Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Elektroniczna maszyna do naciągania Pro's Pro

Smyk pisze: Druga sprawa to brak blokady obrotowego łoża na rakiety - przydaje się np. w przypadku rakiet Prince. W tej klasie maszyn oczekiwałbym już raczej takiej blokady.

Przy sprawnym operowaniu "kluczykami" do wkładania w Prince'owskie dziury (dostarczanymi wraz z rakietami), nie miałem problemu z brakiem blokady, kiedy naciągałem kiedyś Speedporty Black'i .
Fakt, bez tego blokada byłaby niezbędna.

Do przycisku będę musiał się jakoś przyzwyczaić, choć może się również okazać, że nie będzie mi przeszkadzał - okaże się na początku przyszłego tygodnia jak sprzęt dotrze.

Tak czy inaczej po tym co napisałeś jestem nieco spokojniejszy, że badziewia nie kupiłem. :)
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Elektroniczna maszyna do naciągania Pro's Pro

I jak wrażenia? Obiecałeś się pochwalić i nic.
A propos Prince'owskich dziur - można biodrem blokować obrotowy stół, choć nie wiem czy taki napinacz skoryguje odpowiednio naprężenie.
Awatar użytkownika
Gypsy
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 10 gru 2010, 13:37

Re: Elektroniczna maszyna do naciągania Pro's Pro

A więc , do dzieła.
Na maszynce wciągnąłem dopiero kilkanaście rakiet i w zasadzie nie powiem za wiele , ale kilka wniosków i przemyśleń mam i podzielę się.

Kwestia tego na co zwracał uwagę Smyk...
Smyk pisze: Przycisk (ten zielony) uruchamiający napinacz jest trochę za blisko bębenka i można go niechcący nacisnąć podczas mocowania struny w napinaczu. Choć tu myślę, że to jest kwestia przyzwyczajenia się do maszyny i że po kilku rakietach problem zniknąłby.
Mnie umiejscowienie przycisku "START" nie przeszkadza i nie przeszkadzało od samego początku, wręcz jakoś instynktownie go włączam i nie koliduje to w żaden sposób z innymi czynnościami i nie ma zagrożenia przedwczesnego włączenia/wyłączenia napinacza przy mocowaniu struny (moje osobiste zdanie, komuś innemu mogłoby przeszkadzać umiejscowienie przycisku - tak jak powiedział cytowany).

Trzymanie ramy:
Co do trzymania samej rakiety, póki wszystko nowe, nie mam zastrzeżeń.
Proste , sprawdzone rozwiązania 6 punktów podparcia, w trakcie samego naciągania nic nie lata - rakieta umocowana jest stabilna.

Łapki:
Jak tylko dostałem maszynę, uwagę moją zwrócił fakt, że mocowanie nasady łapki do łoża rakiety a w zasadzie sam zacisk, nie jest taki jak w challengerze.
W moim poprzednim manualu blokowanie do suwnicy odbywało się krótkim ruchem jednym palcem i równie szybko i delikatnie mechanizm był zwalniany przy ustawieniu łapki do kolejnej struny.
W nowej maszynie zaś, żeby zablokować łapkę na szynie - muszę po prostu ją "dokręcić" o około 90 stopni i żeby ją zwolnić włożyć więcej siły, więc użyty najprostszy mechanizm.
Po cichu tłumaczę sobie, że może w tej prostocie ukrywa się niezawodność? :) Fakt faktem, iż w challengerze jedna z łapek po kilku latach musiała już być dokręcana imbusem, bo ów "półautomatyczny " zacisk przestał działać.

Jeszcze nie zdarzyło mi się, aby bębenek naruszył, uszkodził strukturę struny, gotów byłem zeszlifować ewentualne kanty ale takowych nie zauważyłem.

Napinanie struny:
Po podłączeniu kalibratora (wagi wędkarskiej dobrej klasy) przy 24 kg wyświetlało mi 24,06 a po naciągnięciu 10 rakiet waga pokazywała 23,84. Ciężko jest mi się wypowiedzieć czy taka różnica to dużo czy mało w stosunku do innych maszyn, bo nie miałem z takimi do czynienia, ale myślę że kalibrując ją co około 10 rakiet, będę miał to czego oczekuję.

Póki co wszystko działa jak należy, oby nic się nie psuło. Pre-stretch jest, poza tym nie posiada dodatkowych funkcji.

Samo naciąganie jest przyjemniejsze, niż challengerem, co do tego nie mam wątpliwości.
Zakup uważam za udany, jednak zbyt krótko ją używam, żeby polecić lub kategorycznie nie, bo tak naprawdę to czas pokaże czy coś nie zacznie szwankować.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Elektroniczna maszyna do naciągania Pro's Pro

Miesiąc minął, możesz wrzucić kolejne wnioski? Bezczelny jestem, ale jestem u progu zamówienia tej maszyny i Twoja opinia jest bezcenna :D.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp

Wróć do „Inny sprzęt”