Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Gary vs wyczesany

SPOTKANIE #1

Gary - wyczesany 6:0 6:0 6:1 6:2 (+ tiebreak 5:7)

Informacje dodatkowe:
Miejsce: Częstochowa
Nawierzchnia: mączka
Piłki: Head ATP Gold
Rakiety:
Gary - Babolat APD
wyczesany - Yonex VCore Tour G

Oczywiście od "transmisji radiowej" jest Garou, ja tylko przedstawię wersję wyczesocentryczną.
Po pierwsze dzięki za grę, a EDowi za doprowadzenie na obiekt, mimo wyniku grało mi się bardzo dobrze.

Pierwsze 2 sety to dość łatwa wygrana Garego, który chyba wyżywał się na mnie za brak filmiku. ;) Ja w zasadzie wygrałem może z dwie fajne wymiany, ale póki nie dają w tenisie punktów za styl mogę sobie je najwyżej powspominać. Ogranie i zmysł taktyczny Grześka są (niestety) znacznie wyżej od moich, widać gotowe schematy, widać pozytywne kombinowanie. Parę razy nawet fajnie spięliśmy się przy siatce. :::gd:::

W trzecim secie stała się rzecz niesłychana. Pierwszy raz (nie licząc początków seta) była równowaga pod względem gemów, pochwalę się, że ugrane moim równie ciasnym co ładnym krosem z bh, a potem to już z górki. :D W czwartym secie udało mi się ugrać 2 gemy (jakby ktoś nie zauważył), było w tym jedno przełamanie.

W tiebreaku grało mi się świetnie, nawet zakończyłem czyszcząc serwisem środkową linię. :)

Ogólnie grało mi się bardzo dobrze, tylko popełniałem strasznie dużo podwójnych co mi się od dłuższego czasu nie zdarzyło. No nic, obaj mamy nad czym myśleć, ja jak ugrać więcej gemów, a Garou jak oddać mniej. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gary vs wyczesany

Na razie odpowiem krótko, bo mam mało czasu.

Dzięki wielkie Szymonowi za grę, szkoda, że nie udało się nagrać filmiku, liczyłem na główną rolę w produkcji Wyczes Pikczers. :D

Jako że znudziło mi się wręczanie rowerów, postanowiłem sprezentować Wyczesowi quada. Niestety, nie udało się i wyszła jakaś poczwarka - 2 koła z przodu, a z tyłu podpórka i jakiś dziwny wywijas. rotfl

Grało mi się bardzo dobrze. Ostatni sparing grałem, nie tak jak powiedziałem Wyczesowi w maju lecz w sierpniu zeszłego roku, ale tak czy owak to strasznie dawno. Przez to, że nie mogłem porobić koniecznych korekt w swoich uderzeniach, bo ciągle grałem o coś, miałem straszny kryzys formy. Mam nadzieję, że dzisiejszy mecz to nie chwilowe odstępstwo, lecz powrót na dobre tory - udało mi się na powrót ustawić forehand. W dzisiejszym meczu nie miałem dziwnej spinki w ręku przy tym uderzeniu. Ba, nawet po crossie udawało mi się grać (ostatnimi czasy wychodził mi tylko balon po linii).

Gra Szymona mi pasowała - szybko, raczej płasko, więc mogłem grać jego siłą i łapać coraz lepszy timing. Zazwyczaj zdążałem się ustawić i odegrać na drugą stronę w praktycznie każdej sytuacji - w pierwszym secie przegrałem 7, a w drugim 10 punktów. Ale im dalej w las, tym lepiej radził sobie Szymon. Najlepszym dowodem na to jest jeden z gemów w 4. secie, gdy Wyczes zaaplikował mi 3 winnery: 2 kończące backhandy po crossie oraz asa. Dołożył do tego jeszcze bardzo mocny backhand pod linię końcową, który chciałem jeszcze mocniej skontrować i w ten sposób wygrał gema.

