Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Obiektyw vs Marcin_L

1) 6:3, 5:7, 10:5

Dzięki Ci Obi za fajne tenisowe spotkanie i za pozatenisowe pogawędki :).

Zagraliśmy na kortach Silva Sport, a kibicowała nam trenująca obok Ula Radwańska*. Niestety kibicowała Obiemu, więc niesiony zapałem wygrał. Wiadomka, że gdyby nie to, to... ;).

Graliśmy na mączce na hali. Kort był bardzo dobrze przygotowany, ale szybki jak na mączkę, niezbyt mocno podsypany, twardy. Piłka mocno skakała i było szybciej niż na nawierzchniach, na których normalnie gram.

Wszedłem w mecz słabiutko, Obi cisnął i nie dał mi pograć, a jak już miałem piłkę na rakiecie, to wywalałem. Chyba mnie hebel złapał, w końcu grałem z gościem, który niedawno był bodajże w 15 najlepszych amatorów Warszawy!

Przy stanie 5:1 czy coś koło tego Obiemu pękł(em) naciąg podstępnie i musiał dalej grać inną rakietą. Jednocześnie ja się trochę ogarnąłem i przycisnąłem, on chyba trochę obniżył presję i ugrałem coś tam na 6:3 (lub 4, nie pamiętam :oops:).

W pierwszym secie Obiemu dobrze działało zagrywanie płaskich piłek, bitych z góry, wręcz z lekką rotacją boczną. Jak dostawał coś wyższego i płytkiego, to mnie takimi chlaśnięciami robił jak chciał.

W drugim secie wymiany się wydłużyły, ja już lepiej trafiałem, grałem głęboko, i tym zbierałem punkty. Obi był bardziej pasywny, dał mi pograć. Ostatecznie obroniłem kilka piłek meczowych przy 5:4 i serwisie Obiego, po czym po dłuższych wymianach wygrałem seta na 5:7.

Było już 1h50 gry, więc na zakończenie zagraliśmy STB. Tu Obi wykazał się cierpliwością, ja popełniłem kilka błędów i po 12 minutach było 10:5 dla Niego.

Obi gra świetnie w obronie, zwłaszcza umiał zagrać fajne nurkujące piłki z trudnych pozycji, kiedy ja go atakowałem na siatkę. Zagrał też fajne minięcia (jedno nadawałoby się na jakiś HotShot ATP ;) - bh po linii, uderzany niemal zza pleców, ja myślałem, że zagrywam winnera, on mnie wyczuł, jakoś chwycił piłkę na rakietę).

Obaj mieliśmy po kilka DF, ale Obi zagrał chyba dwa asy.

Ty by było na tyle, idę spać :).
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Dziękuję za grę. Było bardzo miło pograć i pogadać. :)

Faktycznie po zmianie rakiety już nie grałem tak pewnie. Za to Marcin złapał drugie tenisowe życie. :) Gra się mocno wyrównała, wymiany wydłużyły.

Marcin gra tak jak Go zapamiętałem. Ambitnie i regularnie. Dobrze biega, nie musi uciekać od BH, umie wykorzystywać słabości przeciwnika. Jest bardzo fajnym sparingpartnerem. :)

Szkoda, że udało się zagrać tylko dwa pełne sety. Może dlatego, że w przerwach między gemami Marcin dopytywał się jak ułożyć taktykę na mecz z Jakuboto. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Obi dałeś się wkręcić :P. Teraz każdy mój ugrany gem będzie winą Twoich kiepskich rad :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Jakuboto pisze:Obi dałeś się wkręcić :P. Teraz każdy mój ugrany gem będzie winą Twoich kiepskich rad :P.
Dużo będzie tych gemów?
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Obstawiaj :).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Jakuboto pisze:Obstawiaj :).
Ciągle trenujesz, podobno jesteś w formie ... mecz rozstrzygną tajbrejki. Ciężko typować, w którą stronę. Na STSie kurs jest łeb w łeb.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Obstawiajcie, obstawiajcie. My z Jakuboto patrzymy i liczymy ełrocenty :).
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Obiektyw vs Marcin_L

Jedno jest pewne - może się skończyć na styku. :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Obiektyw vs Marcin_L

rafbat pisze:Jedno jest pewne - może się skończyć na styku. :D
Pod warunkiem, że Jakuboto zagra z werwą. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”