Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Temat już częściowo poruszany ale w nieco innym wymiarze... tutaj chciałbym abyśmy skupili się na używanej/polecanej/odradzanej odzieży termoaktywnej użytkowanej do gry w pierwszych tygodniach sezonu otwartego oraz w czasie sezonu "pod dachem".

Ponieważ wg planów tutejsze korty mają ruszyć w kwietniu rozważam zakup "góry" jako tzw. pierwszą warstwę...

Na chwilę obecną mój wybór padł na Nike Pro Combat Shield.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Z doświadczenia - polecam polską firmę Brubeck. Używam ich wyrobów zarówno na narty, jak i w zimne dni do aktywności "zewnętrznej" i dla mnie rewelacja - to co mają robić spełniają w 100%, myślę o odprowadzaniu wilgoci (a potliwość mam ponadprzeciętną) oraz ogrzewaniu. Mają zróżnicowane kolekcje, ceny bardzo rozsądne, jakość bez zarzutu.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

W takiej koszulce biegam po korcie, jeżdżę na rowerze i taką też naprawdę polecam :).

Utrzymuje temperaturę ciała, świetnie odprowadza pot, jest niesamowicie wygodna - w ogóle jej nie czuć. Przy czym cena jest aż za niska ;).

Spaio Relieve Unisex

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 19:37 przez Traw3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mulleen
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

El Diablo pisze:Nike Pro Combat Shield
Już trochę odciśnięte, chyba Nadal je rozbijał :P. Ja już mam top i sobie chwalę bo teraz gram na dworze. Pocę się tak czy siak ale już nie jestem taki mokry jak to bywało bez takiej odzieży.
Ja mam podobny model z tego materiału i sobie chwalę:

Seamless Active Zone BodyDry
Obrazek
NTRP: 4.0
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Traw3k pisze:W takiej koszulce biegam po korcie, jeżdżę na rowerze i taką też naprawdę polecam :).
Jakiś konkretny model? :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

El Diablo pisze:
Traw3k pisze:W takiej koszulce biegam po korcie, jeżdżę na rowerze i taką też naprawdę polecam :).
Jakiś konkretny model? :wink:
Przecież dał linka ;P.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

wyczesany pisze:
El Diablo pisze:
Traw3k pisze:W takiej koszulce biegam po korcie, jeżdżę na rowerze i taką też naprawdę polecam :).
Jakiś konkretny model? :wink:
Przecież dał linka ;P
Zrozumiałem to tak, że używa Brubeck oraz Spaio. ;-P :wink:

Mój błąd. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

El Diablo pisze:
wyczesany pisze:
El Diablo pisze:
Traw3k pisze:W takiej koszulce biegam po korcie, jeżdżę na rowerze i taką też naprawdę polecam :).
Jakiś konkretny model? :wink:
Przecież dał linka ;P
Zrozumiałem to tak, że używa Brubeck oraz Spaio. ;-P :wink:

Mój błąd. :]
Przeciętny wzrokowiec najpierw zobaczy obrazek, a potem dopiero "weźmie" się za tekst. ;)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2012, 20:04 przez Traw3k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

El Diablo pisze:Zrozumiałem to tak, że używa Brubeck oraz Spaio. ;-P :wink:

Mój błąd. :]
W sumie... zacząłem się zastanawiać czy sam dobrze zrozumiałem co Traw3k napisał ;).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Traw3k pisze:Przeciętny wzrokowiec najpierw zobaczy obrazek, a potem dopiero "weźmie" się za tekst. ;)
A Ja z kategorii wzrokowców niedowidzących! rotfl
wyczesany pisze:W sumie... zacząłem się zastanawiać czy sam dobrze zrozumiałem co Traw3k napisał ;).
Ale już się wszystko wyjaśniło.

Dobra, tyle OT. :D

Czekam na kolejne opinie. ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Ja również polecam Brubecka. Co prawda nie używam go na kortach bo nawet pod balonem gram w koszulce z krótkim rękawem. Ale sprawdził się nie raz na nartach nawet przy -15 :). Jak ktoś jest zmarźluch tak jak basic to zawsze może sięgnąć po cieplejszą wersję Merino,
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
zawias
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 20 cze 2011, 16:11
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

El Diablo pisze:Na chwilę obecną mój wybór padł na Nike Pro Combat Shield.
Bardzo fajna koszulka, tylko niestety po przymierzeniu zupełnie nie dla mnie. Jeśli ktoś ma podobne proporcje do mnie, tj. 188cm wzrostu i 197cm rozstawu rąk i 76 kg wagi, to najprawdopodobniej przy dobrym dopasowaniu w klatce będzie miał rękawy prawie typu 3/4. Nieskromnie napiszę, że nie jestem rachitycznym chudzielcem z długimi rękami, a do sylwetki Nadala czy większości graczy NFL jeszcze nie dotarłem ;-). Może takie rękawy nie są dla kogoś problemem, ale mnie osobiście denerwują.
Natomiast bardzo przypasowała mi do grania w tenisa jak i do biegania ta oto bluza. Poza tym lubię luz pod szyją...
Obrazek
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

