Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Już w najbliższą sobotę (25 marca, godz.11) kolejny mecz Miasteczka z Gminą! Znowu zagramy na Jodłowej (nawierzchnia ziemna pod balonami), znowu w rewelacyjnych składach i znowu o rok treningów lepsi. :D
Zapraszamy kibiców i sponsorów!
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Tom widzę w świetnym humorze. :-D Chociaż ktoś. Ja po wczorajszym występie jestem zażenowany swoim poziomem i sfrustrowany własną bezsilnością...
Może kilka wdechów olsztyńskiej mączki ukoi moje skołatane nerwy. ;-)
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

No cóż... my po wczorajszym treningu/sparingu też mamy mieszane uczucia, ale nie będę zdradzać naszych słabych punktów. ;)
A na uspokojenie nerwów coś się znajdzie. :D
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Jest niedziela i gdzie, się pytam, jest szczegółowa relacja?!?!?!
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Oj tam, oj tam, to był wyczerpujący pojedynek i musieliśmy trochę dojść do siebie...
Ale... tradycji stało się zadość! Mimo trudności zdrowotnych i logistycznych mecz się odbył i tradycyjnie... wygrała Gmina. :)
Po kolei... Najpierw zagrałem z RoTTenem, który rotacyjnie wkręcał piłki z obu stron, jednak zbyt często wkręcał na aut, a gdy go ciut pocisnąłem to nie zdążał z tą rotacją. W sumie spodziewałem się większego naporu, ale jak wiemy RoTTen jest ciągle na etapie poszukiwań - 2:6
W tym czasie Driver, który zimą nie grał i który narzekał na bolący bark rozpoczął jak czarny koń i prowadził nawet 3:0 z hohvarem. Podobno strzelał niesamowite piłki, jakby był na wielkim głodzie tenisowym! Ale... skończył się prąd i solidność hohvara zaczęła górować - 4:6
Po wymianie zawodników na własne oczy mogłem się przekonać, że Driver, póki ma siły, jest strasznie niebezpieczny. W moim gemie nie ugrałem nic, strzały po linii z returnu były zabójcze! Potem mocny i szybki serwis i znowu miałem do tyłu. Wreszcie chyba się ogarnąłem, że muszę zmienić tę jednostronną zabawę i zaatakowałem kątowo i do siatki by nie pozwolić mu na te szalone strzały. Udało się, gra się wyrównała a potem Driver zaczął narzekać na kondycję. ;) Do końca jednak musiałem uważać, bo bolący łokieć nie pozwalał na mocniejsze uderzenia, a chwilami w Driverze budziła się bestia :D - 3:6
RoTTen narzekał, że hohvar gra za szybko, tylko tyle wiem - 2:6
Debel zaczął się od prowadzenia gości, którzy nawet zimą coś w tego debla ugrywali, my potrzebowaliśmy kwadransa by przypomnieć sobie "o so chodzi" w tym deblu. Potem już w miarę spokojnie, bo goście byli co raz bardziej zmęczeni - 3:6

Tradycyjnie po meczu wymieniliśmy 2 nagie miecze (słyszał ktoś kiedyś o piwie "Stare Miasto Olsztyn"?), a koledzy wyzwali nas na kolejny pojedynek na jakiejś ubitej ziemi ale bliżej ich domowych pieleszy (Iława?). To do następnego!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Fajnie było się znów zmierzyć :::gd:::
Z mojej perspektywy było tak:
1/ Driver zaskoczył mnie na początku mocą i precyzją uderzeń. Ani się obejrzałem, prowadził już 3:0. Udało mi się otrząsnąć i wygrałem 2 gemy, potem było 4:2 dla rywala, na szczęście wróciło mi czucie rakiety, a mam wrażenie, że kolega się po prostu zmęczył i nie wydolił kondycyjnie. Tym bardziej, że go trochę "ruszałem" :) . Ostatecznie udało mi się wygrać 6:4.
2/ RoTTeN z kolei zaskoczył mnie w drugą stronę... Jak solidny to rywal wiem od dawna, a tu nagle 4:0 dla mnie O_O . Nie wchodziły mu jednak rotacje i seta wygrałem 6:2.
3/ debel. 6:3 i dodatkowo 6:2. Fajnie się grało :wink: .

Podobno komturia chce zawezwać na rewanż niebawem...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Sorki za tak spóźniony wpis, ale jeszcze liżemy rany. Prawdziwe. Niedawno TomPL po meczu z hohvarem schodził z kortu ze strupami na nodze, a teraz Driver zszedł ze strupami i pękniętym żebrem. Oczywiście można powiedzieć, że to czysty przypadek, ja jestem jednak wyznawcą bardziej prawdopodobnej teorii, że hohvar jest Smoczym Dziecięciem i używa Głosu, a dokładniej przewraca swoich rywali Krzykiem. Mógłbym przysiąc, że słyszałem z sąsiedniego kortu "Fus Ro Dah!". No i weź tu próbuj z nim wygrać. Ja wolałem się bezpiecznie trzymać te trzy, cztery gemy z tyłu, a i tak pękła mi łydka. Co prawda poczułem ją dopiero następnego dnia rano, ale kogóż tu winić jak nie hohvara. :D

TomPL używać Głosu nie musi. Wystarczą mu konwencjonalne umiejętności. Ugrywam z nim średnio około dwóch gemów na set. Tak też było i tym razem.

