Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Po blisko 3 tygodniach przerwy udało nam się znowu skrzyżować rakiety. Spotkanie udane, pełne emocji i "obfitujące" w kilka fajnych zagrań z obu stron. Zagrałem dość dobrze. Szczególnie jestem zadowolony jeżeli chodzi o pracę nadgarstka. Nieco zmieniłem uchwyt przy FH, co przełożyło się na uzyskiwanie większej rotacji. Mogę też być zadowolony z paru zagrań BH-endowych. Nie jest to może mistrzostwo, ale robię postęp. Dość powiedzieć, że mecz po zaciętym boju wygrałem 3:1 (szczegółowy wynik poda mój sympatyczny oponent).

ESP jest w trakcie pracy nad BH. Stara się inaczej, bo wyżej, odprowadzać rakietę przed uderzeniem. Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jak szybko potrafił wcielić w życie swój plan. Rezultaty mogłem kilkakrotnie odczuć na swojej skórze. No i ten jego serwis ... malina :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

No i stało się - szybki sms w sobotę i w niedzielę znów stanęliśmy na ubitej ziemi :)
Grało nam się wyśmienicie - obaj w dobrych nastrojach i z wola walki :) Ja wychodziłem na kort głodny gry (nie grałem od TF) i z mocnym postanowieniem wprowadzenia kilku zmian w swojej grze:
- poprawa wyrzutu do serwisu (bardziej do przodu).
- poprawa BH - odprowadzić rakietę z główka podniesioną wyżej (thx BM!).
- grać mniej returnów blokiem a wiecej pełnymi uderzeniami z dołu.
- starać się pracować niżej na nogach.
Pierwsze trzy punkty udało mi się wcielić w życie dosyć szybko - na nogi niestety nie starczyło sił.

Ale wracajmy do meczu:
Pierwszy set to raczej patrzenie na piekielnie celną grę Obiektywa. Ataki bardzo dobrze planowane, bardzo dobre kąty i nisko plasowane piłki. Nie miałem większych szans z tak nakręconym przeciwnikiem. 6:1.
Drugi set to znów koncertowa gra Radka... do stanu 4:0 - potem coś się zacięło a ja poczułem krew :) zrobiło się gęsto przy stanie 4:4 i 5:5. Niestety nie byłem w stanie wygrać swojego podania i oddałem seta 7:5.
Nastepny set to znów szybkie trzy gemy dla Obiektywa i znów zryw z mojej strony. Tym razem udany - po ciężkiej walce 6:4 dla mnie.
Czwarty set to niestety już pokaz ułańskiej fantazji z mojej strony spowodowanej już brakiem sił. 6:1

Wynik może niezbyt imponujący ale szczególnie pierwszy set obfitował w walkę na przewagi. Obaj byliśmy chętni gry i graliśmy ze sporym luzem czasem stosując niekonwencjonalne rozwiązania (np. dwa skróty po krosie z returnu po wyrzucającym serwisie na karo równowag czy lob po krosie gdy obaj byliśmy pod siatką albo drajw z 3/4 kortu). Ja jestem bardziej niż bardzo zadowolony - wreszcie czułem dobrze piłkę i starałem się kontrolować grę przez cały czas. Cieszy mnie powrót formy serwisowej (dużo wygrywających podań i bardzo mało podwójnych). Niezły FH (ale mógłby być lepszy). Bardzo dobrze grało mi się BH z dołu (z wyżej odprowadzonej rakiety). Po raz pierwszy czułem dobrze to uderzenie i chciałem nim grać. Nawet za często nie musiałem grać slajsem. Parę razy nawet udało mi się skończyć BH po linii. Powolejować i posmeczować nie miałem szans - Radek parę razy ukarał mnie za zbyt szybkie wycieczki do siatki i mi się odechciało.
Obiektyw jak zawsze pokazał się z dobrej strony, mądrze i celnie atakował, grał bardzo solidnie i szybko biegał. Tylko serwis ciut słabszy - przydałoby się więcej siły.

Ogólnie jeden z bardziej udanych meczów - bardzo dużo ciekawych piłek i mało psucia. Warto było !
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Obiektyw vs ESP

To już Ci mało brakuje ESP, do roboty! :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Kolejne spotkanie za nami (wynik jak zwykle poda mój Szanowny Kolega). Obaj bez specjalnej formy, po długim rozbracie z tenisem. Dużo szarpanej gry, podwójnych i frustracji. Od połowy maja, kiedy przestałem regularnie przebijać straciłem pewność uderzeń. Czeka mnie żmudny czas powracania do jako takiej dyspozycji. Przykra sprawa :( .

