Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Co to za temat?! Jakaś geriatria?! Jak można coś takiego na kort założyć?! Wstyd! Twardym trzeba być!
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Vivid pisze:Co to za temat?! Jakaś geriatria?! Jak można coś takiego na kort założyć?! Wstyd! Twardym trzeba być!
Rozumiem Cię, te ciuchy wyraźnie uwydatniają sylwetkę. Czarny nie zawsze wyszczupli. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

ppeter pisze:Co do stosowania "narciarskich" ciuchów ochronnych przed zimnem w tenisie to nie bardzo to widzę. Znakomita większość z nich ma dobrze spełniać swoje zadanie w temperaturach otoczenia mocno poniżej zera stopni Celsjusza. Bardzo rzadko mi się zdarza grać w tenisa w takich temperaturach ;) jeżeli temperatury są już w okolicach +10 stopni to w zasadzie wychodzimy poza zakres optymalnej "pracy" takich rzeczy.
Masz całkowitą rację, to nie jest odzież na dodatnie temperatury. Ale niektórzy nie mają szczęścia do grania w zimę i nawet pod balonem temperatura oscyluje między 0 a +5, no chyba że na zewnątrz jest +10.

Na szczęście ja nie mam z temperaturą problemów :). Ale jak patrzę na basica jak on się opatula przed wejściem na kort to ręce opadają rotfl.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

htb pisze:Na szczęście ja nie mam z temperaturą problemów :). Ale jak patrzę na basica jak on się opatula przed wejściem na kort to ręce opadają rotfl.
Kurna już Ci kiedyś mówiłem, że Ogry gruboskórne tak mają, że ich temperatura nie rusza specjalnie ;-P .

Ja najbardziej lubię temp. ok. +25stopni więc kurna jak gra się pod balonem gdzie widać własną parę z ust w trakcie oddechu, to za ciepło raczej nie jest pod takim balonem :/.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

basic pisze:Ja najbardziej lubię temp. ok. +25stopni więc kurna jak gra się pod balonem gdzie widać własną parę z ust w trakcie oddechu, to za ciepło raczej nie jest pod takim balonem :/.
Ale jakieś granice przyzwoitości są :). Ty zakładasz na siebie więcej ciuchów niż ja w ogóle mam na korcie :). Ale postęp jest, ostatnio bez szalika występujesz rotfl.
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

htb pisze:Ale jakieś granice przyzwoitości są :) Ty zakładasz na siebie więcej ciuchów niż ja w ogóle mam na korcie :)
Oj tam, marudzisz... zakładam "tylko" koszulkę termo z długim rękawem, na to jeszcze jedną cieniutką koszulkę z długim rękawem i cieniutka bluza tenisowa ;-P
htb pisze:Ale postęp jest, ostatnio bez szalika występujesz rotfl
Szalik mam zawsze tylko na rozgrzewce jak trzeba się trochę rozruszać w tej lodówce pod balonem ;-P
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Vivid pisze:Co to za temat?! Jakaś geriatria?! Jak można coś takiego na kort założyć?! Wstyd! Twardym trzeba być!
No dokładnie! Niezależnie od temperatury po korcie ganiam w krótkiej koszulce i krótkich spodenkach. I nie choruję!
Tylko na ścianie obecnie gram w bluzie i dresie :P.
PitS pisze:
Vivid pisze:Co to za temat?! Jakaś geriatria?! Jak można coś takiego na kort założyć?! Wstyd! Twardym trzeba być!
Rozumiem Cię, te ciuchy wyraźnie uwydatniają sylwetkę. Czarny nie zawsze wyszczupli. rotfl
rotfl :::gd:::
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

