TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Challenge

Pomysł na challengera fajny :::gd::: i zastanawiam się nad uczestnictwem.

Mam tylko pytanie odnośnie rozgrywania meczów... Czy nie byłoby dobrym pomysłem zacementować zasadę rozgrywania meczu? Mecze, gdzie do wygrania potrzeba dziewięciu gemów i takie, gdzie trzeba wygrania dwóch pełnych setów są sobie nierówne, szczególnie gdy chodzi o wysiłek.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Challenge

Gary ma rację, więc trzeba uzupełnić regulamin: albo "nie można mieć mniej niż 5 punktów" albo "osoba z mniej niż 5 punktów za przegrany mecz daje zwycięzcy piątaka". :]
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Challenge

Opisując zasady napisałem, że te 10% z np. 81 pkt. to ma być liczba całkowita 8 (8,1 zaokrąglamy do 8)

Według mnie łatwiej jest dodawać i odejmować graczom po meczach liczbę całkowitą.

Więc jeśli ktoś ma 5 pkt i przegra to traci 0,5 pkt., które zaokrąglamy do liczby całkowitej czyli 1 pkt.

Zostaje mu 4 pkt.

Rzeczywiście Gary ma rację i dobrze to wyliczył.

Na razie Challenge został puszczony w ruch, zobaczymy jak jak się rozwinie.
Na pewno minie trochę czasu, aż dojdzie do takiej sytuacji ze ktoś będzie zagrożony wyzerowaniem licznika. :]

W międzyczasie znajdziemy jakieś rozwiązanie, ten wątek po to między innymi właśnie jest. Jeśli macie jakieś propozycje to piszcie.

Edit: spodobał mi się pomysł TomaPL rotfl uzupełniłem regulamin. :wink:
TadX pisze:Pomysł na challengera fajny :::gd::: i zastanawiam się nad uczestnictwem.
Nie ma co się zastanawiać :wink: , zgłoszenie się, do niczego nie zobowiązuje. :::gd:::
TomPL pisze:PS. Czy jest na sali matematyk? Bo jakoś mnie nerwuje sformułowanie "Zaokrąglamy wynik do liczby całkowitej zgodnie z zasadami matematyki." - czy to są na pewno zasady matematyki? A jeśli nawet są, to czy one są jednoznaczne? Bo znam też inne, niż powszechnie znane, zasady zaokrąglania... :]
Zmieniam na "zaokrąglamy wynik do liczby całkowitej zgodnie z powszechnymi zasadami zaokrąglania liczb: ::!vgoodv!::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Challenge

No i wystartowaliśmy. :::gd::: Challenge oficjalnie rozpoczęty. :::yay:::

Podziękowania dla Przemka. :D Zgodził się zagrać sparing w ramach challenga choć o zasadach dowiedział się bezpośrednio przed meczem. :::gd::: Zagraliśmy 2 wyrównane sety, które jednak udało mi się zapisać na swoje konto. Wynik tym bardziej cieszy, gdyż zrewanżowałem się za ostatni nasz pojedynek w zimie, kiedy to przegrałem w dwóch setach w tym jednego 0-6. :/

Rokforabe - Przem 6:4 6:2
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Challenge

Kolejny mecz za mną. Tym razem zmierzyłem się z ESP-em.

Wynik:

ESP - Rokforabe 7:5 7:5


Przem i ESP Potwierdźcie wyniki. Chciałbym uzupełnić ranking. :)
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

Potwierdzam, dzięki za meczyk!
Przem
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 181
Rejestracja: 22 lut 2010, 01:05

Potwierdzam wynik, niestety. ;) Super pomysł na rozgrywki. Żałuję, że dopiero teraz takowe powstały, bo kończę już studia w Katowicach i od lipca będzie mi odpowiadać raczej granie tylko w Opolu i okolicach...

Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tespis
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

W wolnej chwili zrobiłem excel, który automatycznie kalkuluje punktacje oraz pozycje w rankingu na podstawie historii meczy.

Plik znajduje sie na moim dysku google pod linkiem: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Są dwie zakładki:
- ranking: tutaj wyświetlany jest ranking, ilość punktów oraz ostatnia zmiana. Tutaj tez dodajemy nowych graczy, przez wpisanie nowego gracza na końcu listy w polu nick (bez lp, punktów oraz wzrost/spadek)

- wyniki: tutaj wpisujemy wyniki. Istotne jest odpowiednie podanie nicka w komórce, wygrany przegrany. Tylko na tej podstawie excel liczy ranking i punkty. Wynik jest bardziej dla naszej wiedzy. Jest tez przycisk "Licz Ranking", który przelicza punkty. Po każdym dodanym meczy, lub nowym graczu należy kliknąć na guzik w celu re kalkulacji punktów i pozycji. Można oczywiście dodawać wyniki masowo i na końcu raz kliknąć w celu przeliczenia ;).