htb pisze:Ja również polecam Brubecka. Co prawda nie używam go na kortach bo nawet pod balonem gram w koszulce z krótkim rękawem. Ale sprawdził się nie raz na nartach nawet przy -15 :). Jak ktoś jest zmarźluch tak jak basic to zawsze może sięgnąć po cieplejszą wersję Merino,
To ja wybrałem wersję pod balon a nie na narty i jest w sam raz.
http://www.sklep.brubeck.pl/kolekcja.php?kolekcja=3
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Dobrze jest mieć sklep z solidnym wyposażeniem, można przymierzyć i ocenić wstępnie czy sprzęt może potencjalnie spełniać nasze oczekiwania. Zaszedłem dzisiaj do Forehandu odebrać rakietę i nie wiem, coś mnie podkusiło i zapytałem o kominiarki - chociaż czy to kominiarki skoro z poliestrowego materiału? Jak dla mnie raczej "Buff'y" na cały łeb no ale dobra.

I stwierdziłem, że model Under Armour ze względu na możliwość odsłonięcia "namordnika" może całkiem nieźle uzupełniać się z czapką chroniąc przed przewianiem karku i uszu, a także dobrze będzie zbierać pot z łba.

Obrazek

Dzisiaj wyjątkowo wilgotno, całkiem ciepło (8-9 stopni) ale wietrznie i pod zwykłą bawełnianą czapką sprawdza się równie dobrze jak Buff. Odciąga pot, jest ciepło, osłania szyję - na szalik jednak za ciepło. No ale jeszcze test na korcie.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Będziesz na TF-ie jak Stig? ;)
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Co do stosowania "narciarskich" ciuchów ochronnych przed zimnem w tenisie to nie bardzo to widzę. Znakomita większość z nich ma dobrze spełniać swoje zadanie w temperaturach otoczenia mocno poniżej zera stopni Celsjusza. Bardzo rzadko mi się zdarza grać w tenisa w takich temperaturach ;) jeżeli temperatury są już w okolicach +10 stopni to w zasadzie wychodzimy poza zakres optymalnej "pracy" takich rzeczy.
Oczywiście kolejne warstwy ubioru narciarza trochę się różnią od tego co ma na sobie tenisista, ale każda z tych warstw jest pomyślana w taki sposób, że ma współpracować z inną ale według mnie akcenty ochronne są rozłożone zupełnie inaczej dla bielizny termoaktywnej narciarskiej i tenisowej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Nie wiem czy jest w ogóle odzież termoaktywna z przeznaczeniem stricte tenisowym... :)

Dlatego raczej celuję w wymienioną wyżej "górę" Nike.
PitS pisze:Będziesz na TF-ie jak Stig? ;)
Ja łatwo się przeziębiam więc każde wyjście, kiedy jest wilgotno i wietrznie oraz są niższe temperatury to u mnie ryzyko.

TF jest już w środku maja więc przy odrobinie szczęścia nie będzie problemu.

Oczywiście 10 lat temu mimo to się grało... a potem chorowało. I tak w kółko. rotfl

Poza tym mogę wykorzystać ten sprzęt w tylu przypadkach, że nie było co się zastanawiać.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Przetestowałem kilka firm (pod kątem narciarstwa i rowerów) i ideałem co do trzymania temperatury, odprowadzania wilgoci i eliminacji przykrych zapachów jest Expedus.

Robią bieliznę ze srebrną nitką (bakterie się nie namnażają i ciuch po prostu nie pachnie "nieświeżo" po całym dniu na nartach), tkanina jest dość mięsista i taka lejąca się, dla mnie bomba.

Bardzo polecam!

www.expedus.pl/
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

Właśnie widzę, że w Forehandzie mają termo Expedus...
Coś z tego co mają możesz polecić? Czy to raczej polecenie ogólne? ;)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Odzież termoaktywna - Temat ogólny

El Diablo pisze:Właśnie widzę, że w Forehandzie mają termo Expedus...
Coś z tego co mają możesz polecić? Czy to raczej polecenie ogólne? ;)
Polecenie wyszło ogólne, ale mam ich bluzę termoaktywną (tę za 99 z Twojego linka)), golf termoaktywny (za 119), plus koszulkę polo i zwykły t-shirt pod kątem tenisowym. Bluza i golf - superrowe.

Niezbyt praktyczna jest koszulka polo z powodu kołnierzyka - ja się bardzo pocę i kołnierzyk nie nadąża z wysychaniem, w przeciwieństwie do zwykłych koszulek.

Ja bym sugerował Ci nabycie tej czarnej prostej bluzy z długim rękawem - jest uniwersalna i doskonałej jakości, stosuję ją na nartach zimą, na rowerze w chłodne dni (latem), i zimą podczas gry pod zimnym balonem, kiedy temperatura nie pozwala na t-shirt.

Wróć do „Inny sprzęt”