze zakładam YSP. Wiem, że zalewający się potem powinni raczej szukać suchych over`ów, ale co ja poradzę, że Yonex mnie uwiódł i wykorzystuje... :D
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki Polyfibre

W takim razie powinieneś przetestować model Omni, a nie S.A.T. ;)
To są 2 różne typy owijek. Super Grap to ten sam typ overów co Omni.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Owijki Polyfibre

Czytając Twój opis doszedłem do tego samego wniosku, jak się trafią to pewnie spróbuję.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijki Polyfibre

Hokej Paszczaku jeden! ;-P
Nie przyznałeś się że za moją radą przetestowałeś model Omni! A odczucia gdzie? Hmmm? :twisted: :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Owijki Polyfibre

Widziałeś mnie "live" i zmyliła Cię fizjonomia? Ja mam 100 lat i sklerozę jak stąd do Nowego Yorku! rotfl
Dobrze, że są budziki i ED, który człowiekowi ustawi kompas. Już nadrabiam zaległości. Grałem faktycznie Omni i stwierdzam z przekonaniem, że jest to coś pośredniego między suchym Graalem (tu ED wstaw odpowiedni model, bo ja się nie znam), a lepkim, czyli Yonexem Super Grap. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, świetny balans pomiędzy klejem a talkiem. Po pewnym przebiegu zużycie niemal niezauważalne, piszę niemal, bo moje dłonie postanowiły wypuścić cały nadmiar wchłanianej przez 12 lat w basenie wody i robią nadgodziny w tej materii. Ja wiem, że teoretycznie, przy takiej potliwości powinienem poszukać "suchacza", ale nic nie poradzę, że wolę zmieniać lepkie owijki co tydzień. Natomiast dodam, że jakiś miesiąc temu założyłem Omni trenerowi do dwóch rakiet i mlaska z zachwytu do dzisiaj. On ma rękę normalną, lekko potliwą, ale przebieg na korcie ze zrozumiałych względów gigantyczny, więc jeśli mówi, że po ca. 60 godzinach jest ok, to świadczy to dobrze o produkcie.

Reasumując głosem niedoświadczonego laika - jeśli ktoś szuka mokrej owijki, która jednocześnie nie będzie mu ograniczała ruchu nadmiernie, to Polyfibre Omni jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Do tego bardzo przyzwoita trwałość i rozsądna cena.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Owijki Polyfibre

Obdarowany na TF-ie overem Polyfibre Omni, a następnie pogoniony przez darczyńcę (dzięki, ED :wink: ) do napisania opinii, czynię to z pozycji całkowitego ignoranta sprzętowego. Do tego stopnia, że ta - jak czytam - łatwo dająca się nawinąć owijka u mnie jest nieco pofałdowana (chyba się zgłoszę na jakieś szkolenie na kolejnym spotkaniu, może do Gary`ego?? :wink: ). Otóż wczoraj zagrałem na mączce i grało mi się porównywalnie ze starą owijką (jakiś lepki, ale chyba z tych tańszych, Head). Utrzymuje chwyt, nie przekręca się, nie ślizga, więc chyba o to chodzi. Zobaczymy jak z trwałością, na razie odnotowuję lekkie przebarwienia, nie wpływające raczej na wrażenia dotykowe ani na ślizgi w dłoni. Znaczy, pewnie dobra! :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijki Polyfibre

Polyfibre Omni - od niedawna moja ulubiona owijka. Przy naciąganiu zachowuje szerokość - duży plus, nie znoszę jak mi się owijka robi 2 razy cieńsza, pod względem lepkości podoba mi się bardziej niż Toalson Ultra Grip. Do tego ma odpowiednią grubość, wadą w porównaniu do Toalsona jest nieco bardziej śliska druga warstwa przez co potrafi się przesunąć (nie więcej niż inne owijki) po nawinięciu na styk. Słowem - świetna owijka. :)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijki Polyfibre

wyczesany pisze:Polyfibre Omni - od niedawna moja ulubiona owijka. Przy naciąganiu zachowuje szerokość - duży plus, nie znoszę jak mi się owijka robi 2 razy cieńsza, pod względem lepkości podoba mi się bardziej niż Toalson Ultra Grip. Do tego ma odpowiednią grubość, wadą w porównaniu do Toalsona jest nieco bardziej śliska druga warstwa przez co potrafi się przesunąć (nie więcej niż inne owijki) po nawinięciu na styk. Słowem - świetna owijka. :)
2 razy cieńsza czy węższa?
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Owijki Polyfibre

basic pisze:
wyczesany pisze:Polyfibre Omni - od niedawna moja ulubiona owijka. Przy naciąganiu zachowuje szerokość - duży plus, nie znoszę jak mi się owijka robi 2 razy cieńsza, pod względem lepkości podoba mi się bardziej niż Toalson Ultra Grip. Do tego ma odpowiednią grubość, wadą w porównaniu do Toalsona jest nieco bardziej śliska druga warstwa przez co potrafi się przesunąć (nie więcej niż inne owijki) po nawinięciu na styk. Słowem - świetna owijka. :)
2 razy cieńsza czy węższa?
Fakt, węższa.
Prezes fanklubu Staśka :D

Wróć do „Inny sprzęt”