Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Basic vs Obiektyw

Basic >>> 0:4 <<< Obiektyw

1) 1:6, 0:6, 2:6, 1:6
Miejsce: korty Mera
Piłki: Dunlop Smash
2) 2:6, 3:6, 2:6, 1:2
3) 2:6, 3:6
4) 3:6, 2:6, 2:6

Nowy wątek rozgrywkowy :)

Wczoraj spotkaliśmy się na kortach Mery na wspólne granie. Wynik spotkania dość przekonujący dla mnie, ale co się nabiegać musiałem, aby tak było, to wiem tylko ja i Basic :). Na szczęście wczoraj nogi nosiły mnie dość dobrze, więc trudno było Basicowi mnie dobić. Przeważnie jakoś udawało mi się podłożyć rakietę :).

Bardzo miłe spotkanie. Basic gra zadziwiające crossy z BH. Mówi, że to trochę przypadkowo, ale ja mu nie wierzę :).

Do zo!
Ostatnio zmieniony 23 cze 2011, 15:35 przez Obiektyw, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

No to go pojechałeś :) Co prawda byłeś bardziej litościwy niż Gary, ale nie dużo :) Dobrze obstawiałem :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Obiektyw vs. Basic

Wczoraj wieczorem zagraliśmy pierwszy mecz z Obiektywem... Miejsce korty Mera.
Piłki: Dunlop Smash.

No cóż, widać jak na dłoni, że dostałem ostre bęcki :oops: , ale mimo to jestem zadowolony, że udało się taki mecz zagrać :) ...

Na początku rozgrzewka na małe kara i od razu było widać, że Radek dobrze kręci nadgarstkiem, domyka, u mnie tego brakuje i przez to za bardzo podnosiłem piłkę do góry... później z głębi kortu było już lepiej u mnie :)
Kilka wymian rozgrzewkowych było fajnych, dość długich i mocniejsze uderzenia. Kilka akcji skrótowych też zagraliśmy i całkiem fajnie wychodziły, także było już pozytywnie :)
Później serwis na rozgrzewkę i tutaj już u mnie gorzej. Wychodził mi 1 serwis na 4... :discon: u Radka te proporcje był odwrotne.

Radek wygrał swojego gema otwarcia na przewagi, później ja wygrałem swojego na przewagi, później dwa kolejne dla Radka i było 3:1. Kolejnego gema graliśmy bardzo długo, nie pamiętam ile razy były przewagi, ale to długo trwało, Najpierw ja miałem kilka razy przewagę, Obiektyw wyrównywał... Później Radek miał kilka razy piłki gemowe, ale wtedy ja doprowadzałem do stanu równowagi. Ostatecznie Radek wygrał tego gema i kolejne poszły chyba bez większej historii.

W drugim secie nastąpiła zmiana rakiet. Radek wyjął Prestiga, ja Fischera z nowo nałożoną Plasma Hextreme Pure. Ten set był szybko pozamiatany przez Radka. Niby też było kilka gemów na przewagi, ale bardziej gładko ze mną wygrał niż w pierwszym.

Trzeci set, ponownie zmiana rakiet. Na początku chciałem jeszcze tym Fischerem pograć, ale Radek zmienił rakietę na K Blade'a 98... więc stwierdziłem, że też w takim razie tak zrobię. Akurat został założony tam nowy naciąg Head RIP :)

Ten set miał podobny przebieg do pierwszego. Na początku 1:1 w gemach, później Radek odjechał na 3:1... i kolejny gem znów bardzo długi i wyrównany, ponownie wiele równowag i piłek gemowych z dwóch stron. Ostatecznie tego gema mi udało się wygrać... niestety kolejne były już dla Radka.

Ostatni set Radek kolejna zmiana rakiety (RDS 002), ja już zostałem przy Bladzie :).
Na początku ponownie wyrównane, później Radek jakoś gładko odjeżdża :discon: ...

Nie pamiętam dokładnie w którym momencie setów, gemów, ale było nawet sporo naprawdę fajnych akcji z dwóch stron. Mi czasami udawało się zaskoczyć Radka zagraniem po prostej z BH, Radek natomiast bardzo dobrze lobuje, więc nawet jak szedłem do siatki po w miarę fajnym zagraniu, to Radek dokładny lob i pozamiatane :discon: .
Do tego super biega, raz była akcja, że przypadkiem wyszedł dobry skrót mi, a Radek to jeszcze sięgnął robiąc wślizg pod piłkę, nie mam pojęcia jak to sięgnął. Przypomniało się wtedy akcja na majowym TF, gdzie grał Gary z Piotrem 69 i Piotr już się cieszył z punktu, a tu piłka z powrotem wracała :)

Także jak dla mnie, wczorajszy mecz, to bardzo fajne doświadczenie tenisowe.