W deblu za to rządziliśmy i wymiataliśmy... przez całe półtorej gema. :D

Brawo, Panowie! Hohvar, dobiłeś poziomem do TomaPL i teraz obydwaj prezentujecie tenis dla mnie nie do ogarnięcia. Chylę czoła.

Rewanż zwołamy jak się trochę poskładamy do kupy. :D

Wyniki:
Południowe Miasteczko - Północna Gmina
0:5 (14:30)
Driver vs hohvar - 4:6
RoTTeN vs TomPL - 2:6
Driver vs TomPL - 3:6
RoTTeN vs hohvar - 2:6
RoTTeN/Driver vs TomPL/hohvar - 3:6 (i 2:6)

Po trzech meczach prowadzi Północna Gmina 0:3 (1:14).
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

RoTTeN pisze: Brawo, Panowie! Hohvar, dobiłeś poziomem do TomaPL i teraz obydwaj prezentujecie tenis dla mnie nie do ogarnięcia. Chylę czoła.
Waszmości to już chyba przyłbica ciąży, stąd ten przechył czoła rotfl . Ogarnijcie się chłopy i termin ustalcie, najedziemy was z przyjemnością. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Poczytując powyższe trochę mnie podniosło na duchu, że to jednak nie ja tak obniżyłem loty lecz hohvar podwyższył i stąd tak często od niego obrywam. W końcu te 2-3 lata treningów ze mną nie mogły pójść w nicość!
Jeszcze muszę tylko hohvara do debla wdrożyć i mogę odchodzić na emeryturę, ale to jeszcze może potrwać. ;)
Driver
Bywalec
Bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 20 gru 2013, 19:52

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Niech i ja przedstawię obraz walki.
Były to moje najlepsze mecze jakie do tej pory zagrałem z Hohvarem i Tomem. Na ostatnim naszym meczu byłem nie w pełni sił po zimowej chorobie. Teraz może głodny gry, bo był to drugi i trzeci mecz singlowy w tym roku, ruszyłem do walki jak młody byczek, a powinienem przed zawodami spojrzeć w dowód tożsamości. I niestety do zwycięstwa nad szanownymi przeciwnikami zabrakło mi... kondycji. Precyzja i siła uderzeń była na przyzwoitym poziomie. Z Hohvarem prowadziłem 4:2 i 40:0. Ostateczny wynik znacie.
Niestety chcąc zasmeczować z bekhendu zaplątały mi się nogi. Pościerana skóra na nogach i nic poza tym. Ale w połowie meczu deblowego zaczęły dokuczać mi żebra. Soczyste uderzenia z forhendu podczas meczów singlowych, teraz ledwo dolatywały do siatki. I to był koniec mojej tenisowej przygody. Dzisiaj ból jest znacznie mniejszy, ale kilka dni muszę odpocząć żeby wrócić do pełnej dyspozycji.

Myślę, że przy okazji następnych edycji naszych spotkań sprawimy z Rottenem jakąś niespodziankę.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Właśnie, coś w tym jest - hohvar potrafi wiązać nogi i nieszczęście gotowe. 3 tygodnie przez niego goiłem kolano!
Ale żeby w ten sposób żebra połamać/poobijać?! Strach się bać, na jakiś czas odpuszczam sparingi z hohvarem, lepiej dzisiaj pójdę na piwo...
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

TomPL pisze:Właśnie, coś w tym jest - hohvar potrafi wiązać nogi i nieszczęście gotowe. 3 tygodnie przez niego goiłem kolano!
Ale żeby w ten sposób żebra połamać/poobijać?! Strach się bać, na jakiś czas odpuszczam sparingi z hohvarem, lepiej dzisiaj pójdę na piwo...
A co on bił przeciwnika rakietą po żebrach przy zmianie stron O_O ?
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Się śmiejecie, a ja Wam mówię, że było jak mówię! Nawet dotarłem do komputerowej symulacji wiernie oddającej zdarzenia na korcie. Ten w tenisowej czapce z rogami to hohvar, a ten w niebieskich tenisowych dresach to Driver.
SPOILER:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

I skończysz jak Janowicz... :]
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Mecz: Południowe Miasteczko - Północna Gmina

Kroi sie kolejny mecz, więc przenoszę dyskusję z RoTTeN vs Driver do wątku meczowego Północnej Gminy i Południowego Miasteczka.
hohvar pisze:
RoTTeN pisze:(...) Driver sugeruje bym umówił się z kimś bardzo dobrym spoza naszego powiatu by sprawdzić czy to ja, czy to jednak gorsza dyspozycja miejscowych. Tak sobie myślę, że to zadanie akurat dla Wielkiego Weryfikatora, Il Profesore hohvara oraz Jaśnie Jaśniejącego Komtura i Wielkiego Marszałka Północnej Gminy TomaPL. :!Fight!:

Tylko czy podniosą rękawicę? ...
(...)
Ja bardzo chętnie. Nie wybieracie się do nas na zakupy w Wielką Sobotę? :wink:
EDIT: TomPL się wystraszył Twojej formy i wyjechał na wczasy :D
Najlepsza z Żon bardzo lubi zakupy, ale coś mi podpowiada, że tym razem miałaby obiekcje. :D

Wysłałem PW do TomaPL. Proponujemy Wasze korty o świcie w niedzielę 15 kwietnia. :!Fight!:

EDIT: Jednak nie daliśmy rady spasować terminów. Spróbujemy w maju... albo na jesieni. :wink:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”