Po rozmowie z ESP'em zadecydowaliśmy, że w tym tygodniu spędzimy nasze wspólne spotkanie na przebijaniu piłki przez siatkę, a nie walce na punkty. Przyda nam się nieco regularności :). Do zo na korcie!!!
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Ja tylko podam wynik bo wszystko co można było napisać o naszej przebijance zostało już napisane przez mojego Szanownego Sparingpartnera.
6:4, 6:7(5), 6:4 dla Obiektywa. Szybki tiebreak też dla Niego 9:3.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

W weekend poodbijaliśmy z ESP'em. Zaczęliśmy od 45 minut grania przez siatkę. Przydało się. Piłka momentami fajnie śmigała. Wreszcie poczułem jako taką regularność, do której ostatnio tęskniłem.

Po dłuższej niż zazwyczaj rozgrzewce rozegraliśmy dwa sety i przedłużanego tiebreaka (wynik poda Sz.P. ESP). Miałem spore problemy z barkiem, więc serwis był słabiutki. Grałem właściwie tylko drugim. Cieszy mnie kilka fajnych zagrań i trzymanie dość głęboko piłki w korcie (jak na mnie to sukces). ESP, z racji moich problemów serwisowych ćwiczył return. Wyraźnie cieszył go ten z BH grany po linii :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Obiektyw wygrał zasłużenie 6:2, 6:3 (tiebreak'a nie pamiętam). Wynik może niezbyt imponujący - ale to było maksimum co byłem w stanie z siebie dać. Padłem po prostu kondycyjnie. Ale jestem bardzo zadowolony - w BH powoli wkrada się fajna regularność i pewność zagrań. Serwis też nie najgorszy chociaż kilka podwójnych było. Ogólnie bardzo udany meczyk. A już dziś odbieram [K]PS'a więc następnym razem 45 minut rozgrzewki z nim w ręku - będzie ciekawie :::yay:::
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Ostatnio dwa mecze - warte odnotowania tylko wyniki:
6:2
6:2 6:0 6:3 6:0 2:0
U mnie bardzo wyraźne kłopoty z atakami oraz z regularnością serwisu za to Obiektyw w formie. Siada mi psychika jak gram z niektórymi (właśnie Obiektyw, PitS etc.) - po prostu za bardzo chcę za szybko skończyć.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Wczoraj grało mi się wyśmienicie. To pewnie efekt obejrzenia finału Wimbla :). Wreszcie zginały mi się bardziej nogi przy uderzeniach, ręka pewniejsza, mniej kombinowania ... jestem zadowolony. Chyba wychodzę z ponad miesięcznego dołka formy. Oby to trwało i trwało :)

Dwa sety zagrałem RDS 003. Przy naszym poprzednim spotkaniu także sięgnąłem po ten szpadel. Zauważyłem, że "jak trwoga" to właśnie "trójka" mnie ratuje i ustawia mi grę. Kolejne dwa wczorajsze sety to gra RQiS'em UL. Mniej siły, ale kontrola na dobrym poziomie. Naciąg jednak do wycięcia. Spóbuje coś sztywniejszego do tej ramy.

ESP z kolei w dołku. Jakoś mniej pewnie, co widać po samym serwisie, który zawsze był dużym atutem.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

6:3 6:1 6:0 7:5

Kolejny meczyk przed chwilą się skończył - Obiektyw jak zawsze w wyśmienitej formie a u mnie dzięki mocniejszemu naciągnięciu jakoś lepiej mi się serwowało i grało. Jakiś postęp jest. Szkoda tylko seta czwartego gdy miałem 3:0 i 4:1. Ale już mam pomysł na grę z Radkiem na przyszłość :::dvl:::

PS.: Piłki to Dunlop Fort Elite - mają już za sobą 8h na korcie i na pewno jeszcze z raz zagrają - są wyśmienite. Mimo ceny warte uwagi gdyż o wiele dłużej da się nimi komfortowo grać. Na razie oprócz lekkiego afro nie straciły nic ze sprężystości, a w odbiciu są równie przyjazne jak X-One'y. Na razie mam spory zapas ale przymierzam się do zakupu całego kartoniku. :::yay:::
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Świeże spostrzeżenia po meczu. Jestem zadowolony z kilku zagrań. BH zaczyna funkcjonować. Zdobyłem z niego kilka punktów, co do tej pory graniczyło z cudem. No może przesadzam, ale niewiele :). Kilka crossów z FH także mnie cieszy. Gorzej ze smeczem i wolejami. Serwis przyzwoity, choć mógłby być lepszy. Dzisiaj zaplanowałem skupić się na tym, aby nie zrobić ani jednego podwójnego. Dwa to w sumie nie jest zły wynik :)