Dzięki Radek jeszcze raz za grę i oby do następnego :wink:

EDIT:
Dzięki za skasowanie powtórzonego tematu :) . Obiektyw był szybszy z opisem... podobnie jak wczoraj na korcie :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Basic vs Obiektyw

Radek to solidny zawodnik. :]
basic pisze:Dzięki za skasowanie powtórzonego tematu :)
No problemo. :]
P.S.: Nie skasowanie, a scalenie. :)
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

El Diablo pisze:Radek to solidny zawodnik. :]
Dało się to wczoraj mocno zauważyć :) . Ale to bardzo fajnie, lubię grać taki otwarty, ofensywny tenis. Nie mówię, że tylko łupanie na pałę... ale nie jest to przebijanie na drugą stronę, tylko szukanie i tworzenie akcji. Mi bardzo fajnie się grało, mimo, że dostałem porządny łomot patrząc na wynik :)
El Diablo pisze: No problemo. :]
P.S.: Nie skasowanie, a scalenie. :)
No to mógłbyś jeszcze "wyjustować" od razu :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Wolny dzień należało wykorzystać. Spotkaliśmy się zatem z Krzyśkiem na Merze.

Rozegraliśmy długą rozgrzewkę, a potem meczyk jak na RG :). Udało się wykończyć trzy sety i rozpocząć czwarty. Nie jestem w rewelacyjnej formie, co się dzisiaj potwierdziło. Dobre zagrania przeplatam tragicznymi. Udawało mi się dzisiaj wygrywać kluczowe piłki i dlatego wynik jest po mojej stronie (6/2, 6/3, 6/2, 2/1). Obaj zresztą nie graliśmy tego co potrafimy. Krzysiek sporo psuł, a ja mu w tym nie ustępowałem.

Obok grał mały chłopiec z trenerką. Na oko miał 7-8 lat. Myślę, że to co potrafi sprawiłoby nam nie lada trudność, aby sobie poradzić z nim w meczu. Grał fantastycznie!!! Nasze kaleczenie było zatem mocno kontrastujące z tym co odbywało się na korcie obok. :D

Dzięki za grę, miłe spotkanie i do zo!
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Znowu Mera.

Po dwóch tygodniach rozbratu z tenisem pograłem z Krzychem. Zmęczył mnie niemiłosiernie. Mam lekkie problemy z oddychaniem (coroczna alergia), do tego doszła duszna pogoda i w konsekwencji siedzę w domu wykończony :).

Pierwszą godzinę pograliśmy luźno. FH, BH, trzymanie piłki. Druga godzinka to dwa rozegrane sety. Wygrałem oba, ale musiałem zapracować. Basic na punkty się spina, zupełenie niepotrzebnie, bo grać potrafi.

Jako gość zawitał do nas Iamtheway, który odwiedział ST. Wszędzie są nasi. :::gd:::

Miłe spotkanie! :) Dzięki!
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Dzięki za Radek za fajny sparing :::gd::: :) . Tak właśnie patrzę, że ostatni graliśmy prawie rok temu, za dużo czasu upłynęło.

Wynik jak już Obi pisał korzystny dla Niego. A dokładnie to 6:2, 6:3 dla Obiego, czyli tak samo jak rok temu pierwsze 2sety, niezła opcja :) .

Z pierwszej godziny jestem bardzo zadowolony :::yay::: , na początku luźno, później graliśmy krosy z Fh i Bh, na końcu znowu luźno.
Było sporo długich wymian i wiele z nich na naprawdę przyzwoitym tempie, najlepiej o tym świadczy fakt, że po jakiejś wymianie sam poprosiłem o chwilę przerwy bo paliwa brakowało, a zazwyczaj z tym nie mam problemów :).

Później druga godzinka na meczyk i tu... niestety grałem 30% tego co chwilę wcześniej, ech ciągle za dużo spinania się, zrywanie ruchu przez mnożą się błędy :/.

Dzięki Radek i oby do następnego takiego treningowego grania, bo meczowo muszę się poprawić :wink:.

I pozdrowienia dla IATW mimo, że miał polewkę z moich błędów :).
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Dzięki. Czuję spore zmęczenie po sparingu. Z przyjemnością patrzę na RG.*

* To nie ja biegam :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Basic vs Obiektyw

Stara maksyma tenisowa mówi - na korcie kto płaci, ten nie biega :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Basic vs Obiektyw

Miałem okazję zobaczyć fragment tego emocjonującego pojedynku ;). Niestety Basic jak zwykle w grze na punkty wykazuje brak konsekwencji- nawet jak wypracuje sobie przewagę w wymianie potrafi skończyć własnym prostym błędem...
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

iamtheway pisze:Niestety Basic jak zwykle w grze na punkty wykazuje brak konsekwencji- nawet jak wypracuje sobie przewagę w wymianie potrafi skończyć własnym prostym błędem...
Tu jest właśnie największy mój problem, z racji z tego, że zazwyczaj wolę grać ofensywnie i bardziej kreować grę niż odgrywać pasywnie , to niestety brak takiej regularności w uderzeniach kończy się błędami.
Obi z kolei jak już wypracuje sobie przewagę, to potrafi ją kończyć skutecznie.

No nic, trzeba dalej pracować nad swoją formą kończenia :twisted:.
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Korzystając z majowego weekendu udało się dzisiaj zagrać z Obim.