Więcej postaram się napisać jutro.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gary vs wyczesany

No Garou, dziś liczę na znacznie dłuższą relację. Na razie zrobiłeś ciekawy wstęp, wiem, że nie umiem opisywać meczów, tym bardziej się cieszę, że grałem z czarną ( :P ) skrzynką. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Gary vs wyczesany

No musiał ci Gary niezłe startowe opłacić, że aż pod Jasną Górę się wybrałeś na sparing. :D
A tymczasem hohvar szukał chętnego, który by mu przypomniał tenis po powrocie z gór... i może, po znajomości, więcej gemów byś złapał. ;)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gary vs wyczesany

TomPL pisze:No musiał ci Gary niezłe startowe opłacić, że aż pod Jasną Górę się wybrałeś na sparing. :D
Nie było go stać, złożyli się z EDem. :D
TomPL pisze:A tymczasem hohvar szukał chętnego, który by mu przypomniał tenis po powrocie z gór... i może, po znajomości, więcej gemów byś złapał. ;)
Jakoś cicho szukał, nie dotarła do mnie informacja. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gary vs wyczesany

Wyczes było odjąć trochę siły i kombinować a nie napędzać przebijankę Garego :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gary vs wyczesany

Jakuboto pisze:Wyczes było odjąć trochę siły i kombinować a nie napędzać przebijankę Garego :P.
Wypraszam sobie, grałem piękny, ofensywny tenis.
SPOILER:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gary vs wyczesany

Gary pisze:
Jakuboto pisze:Wyczes było odjąć trochę siły i kombinować a nie napędzać przebijankę Garego :P.
Wypraszam sobie, grałem piękny, ofensywny tenis.
SPOILER:
W 2 akcjach? To ile procentowo to będzie? Niecałe 1,5%... Och Ty mistrzu ofensywy :twisted: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gary vs wyczesany

Jakuboto pisze:
Gary pisze:
Jakuboto pisze:Wyczes było odjąć trochę siły i kombinować a nie napędzać przebijankę Garego :P.
Wypraszam sobie, grałem piękny, ofensywny tenis.
SPOILER:
W 2 akcjach? To ile procentowo to będzie? Niecałe 1,5%... Och Ty mistrzu ofensywy :twisted: .
W 2 akcjach w TB, czyli niecałe 17%, (tych w meczu nie pamiętam wszystkich, najbardziej ucieszyło mnie kilka kończących forehandów i smecz). Notabene w obu akcjach grałem kątowego stop woleja - raz w siatkę, raz w aut. :rolleyes:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gary vs wyczesany

Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)

Ale fajnie, że cię tam ludzie odwiedzają.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gary vs wyczesany

widget pisze:Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)
To teraz sobie wyobraź, że to była akcja serve & smecz. :]
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gary vs wyczesany

Gary pisze:
widget pisze:Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)
To teraz sobie wyobraź, że to była akcja serve & smecz. :]
Gary, Gary, Gary... Sam podrzut piłki do serwisu to nie jest jeszcze serwis a nazywanie uderzenia piłki po wyrzucie do serwisu smeczem też jakoś nie na miejscu :twisted: .
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gary vs wyczesany

Gary pisze:
widget pisze:Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)
To teraz sobie wyobraź, że to była akcja serve & smecz. :]
Ja mogę to sobie wyobrazić...
Gary serwuje, Wyczes odgrywa lekki topspin metr nad siatką po czym Gary smeczuje z "drugiej linii". :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gary vs wyczesany

Basic pisze:
Gary pisze:
widget pisze:Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)
To teraz sobie wyobraź, że to była akcja serve & smecz. :]
Ja mogę to sobie wyobrazić...
Gary serwuje, Wyczes odgrywa lekki topspin metr nad siatką po czym Gary smeczuje z "drugiej linii". :wink:
Cieszę się do monitora jak głupek (ale miałem to samo napisać :D ).
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gary vs wyczesany