ESP po meczu stwierdził, że znalazł na mnie sposób. Coś w tym jest patrząc na wynik ostatniego seta, gdzie już wydawało się, że jest pozamiatane (szczęśliwie się udało). Dawał mi więcej pograć, a ja chyba jednak lepiej czuję się w obronie. Kto mnie zna z TF'ów ten wie ;). Kolejny mecz zapowiada się ciekawie.

P.S.: ESP, czytałem. Dobre :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Wczoraj kolejny raz wylądowaliśmy na korcie. Najpierw złapała nas burza na ProPlayu 10 minut przed grą więc szybka decyzja o zmianie lokalu na inny, bardziej suchy :P

Pierwszy seto to niespodzianka - nie grałem jak zawsze, czyli płasko i atakując wszystko co wyżej kostek i niżej dachu. Wręcz przeciwnie - bardzo dużo grałem slajsem (i z FH i z BH). Stwierdziłem że skoro Obiektyw już tak bardzo ma mnie rozgryzionego to czas mu ciut życie utrudnić. Dostawał masę martwych piłek pod końcową linię, dużo skrótów i slajsów w połowę kortu - ogólnie zmuszałem go do ciągłej pracy nóg. Do tego serwowałem lżej ale z większą rotacją i z luźnej ręki (chociaż podwójnych było sporo to i tak mniej niż poprzednim razem - ale staram się pracować nad regularnością obu podań). Efektem była walka aż do tiebreaku.
Drugi set to rozluźnienie z mojej strony i... 5:0. Potem dwa gemy dla mnie ale na więcej szczęścia nie starczyło.
Trzeci set to najpierw prowadzenie moje 4:1 - potem niestety już się zaciąłem a grą asekuracyjną z Radkiem się nie wygra.

Ogólnie parę spraw do poprawienia (BH zamknięty znów siedział tylko w siatce, serwis do lekkiej regulacji) ale też z kilku spraw jestem zadowolony.
Obiektyw wczoraj nie miał wybitnej formy ale jak zwykle dał popalić w kilku piłkach.

Ogólnie bardzo przyjemny meczyk - chyba jeden z lepszych moich ostatnio.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Obiektyw vs ESP

Biedny Radek (Obiektyw) ma z Tobą trzy światy :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Vivid pisze:Biedny Radek (Obiektyw) ma z Tobą trzy światy :)
Czasem raczej trzeci świat rotfl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Obiektyw vs ESP

Ja się zastanawiam jak On musiał nagrzeszyć by taką pokutę dostać? Nie tyle jak ale z kim! Obiektyw proszę o telefony do tych foczek :)
Granie z ESP-em w nagrodę za karę przeżyję :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

HAHAHA! rotfl
Nie trzeba być Świętym Mikołajem aby znać telefony i adresy niegrzecznych dziewczynek :::dvl:::
Jak myślisz dlaczego się z Obiektywem przyjaźnię? :::crazy:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Obiektyw vs ESP

To On jest ... ten ... no ... promotor/dystrybutor? ;)
Pewnie ESP ma kartę CZŁONKA i niezłe upusty/dopusty :P ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Co to za insynuacje? :)

ESP ciągle coś kombinuje. Składam oficjalny protest. To ja jestem od kombinowania na korcie :). Grał jakieś dziwne podcięte piłki, nie wiadomo czy uderzyć, czy samemu podciąć. Raz krócej, raz dłużej ... zupełnie kolegi nie poznaję :). Napsuł mi krwi. Tym razem się udało. Kolejny mecz, jak wszystko pójdzie dobrze w piątek. Już się boję, co tym razem będzie :)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Obiektyw vs ESP

Kombinuje, a co Mu w tym wieku pozostało :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs ESP

Vivid pisze:Kombinuje, a co Mu w tym wieku pozostało :P
Ekhm - nie chcę być złośliwy ale z naszej trójki to ja jestem najmłodszy :::yay:::

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”