Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Na ten moment mam 5 wstępnych typów, przy czym dwa z większymi szansami. Oczywiście nie chodzi o kupienie kota w worku, tylko o zebranie opinii i potem przetestowanie na nodze. Poniżej wklejam foty, z zaznaczeniem krytycznego miejsca w bucie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby ktoś używał powyższych modeli to zachęcam do wypowiadania własnych opinii.
Z góry dzięki!
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Aktualnie używam Speed FF (te chyba tu pokazałeś). Tylko ja Ci nie bardzo pomogę bo mam stopy regularne do bólu ...
Ani za szerokie, ani za wąskie, do tego zero "anomalii" konstrukcyjnych.
Tak jak patrzę na konstrukcję tych kapci i odnoszę do Twojego opisu problemu, to wydaje mi się, że obie pary Nike.
To czym ryzykujesz, to pewnie słaba trwałość tych butów, od jakiegoś czasu bolączka tej marki :(
Używam też Adidas Stycon (te bezsznurowadłowe). Te raczej też bym mógł poddać pod uwagę. Zdecydowanie bardziej by pasowały niż Asicsy Speed-y FF. W Adidasach gram chyba od wczesnej wiosny 2020 r., zero śladów zużycia (!), wewnętrzna konstrukcja trzyma stopę i staw skokowy tak samo pewnie jak zaraz po zakupie. Zatem ogólne obawy o trwałość i przydatność do użytku tych butów można rozwiać.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Te Cage 4 myślę, że mogą się nadać, aczkolwiek przez sam sposób sznurowania będą już nieco bardziej sztywne.
Poszukaj jeszcze Cage 3 - nawet na Strefie jeszcze w różnych kolorach kilka rozmiarów zostało.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

rafbat pisze: 13 sty 2021, 15:47 Te Cage 4 myślę, że mogą się nadać, aczkolwiek przez sam sposób sznurowania będą już nieco bardziej sztywne.
Poszukaj jeszcze Cage 3 - nawet na Strefie jeszcze w różnych kolorach kilka rozmiarów zostało.
Nie, to bez sensu, kupię jedną parę, a potem znowu...
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Vivid pisze: 13 sty 2021, 15:19 Aktualnie używam Speed FF (te chyba tu pokazałeś). Tylko ja Ci nie bardzo pomogę bo mam stopy regularne do bólu ...
Ani za szerokie, ani za wąskie, do tego zero "anomalii" konstrukcyjnych.
Tak jak patrzę na konstrukcję tych kapci i odnoszę do Twojego opisu problemu, to wydaje mi się, że obie pary Nike.
To czym ryzykujesz, to pewnie słaba trwałość tych butów, od jakiegoś czasu bolączka tej marki :(
Używam też Adidas Stycon (te bezsznurowadłowe). Te raczej też bym mógł poddać pod uwagę. Zdecydowanie bardziej by pasowały niż Asicsy Speed-y FF. W Adidasach gram chyba od wczesnej wiosny 2020 r., zero śladów zużycia (!), wewnętrzna konstrukcja trzyma stopę i staw skokowy tak samo pewnie jak zaraz po zakupie. Zatem ogólne obawy o trwałość i przydatność do użytku tych butów można rozwiać.
To co mnie najbardziej interesuje, to czy od środka cholewki jest jakiś szew/zgrubienie we wskazanym miejscu buta (wewnętrzna strona - odśrodkowa). Vapory mają tam cholernie gruby szew, którego moja kopciuszkowa stópka nie lubi rotfl
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Vivid pisze: 13 sty 2021, 15:19 Tak jak patrzę na konstrukcję tych kapci i odnoszę do Twojego opisu problemu, to wydaje mi się, że obie pary Nike.
A Heady? Ponoć wygodne.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Jacek, jak już znajdziesz dobre buty to kup sobie od razu na zapas - nawet nowszy model może się nieznacznie różnić i nie być już tak komfortowy.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Jakuboto pisze: 13 sty 2021, 16:40 Jacek, jak już znajdziesz dobre buty to kup sobie od razu na zapas - nawet nowszy model może się nieznacznie różnić i nie być już tak komfortowy.
Ano właśnie.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Jacek iREM pisze: 13 sty 2021, 16:10 To co mnie najbardziej interesuje, to czy od środka cholewki jest jakiś szew/zgrubienie we wskazanym miejscu buta (wewnętrzna strona - odśrodkowa).
ZERO! Sprawdziłem teraz. Tam jest wewnętrzna "skarpeta" z taśm stabilizujących stopę. Mięciutki, "pluszowy" materiał, zero szwów. Mówię o Styconach.

Co do Headów to ostatnie jakie miałem, i jedyne, to był rok chyba 1992, może 1994, więc sam rozumiesz ;)
Ale słyszałem, że poszli ostatnio do przodu z butami mocno. Nie miałem żadnych bieżących modeli na stopach więc się nie wypowiem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Jacku,
Mam podobny problem, na pewno stopy nie są "standardowe" w zakresie dużego palca, mówiąc oględnie. ;)
Od zawsze czyli od dziecka do 2016 roku grałem w Wilsonach i temat problemów z butami nie istniał, może poza przypadkami całodniowego grania w turniejach, gdzie zdarzały się odciski i odparzenia. W 2016 roku kupiłem takie Heady Revolt Pro i mogę powiedzieć, że niestety całodzienne turnieje dają się we znaki, nie pomaga oklejenie palców plastrami czy podwójne skarpetki. Przy graniu po 2 godz. dwa razy w tygodniu problemu nie ma. Niedawno zakupiłem Asics Gel-Resolution 8 Clay, z którymi wystartuję przy okazji startu sezonu letniego (do tego czasu zjadę już do końca Heady). Po kilku miesiącach będę miał pewnie już porównanie z Headami.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Pierwsze testy wykonane. Zakupy w 100% do zwrotu, bez momentu zawahania, niestety. ;(