Ja tylko dodam, że wrażenie zrobiły na mnie kątowe zagrania Garego... pamiętam z fh i bh po lekkiej piłce, naprawdę ładnie to wyglądało (w sensie lot piłki, bo uderzenie to sami wiecie :D ).
Basic pisze:
Gary pisze:
widget pisze:Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)
To teraz sobie wyobraź, że to była akcja serve & smecz. :]
Ja mogę to sobie wyobrazić...
Gary serwuje, Wyczes odgrywa lekki topspin metr nad siatką po czym Gary smeczuje z "drugiej linii". :wink:
Tyś chyba zgłupiał, w życiu nie zagrałem tak płaskiego slajsa jak wtedy. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gary vs wyczesany

wyczesany pisze:
Basic pisze:
Gary pisze:
widget pisze:Jakoś trudno mi wyobrazić sobie tego smecza ... :)
To teraz sobie wyobraź, że to była akcja serve & smecz. :]
Ja mogę to sobie wyobrazić...
Gary serwuje, Wyczes odgrywa lekki topspin metr nad siatką po czym Gary smeczuje z "drugiej linii". :wink:
Tyś chyba zgłupiał, w życiu nie zagrałem tak płaskiego slajsa jak wtedy. ;)
Nie, po prostu zacząłem od ekstremalnego pułapu i najwyżej można obniżać.
Założyłem, że Gary zaczął uczęszczać na zajęcia siatkówki (w końcu w Częstochowie mają dobry klub) poprawił wyskok i atakuje już pipe'm. :wink:
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Gary vs wyczesany

Wybroniłeś się. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Gary vs wyczesany

wyczesany pisze:
TomPL pisze:No musiał ci Gary niezłe startowe opłacić, że aż pod Jasną Górę się wybrałeś na sparing. :D
Nie było go stać, złożyli się z EDem. :D
TomPL pisze:A tymczasem hohvar szukał chętnego, który by mu przypomniał tenis po powrocie z gór... i może, po znajomości, więcej gemów byś złapał. ;)
Jakoś cicho szukał, nie dotarła do mnie informacja. :D
ED Garym rozpoznaje walką potencjalnych rywali? :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Gary vs wyczesany

PitS pisze:ED Garym rozpoznaje walką potencjalnych rywali? :D
SPOILER:
;-P :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Gary vs wyczesany

wyczesany pisze:Ja tylko dodam, że wrażenie zrobiły na mnie kątowe zagrania Garego... pamiętam z fh i bh po lekkiej piłce, naprawdę ładnie to wyglądało (w sensie lot piłki, bo uderzenie to sami wiecie :D ).
Ja z kolei najlepiej zapamiętałem Twoje forehandy po linii po moich crossach (ale nie tych ciasnych). Nie będę ukrywał, że parę razy ruszałem przed Twoim zagraniem do crossa, bo liczyłem na to, że właśnie tam zagrasz i będę mógł potrenować soczystą kontrę z forehandu (co ostatnio nie wychodziło mi wcale) i nadziewałem się na odwrotny kierunek, ale były też piłki, gdy czekałem do końca, a mimo to nie mogłem za wiele zrobić.

Jeśli chodzi o przebieg meczu, to będę Wam dawkował relację, bo nie mam czasu na raz tyle pisać.

W pierwszych 3 gemach wygrałem odpowiednio do 0, 15 i 15, tracąc punkty przy 40/0 lub 0/40. Nie wiem, czy wynikało to z tego, że zaskoczyłem Szymona poziomem gry (na rozgrzewce dużo psułem, w meczu już nie), czy Szymon potrzebuje dłużej się rozgrzewać (w 1. swoim gemie serwisowym popełnił 2 podwójne), ale początek miałem dość piorunujący. Potem już było trudniej o gemy, ale przez 2 pierwsze sety nawet przy piłkach gemowych dla Wyczesa wychodziłem obronną ręką i ostatecznie wygrywałem gema. Najlepszą serię Wyczes miał w gemach na 4/0 i 5/0 w drugim secie - wygrał 7 punktów, miał łącznie 5 piłek na gema.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”