htb pisze:
ppeter pisze:Co do stosowania "narciarskich" ciuchów ochronnych przed zimnem w tenisie to nie bardzo to widzę. Znakomita większość z nich ma dobrze spełniać swoje zadanie w temperaturach otoczenia mocno poniżej zera stopni Celsjusza. Bardzo rzadko mi się zdarza grać w tenisa w takich temperaturach ;) jeżeli temperatury są już w okolicach +10 stopni to w zasadzie wychodzimy poza zakres optymalnej "pracy" takich rzeczy.
Masz całkowitą rację, to nie jest odzież na dodatnie temperatury.
Te ciuchy, których ja używam, całkiem się sprawdzają. Nie jest to typowa bardzo obcisła bielizna typu kondomek ;) , tylko dość dopasowana do sylwetki bluza z długim rękawem - trzymająca temperaturę i odprowadzająca pot.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Marcin_L pisze:
htb pisze:
ppeter pisze:Co do stosowania "narciarskich" ciuchów ochronnych przed zimnem w tenisie to nie bardzo to widzę. Znakomita większość z nich ma dobrze spełniać swoje zadanie w temperaturach otoczenia mocno poniżej zera stopni Celsjusza. Bardzo rzadko mi się zdarza grać w tenisa w takich temperaturach ;) jeżeli temperatury są już w okolicach +10 stopni to w zasadzie wychodzimy poza zakres optymalnej "pracy" takich rzeczy.
Masz całkowitą rację, to nie jest odzież na dodatnie temperatury.
Te ciuchy, których ja używam, całkiem się sprawdzają. Nie jest to typowa bardzo obcisła bielizna typu kondomek ;) , tylko dość dopasowana do sylwetki bluza z długim rękawem - trzymająca temperaturę i odprowadzająca pot.
W sumie też powinienem sobie coś takiego sprawić, ale "dopasowana do sylwetki" dla mnie brzmi groźnie :D. Nie chcę wyglądać jak kolaż.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

widget pisze:W sumie też powinienem sobie coś takiego sprawić, ale "dopasowana do sylwetki" dla mnie brzmi groźnie :D. Nie chcę wyglądać jak kolaż.
Obrazek


rotfl
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
MarK
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 202
Rejestracja: 12 wrz 2011, 16:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Szczerze mówiąc nigdy nie używałem odzieży termoaktywnej tj. bielizny narciarskiej, czy takich bluz jak tutaj. Ani do jazdy na nartach, ani do biegania, ani... do tenisa :o. Jakoś nienawidzę jak mi cokolwiek choć w minimalnym stopniu krępuje ruchy bo zaczynam się bardziej koncentrować na tym, niż na grze, więc raczej mam luźne rzeczy. Temperatury? E tam da się przeżyć nawet tylko w spodniach od dresu i krótkim rękawie przy +3 pod balonem. Organizm się rozgrzeje to nic mu nie straszne. :)
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Dużą zaletą nowoczesnej odzieży termoaktywnej jest to, że kompletnie nie krępuje ruchów, jest jak druga skóra :).
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

hokej pisze:Dużą zaletą nowoczesnej odzieży termoaktywnej jest to, że kompletnie nie krępuje ruchów, jest jak druga skóra :).
Co nie zmienia faktu że dobrze się w tym nie wygląda :D. Ja rozumiem, że już nie trzeba grać w białych skarpetkach, mieć kołnierzyka ... ale wyglądać na korcie jak na tym zdjęciu powyżej to już powinno być karalne.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Zajefajnie się w tym wygląda, układ materiału maskuje małe niedoskonałości i efekty programów sponsoringowych. Więcej nie potrafi. ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Jeśli chodzi o odzież (bieliznę) termoaktywną to od dłuższego czasu używam do biegania oraz nart różne modele firm Adidas, Nike, Brubeck i Under Armour.

Ostatnio używam:
- Adidas Techfit preparation... LS:
http://www.sportsshoes.com/product/ADI3 ... leeve-top/ Kupiłem w CH Silesia w Katowicach w salonie adidasa na wyprzedaży ~120 zł

-Under Armour Coldgear Compression mock:
http://www.underarmour.com/shop/us/en/pid1000512-600 Cena zaporowa, widziałem w Niemczech za 60€, w TK MAXX dostałem za niecałe 90 zł

-Brubeck longsleeve, nie wiem jaki model:
http://www.brubeck.sklep.pl/?gclid=CKrI ... 3wodPCE_yQ bodajże w Intersporcie za ~100 zł.

Z tych wszystkich, to adidas leży najciaśniej, super utrzymuje temperaturę, jest bardzo wygodny i nie ma szwów. Najbardziej lubię używać Under'a, z tym że kolor czerwony niektórzy uważają za bardzo 'niemęski'. Brubeck jakoś mi nie leży, materiał całkowicie różni się od pozostałych dwóch (mając szorstkie dłonie, np. od zimna, pocierając wydaje się jakbyśmy mieli wszystkie nitki powyrywać), nie jest ciasny, pomimo tego że mam rozmiar S, a pozostałem modele to ciasne M-ki, no i nie jest bezszwowy, co czasami objawia się drobnymi otarciami.

W tym roku grałem przeważnie w balonie na dywanie, dopiero 2x na dworze, ale to przy +16-17'C, więc nie miałem okazji wytestować tego typu ubioru w tenisie :).

Wróć do „Inny sprzęt”