Wynik: 3:6, 2:6, 2:6

Jadąc na sparing miałem na początku obawy dotyczące pogody, a właściwie temp. jest chłodno, żeby nie powiedzieć zimno i obawy jeszcze co do mojej gry po tym co wczoraj prezentowałem.

Rozgrzewka ponownie wlała we mnie sporo optymizmu bo piłka miło chodziła w dwie strony, sporo długich wymian, pobiegaliśmy tak, że już nie czuło się żadnego chłodu :) .

Początek meczu i co... i kurna powtórka z rozrywki mojego grania na punkty, znowu pieprz... hebel, dziura na Bh taka, że pewnie czarna dziura by przeszła by cała przez ten Bh... nie potrafiłem 2-3 piłek jakkolwiek sensownie uderzyć z tej strony, no chyba, że jakieś marne farfocle.

Radek mam wrażenie, że wzmocnił uderzenie przede wszystkim z Bh, wydaje mi się że wcześniej nie mógł prowadzić tak gry z tej strony jak obecnie, gratulacje :::gd::: . Drugi serwis też trochę bardziej agresywny, czasami bardziej niż pierwszy, z Fh chyba polubił granie odwrotnych krosów :) ... no i slajs, którego wcześniej nie było za dużo, tak dzisiaj sporo razy kąsał tym zagraniem.

Ja dzisiaj jak na mnie też sporo próbowałem grać slajsem, może z powodu czystej bezsilności grania normalnym 2Bh :/ .

Dzięki Obi za grę i mam nadzieję, że jeszcze uda się ponownie zagrać... ale oby nie na TF'ie od razu. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Właśnie wszedłem, żeby skrobnąć, szukam wątku, otwieram, a tam pojawia się wpis w tym momencie ... idealny timing. :::gd:::

Muszę napisać, że Basic chrzani głupoty :wink: . Gra bardzo przyzwoicie. Uważajcie na Niego na TF'ie. Wielu może pokonać. Nawet po którymś gemie pierwszego seta zapytałem Krzyśka, czy trenował ostatnio, bo gra bardzo fajnie. Poprawił niemal każde uderzenie. Z tym BH to chyba gdzieś w głowie coś siedzi.

To było bardzo fajne spotkanie. Niezły sparing. Sporo gry, fajnych wymian, kombinacji. Bardzo mi się podobało. Liczę, że może jeszcze zagramy przed TF'em, a jak nie to jakoś niedługo.

Dzięki! :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Obiektyw pisze:Właśnie wszedłem, żeby skrobnąć, szukam wątku, otwieram, a tam pojawia się wpis w tym momencie ... idealny timing. :::gd:::
No nawet po meczu jeszcze mnie pognębia... mało Ci dzisiaj było na korcie tego timing'u to jeszcze teraz O_O (:] .
Obiektyw pisze:Muszę napisać, że Basic chrzani głupoty :wink: . Gra bardzo przyzwoicie. Uważajcie na Niego na TF'ie. Wielu może pokonać.
No Jacek szykuj się rotfl :wink: .
Obiektyw pisze:Nawet po którymś gemie pierwszego seta zapytałem Krzyśka, czy trenował ostatnio, bo gra bardzo fajnie. Poprawił niemal każde uderzenie. Z tym BH to chyba gdzieś w głowie coś siedzi.
Z Fh tragedii nie było, mimo, że i tak na rozgrzewce jednak dużo lepiej to chodziło... ale z Bh nie mam pojęcia o co biega, istna pustynia.
Obiektyw pisze:To było bardzo fajne spotkanie. Niezły sparing. Sporo gry, fajnych wymian, kombinacji. Bardzo mi się podobało. Liczę, że może jeszcze zagramy przed TF'em, a jak nie to jakoś niedługo.
Też jestem zadowolony, że mogliśmy pograć, niestety widać ile mi brakuje to gry na fajnym wyższym poziomie... jeszcze gdybym tylko nie partolił tylu piłek :/ .

Do następnego, może jeszcze właśnie przed TF'em. :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Jacka chyba jeszcze nie pokonasz ;), ale serio jesteś zbyt krytyczny wobec siebie.

:::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

A to już norma u niego. W zasadzie jakby nie grał to narzeka jak stara baba. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

htb pisze:A to już norma u niego. W zasadzie jakby nie grał to narzeka jak stara baba. rotfl
Kurna, to ja Ci dałem trochę pograć w czwartek, a Ty mi teraz takie zagrywki? :wink:

Nie narzekanie, tylko po prostu sama prawda, nie cierpię pseudo poprawności politycznej więc co mam niby pisać, że były same ochy i achy, jak było jednak kiepsko :/ .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

Ciekawe to co piszesz. :) Obi twierdzi że nie było źle, ja podobnie, a ty że była tragedia. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basic vs Obiektyw

htb pisze:Ciekawe to co piszesz. :) Obi twierdzi że nie było źle, ja podobnie, a ty że była tragedia. :)
No z Fh tragedii nie było, czasami bywało nawet całkiem fajnie, ale dziura na Bh była/jest gigantyczna, ;-P ale nie będzie :twisted:.
Obrazek Speed Graphene MP

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”