kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

kolt vs wyczesany

kolt vs wyczesany

1. 6:3 3:2 15:30 + serwis kolt
2. 2:6 6:3 6:1 6:4

(przeklejka z bloga)

Czas na obiecaną relację ze sparingu z wyczesanym, który przyjechał do portowego miasta na PEKAO Szczecin Open. Zagraliśmy w sumie dwa razy z czego pierwsze spotkanie było takim przedsmakiem. Udało się wtedy skończyć jednego seta i dojść do połowy drugiego. Graliśmy rano dlatego kort był dość mokry po nocnej burzy. Mi to nie przeszkadzało ale wyczes przy jednym z doślizgów zaliczył pierwszą kraksę . Na szczęście nic poza ubrudzonymi mączką spodenkami się nie stało. Jeśli chodzi o samą grę to na starcie potrzebowałem trochę czasu aby poczuć jakiś rytm. Ostatnio wychodzę na korty dużo rzadziej niż bym chciał i to odbija się na mojej dyspozycji. Kolega również prezentował się poniżej swojego potencjału, szczególnie na serwisie. Oddał mi sporo punktów podwójnymi błędami. Wyczes gra tenis bezkompromisowy, można z nim postrzelać. Nie można za to odgrywać mu krótszej piłki bo jest kara. Czytając forum kilka razy zapadło mi w pamięci, że nie biega na korcie. Z tego miejsca obalam ten mit. Wyczesany biega (nawet do skrótów!) i odgrywa wydawałoby się wygrywające piłki. Zwróciłem mu grzecznie uwagę po jednej z takich piłek kiedy musiałem kończyć na trzy razy ale nie chciał mnie słuchać. Nadal biegał. Pierwsza potyczka skończyła się wynikiem 6:3 3*:2 15:30 dla mnie.

W drugim spotkaniu daliśmy sobie mocniej w kość. Trzy godziny to odpowiednia jak dla mnie dawka tenisa. Od początku było widać większą mobilizację i skupienie co mi akurat odpowiada. Zdrowa sportowa rywalizacja - to co tygryski lubią najbardziej. Wyczesany wyszedł na kort z mocnym postanowieniem poprawy i od razu były tego efekty. Serwował skuteczniej, mocniej, nie robił tylu podwójnych. Z głębi też siekał. Cały pierwszy set byłem w defensywie i zasłużenie przegrałem 2:6. Na kolejną partię pokombinowałem z inną rakietą i to mi chyba pomogło. Zacząłem lepiej się ustawiać, mocniej wchodzić ciałem w piłkę. Gra się powoli wyrównywała. Wybroniłem kilka ciężkich akcji ale ciągle brakowało mi pewności w ataku. Chociaż kolejne trzy sety wygrałem 6:3 6:1 6:4 to wszystkie były zacięte i mogły się inaczej skończyć. Zaważyły gemy wygrywane na przewagi których po mojej stronie było więcej. Pod koniec sparingu zaczął mi nieźle działać return dzięki czemu głęboko odgrywałem cięższe serwisy. Zagraliśmy jeszcze dwa STB z których pierwszy wygrałem, a drugi nie pamiętam. Na pewno było do końca równo.

Z innych rzeczy wartych odnotowania: poodbijałem chwilę Yonexem Vcore wyczesa. Bardzo fajna rama, z niezłą, kontrolowalną mocą. Aż mu szybko oddałem bo nie chciałem dłużej się w nią wkręcać. Nie mam teraz kasy na zmianę sprzętu, a czułem że gdybym jeszcze trochę nią pograł to taka myśl pojawiła by mi się w głowie. Druga sprawa - wyczes wygląda jak Wawrinka :).
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: kolt vs wyczesany

Gratuluję niebylejakiego skalpu. O_O Wyczes dostał motywacji do pracy. :::yay:::
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: kolt vs wyczesany

Dzięki za grę i opis ze wszystkim poza jednym:
kolt pisze:Wyczes gra tenis bezkompromisowy, można z nim postrzelać. Nie można za to odgrywać mu krótszej piłki bo jest kara.
Potrafiłem doprowadzić do przewagi w wymianie i do krótszej piłki, ale z 90% piłek w pół kortu wywalałem w aut, kończyłem nieliczne i to mnie wnerwiało nieziemsko. Przyczyna prosta- zbyt płaskie uderzenie. W ogóle robiliśmy sporo błędów, ale niekończenie wspomnianych- względnie łatwych piłek było mocno denerwujące. Co do biegania to sobie żartuję, tak się utarło w świadomości większości forumowiczów, poza tym mój... "miśkowaty" wygląd nie zdradza tego, że potrafię zrobić na korcie więcej niż 2 kroki. ;)

Z resztą opisu się zgadzam.

Swoją drogą wypad do pozostawił ślad nie tylko w mojej psychice (przegrałem wszystkie mecze). W środę rano pojechałem do zNei i mimo bólu nadgarstka grałem 5 godzin (3 sety z Szymonem, 1 set singla i 4 sety w debla), na stawie pojawiła się narośl twarda jak kość i niewiele mniejsza od kostki przed nim...
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs wyczesany

Prawda, że obaj robiliśmy sporo niewymuszonych błędów. Taki urok amatorskiego tenisa. Jakbyś powiedział, że jedziesz jeszcze do zNeia to bym ci może trochę odpuścił ;). Oczywiście żartuję bo nie odpuszczę żadnemu zielonemu z forum. Chociaż w ten sposób możemy się odgryźć za te kropki po emotach!
Fajnie się grało, pewnie jeszcze kiedyś pogramy to będziesz miał okazję mi dołożyć. Do następnego.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”