Moje MEGA SUBIEKTYWNE opinie:
Nike air max volley
But najwygodniejszy z całej trójki, ale wydaje się mało stabilny... hmmm
edit:
Po drugim założeniu mam wątpliwości, zostawiam te buty do porównania z następnymi dwoma modelami.
But wydaje się mało stabilny, oraz mało trwały, ale jest mega wygodny, poczekam na Heada oraz NIKE COURT AIR ZOOM GP TURBO i wtedy wybiorę (lub nie)...
Nike vapor X knit
Nowy model używanego przeze mnie vapora X - but jeszcze mniej komfortowy... Do tego ten kondon w środku O_O
NikeCourt Air Zoom Vapor Cage 4
Najgorszy z całego zestawu, dla mnie praktycznie nie do włożenia, mimo rozmiarówki aż o numer większej. Ciasno, wąsko i nieprzyjemnie.

Genaralnie porażka na całej linii. W kolejnej turze może uda mi się zamówić
NIKE COURT AIR ZOOM GP TURBO, w którym pokładam nadzieję.
Head revolt pro 3.0

Testy są absolutnie subiektywne, pod moje stopy, więc proszę o tolerancję moich ocen i opinii.
Ostatnio zmieniony 15 sty 2021, 14:46 przez Jacek iREM, łącznie zmieniany 2 razy.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

wwojtek pisze: 15 sty 2021, 12:45 Jacku,
Mam podobny problem, na pewno stopy nie są "standardowe" w zakresie dużego palca, mówiąc oględnie. ;)
Od zawsze czyli od dziecka do 2016 roku grałem w Wilsonach i temat problemów z butami nie istniał, może poza przypadkami całodniowego grania w turniejach, gdzie zdarzały się odciski i odparzenia. W 2016 roku kupiłem takie Heady Revolt Pro i mogę powiedzieć, że niestety całodzienne turnieje dają się we znaki, nie pomaga oklejenie palców plastrami czy podwójne skarpetki. Przy graniu po 2 godz. dwa razy w tygodniu problemu nie ma. Niedawno zakupiłem Asics Gel-Resolution 8 Clay, z którymi wystartuję przy okazji startu sezonu letniego (do tego czasu zjadę już do końca Heady). Po kilku miesiącach będę miał pewnie już porównanie z Headami.
Pewnie trudno porównywać kolejne wersje danego modelu (czego najlepszym przykładem jest but Nadala), ale jak oceniasz Revolty w kontekście wygody cholewki oraz jej "szerokości-ciasnoty"?
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

Heady nieco szersze niż Asics Gel-Resolution 8 Clay. Jednak trzeba zaznaczyć, że gdy uzbrajałem się w plastry na dużego palca oraz następnego palca obok na całodzienne turnieje to wtedy tego miejsca na szerokość już zaczynało brakować.
Wygoda cholewki bez zarzutu, bardzo miękko.
Jeszcze jedna uwaga, choć pewnie to wiesz: skoro grasz tylko na sztucznej trawie to tylko buty z jodełką dla lepszej przyczepności. Uniwersale tak się nie sprawdzają.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

No to już chyba koniec testów na tym etapie. NIKE COURT AIR ZOOM GP TURBO okazał się mega niekomfortowym butem w moim kontekście. But na wąską stopę.
Zdecydowanym zwycięzcą testów domowych okazał się Head revolt pro 3.0. But ma naprawdę obszerną i miękką cholewkę, nic nie podrażnia od środka, bez najmniejszego trudu mogę wyjąć fabryczną wkładkę i włożyć własną. Drugie miejsce zajął Nike air max volley, ale to but który nie wygląda na trwały, a do tego w moim odczuciu istnieje ryzyko skręcenia stawu skokowego, przejście mogłoby być niebezpieczne ponieważ obecnie używane Vapory X niemal wykluczają taką kontuzję.
To są oczywiście tylko testy domowe, zobaczymy co pokaże kort, ale w moim przypadku, zawsze mogę wrócić do grania meczowego w Vaporach X, a w komfortowych butach (Head revolt) prowadzić trening z córką oraz trening z żoną i kumplem.
Jutro idę zagrać meczyk, zobaczę jak Head będzie się zachowywał w boju, czy będzie dość stabilny, jak będzie wyglądała sprężystość, na której również mi trochę zależy. Zabiorę kilka rodzajów wkładek i już na rozgrzewce spróbuję to przetestować.

Szczerze powiem, że bardzo żałuję, że nie można w Nike zamówić spersonalizowanych Vaporów, wybierając właśnie szeroką stopę, kiedyś coś takiego gdzieś widziałem, drogie to było, ale było.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: BUTY tenisowe na tzw. sztywny paluch

TEMAT NA TEN MOMENT POZAMIATANY

Pograne. BUTY REWELKA. Bardzo fajne trzymanie stopy, choć w pierwszym secie, po moich Vaporach został mi lekki lęk, że mnie przechyli, tak w drugim już walczyłem jak lew i nie było mowy o skręceniu stawu skokowego. W stosunku do Vaporów jest wrażenie bycia odrobinę "wyżej", za to komfort jaki daje cholewka to dla mnie bajeczka. Są dość przyjemnie "skoczne", na sztucznej trawce nie było mowy o niekontrolowanym poślizgu. A po graniu mój paluch nawet nie był zaczerwieniony jak zawsze.
JEŚLI KTOŚ MA SZEROKĄ STOPĘ I NARZEKA NA KOMFORT OBUWIA TENISOWEGO - mogę polecić z ręką na sercu (rakiety oczywiście ;-)
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.

Wróć do „Inny sprzęt”