Awatar użytkownika
bugaloo
Weteran
Weteran
Posty: 1951
Rejestracja: 16 paź 2010, 17:42
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Nie będę zakładał nowego wątku, zapytam tutaj :]. Z tych łatwo dostępnych (Head, Wilson, Babolat, Prince, Dunlop, Tecnifibre), która jest najgrubsza (Wilson?) przy zachowaniu w miarę znośnej wagi? (Celowo pomijam Völkl bo to pancernik)? Obawiam się, że co nie założę to rączka będzie i tak za mała, pora chyba inwestować w ramy L5 :wink:.
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Z tego co mi się wydaje to najgrubszą jest:

Fairway Leather Grip 1,8 mm
Gamma Leather Grip 1,7 mm
Babolat Natural Grip - brown 1,7 mm 24g
Wilson Premium Leather 1,6 mm 22g (Wilson Website, 2013)
Völkl Leather 1,55 mm 30.4g
Pacific Pro Leather Grip 1,5 mm 18g
HEAD Leather Tour 1,5 mm 23g
Tecnifibre Leather 1,5 mm

TW (TennisWarehouse) Private Label Leather Grips Weights:
-22mm x 1300mm x 1.3mm - 28 grams
-22mm x 1300mm x 1.5mm - 30 grams
-25mm x 1300mm x 1.3mm - 32 grams
-25mm x 1300mm x 1.5mm - 32 grams

Dokładniej to jest opisane i porównane w poniższym linku ;-P
http://tt.tennis-warehouse.com/showthread.php?t=465717

Dla tych co chcieli by się przekonać że warto spróbować skórki i jednocześnie przeraża ich koszt to jest alternatywa czyli Head Synthetic Leather Grip - white grubość to 1,75 mm cena to jedyne 19zł :::yay:::.

Każdy musi przetestować sam, jednemu leżeć będzie bazówka Babolata a drugiemu Wilsona, trzeciemu Heada.
Prince leather gripa już nie kupię ponieważ krótka ta skórka i musiałem się napocić podczas zakładania żeby starczyła do końca :dvl(:.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Grałem rôżnymi skórami włącznie z syntetyczną Heada i nie ma jej co porównywać z prawdziwą skórą. :rolleyes: Moim zdaniem oczywiście. Jest bardziej miękka/gąbczasta a prawdziwa twarda.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Jestem zdecydowanym przeciwnikiem używania naturalnej skóry poza obszarami w których nie można jej zastąpić materiałami syntetycznymi! Proces garbowania jest wyjątkowo agresywny chemicznie. Związki chromu, kwas mrówkowy, ługi i inne pozostają po garbowaniu w strukturze więc jest to materiał alergenny. Ekologia żadna, ponieważ utylizowanie ww związków chemicznych jest wyjątkowo upierdliwe. Wolałbym żeby kangur, cielak czy co tam jeszcze służy ku uciesze modystek, biznesmenów, czy sportowców-amatorów zdechło sobie w sposób naturalny, lub jeśli musiało być "ubite" to dla celów bardziej szczytnych niż subtelne różnice w czuciu rakiety i redukcji odcisków na kciukach! Dla zasady nie zamówię np. auta ze skórzaną tapicerką! Nie kupię sobie skórzanej kurtki!
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Skórka Heada jest taka cienka? Wilson ma 1,6 a nie 1,8? Jesteście pewni tych danych? Dałbym sobie coś uciąć, że Head miał ponad 2mm choćby ;)...
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

TadX pisze:Skórka Heada jest taka cienka? Wilson ma 1,6 a nie 1,8? Jesteście pewni tych danych? Dałbym sobie coś uciąć, że Head miał ponad 2mm choćby ;)...
http://www.head.com/tennis/products/equ ... ?region=pl
http://www.Wilson.com/en-gb/tennis/grips/leather-grip/
A teraz tnij rotfl
pst pisze:Grałem rôżnymi skórami włącznie z syntetyczną Heada i nie ma jej co porównywać z prawdziwą skórą. :rolleyes: Moim zdaniem oczywiście. Jest bardziej miękka/gąbczasta a prawdziwa twarda.
Masz rację nie ma jej co porównywać. Ale różnica nie jest aż taka drastyczna. Jest to połączeniem standardowej bazówki i skórzanej, jak dla mnie to taka hybryda. Coś pomiedzy :-D nie jest twarda jak skóra, nie jest miękka jak standardowy grip. Ja osobiście wolę skórkę naturalną, ale lubię też syntetyczną skórkę. Polecam ją dla tych co chcieliby nie mieć na rączce gąbki(zwykła bazówka), ale lubią uczucie miękkości jakie daje syntetyczny grip.
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

keicam pisze:Jestem zdecydowanym przeciwnikiem używania naturalnej skóry Dla zasady nie zamówię np. auta ze skórzaną tapicerką! Nie kupię sobie skórzanej kurtki!
A to twój problem, ja mam bazową ze skóry, bo jest dobra.
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

eReF pisze:... dla tych co chcieliby nie mieć na rączce gąbki ...
To mogę polecić Babolat Skin Feel.
Obrazek
_____
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

Cholercia, trzeba będzie ciąć, faktycznie rotfl .

Jak swego czasu szukałem skórek to Heada była najgrubsza. Musieli w takim razie odchudzić ją, nie wiem :)...
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

abaszydze pisze:
keicam pisze:Jestem zdecydowanym przeciwnikiem używania naturalnej skóry Dla zasady nie zamówię np. auta ze skórzaną tapicerką! Nie kupię sobie skórzanej kurtki!
A to twój problem, ja mam bazową ze skóry, bo jest dobra.

Nie rozpatruję tego w charakterze "problemu"! Wręcz odwrotnie. Nasz nadmierny konsumpcjonizm cywilizacyjny, dogadzanie sobie bez opamiętania i refleksji kiedyś się na nas zemści.
Dla Ciebie dobra jest skóra z kangura. Dla innego mięso z wieloryba czy ikra z jesiotra. Jeszcze ktoś inny "musi" mieć podłogi czy schody z drewna prosto z Afryki czy Ameryki Pd.

Tylko do czego to doprowadzi? ;(
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2013, 07:02 przez keicam, łącznie zmieniany 1 raz.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Skórzana "bazówka" - odczucia z gry

htb pisze:
eReF pisze:... dla tych co chcieliby nie mieć na rączce gąbki ...
To mogę polecić Babolat Skin Feel.
Odpowiednikiem Babolata Skin Feel (waga 16,6g grubość 1,55mm) jest Prince ResiThin (waga 14,0g grubość 1,5mm).

Jest też bazówka Wilson Pro Hybrid, połączenie dwóch warstw: skórzanej i poliuretanowej dzięki czemu owijka charakteryzuje się znakomitą mieszanką czucia i komfortu.

Ale nie ma to jak skórka 1,5 mm i muszę przyznać że jest ogromna różnica między 1,5mm a 1,7mm a o wadze i zmianie balansu rakiety nie wspomnę :/ . Trzeba się ratować ołowiem na główce, dlatego czasem lepiej mieć rakietę w wersji Team i wtedy zaczyna się zabawa :o .

Pojawiła się skórka SOLINCO CUSHION REPLACEMENT GRIP1 BROWN LEATHER 23.00PLN
Czy ktoś już używał tej bazówki?
-------------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: 18.03.2014
SOLINCO CUSHION REPLACEMENT GRIP1 BROWN LEATHER nie przypadła mi do gustu :dvl(: .
Twarda, ekstremalnie trudna do założenia. Nie polecam jej O_O .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0

Wróć do „Inny sprzęt”