Myślę że nie powinno być błędów w liczeniu - trochę po testowałem. Jednak jakbyście coś zauważyli dajcie znać.
Tespis
Rakieta: Yonex RD Ti 80
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

To ja poproszę o wpisanie mnie też na listę. Może uda się z kimś zagrać. :) A przynajmniej będzie motywacja. :)
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Challenge

Tespis pisze:W wolnej chwili zrobiłem excel, który automatycznie kalkuluje punktacje oraz pozycje w rankingu na podstawie historii meczy.

Plik znajduje sie na moim dysku google pod linkiem: https://drive.google.com/folderview?id= ... sp=sharing

Są dwie zakładki:
- ranking: tutaj wyświetlany jest ranking, ilość punktów oraz ostatnia zmiana. Tutaj tez dodajemy nowych graczy, przez wpisanie nowego gracza na końcu listy w polu nick (bez lp, punktów oraz wzrost/spadek)

- wyniki: tutaj wpisujemy wyniki. Istotne jest odpowiednie podanie nicka w komórce, wygrany przegrany. Tylko na tej podstawie excel liczy ranking i punkty. Wynik jest bardziej dla naszej wiedzy. Jest tez przycisk "Licz Ranking", który przelicza punkty. Po każdym dodanym meczy, lub nowym graczu należy kliknąć na guzik w celu re kalkulacji punktów i pozycji. Można oczywiście dodawać wyniki masowo i na końcu raz kliknąć w celu przeliczenia ;).

Myślę że nie powinno być błędów w liczeniu - trochę po testowałem. Jednak jakbyście coś zauważyli dajcie znać.
Dałoby się to udostępnić w taki sposób żeby móc otworzyć i zapisać zmiany bez ściągania na dysk? może można wykorzystać google docs? tam też jest arkusz kalkulacyjny.
Ogólnie super :::gd::: Fajnie to zrobiłeś, na pewno ułatwi to pracę przy aktualizacji rankingu :::yay:::
htb pisze:To ja poproszę o wpisanie mnie też na listę. Może uda się z kimś zagrać. :) A przynajmniej będzie motywacja. :)
Ok :) zapisuję
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Challenge

To też poproszę o zapisanie mnie :).
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Challenge

TadX pisze:To też poproszę o zapisanie mnie :).
Zapisuję :::gd:::
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Challenge

Rokforabe pisze:
TadX pisze:To też poproszę o zapisanie mnie :).
Zapisuję :::gd:::
Fajno, dzięki śliczne. Muszę teraz ogarnąć regulamin, bo tam za dużo cyferek i procentów jak na moją ciasną głowę ;).
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

Lepiej nie czytaj, z chłodniejszą głową będziesz podchodził do spotkań :)
Obrazek
_____
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Challenge

htb pisze:Lepiej nie czytaj, z chłodniejszą głową będziesz podchodził do spotkań :)
Skoro się zapisałeś do rozgrywek i dałeś mi dobrą radę to sądzę, że na pierwszy mecz w challenge'u poproszę Ciebie ;). Zrobię jak mówisz - nic nie będę czytał i całą odpowiedzialność za wyliczenie wyniku przerzucę na Ciebie :D. Przynajmniej nie będę się martwił, czy nie pomylę się w obliczeniach ;).

Poważnie pisząc - fajnie by było zagrać ;). Może jakoś się dogadamy. Ten tydzień to odpada, bo już w środę gram i pewnikiem debla w sobotę. Może w przyszłym?
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

TadX to skoro mieliśmy się na weekend umówić to zagramy mecz do rankingu? Tylko tymi deblami się nie wykręcaj :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

Rokforabe pisze:Dałoby się to udostępnić w taki sposób żeby móc otworzyć i zapisać zmiany bez ściągania na dysk? może można wykorzystać google docs? tam też jest arkusz kalkulacyjny.
Ogólnie super :::gd::: Fajnie to zrobiłeś, na pewno ułatwi to pracę przy aktualizacji rankingu :::yay:::
To może przerzucić to do takiego dokumentu w jakim Elf robiła zestawienie do typowania podczas RG? Plik był dostępny pod linkiem, do tego automatycznie się zapisywał :) .
Obrazek Speed Graphene MP
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Challenge

Jakuboto pisze:TadX to skoro mieliśmy się na weekend umówić to zagramy mecz do rankingu? Tylko tymi deblami się nie wykręcaj :P.
Jakuboto - przyznam bez bicia, że w całym tym zamęcie, który mam ostatnio i nawet dziś zapomniałem zupełnie. Przepraszam :oops: . Dałem słowo, więc na Fejsie domówimy resztę i zagramy o punkty w rankingu, a co ;).
Awatar użytkownika
Tespis
Bywalec
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 11 mar 2014, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Challenge

Basic pisze:
Rokforabe pisze:Dałoby się to udostępnić w taki sposób żeby móc otworzyć i zapisać zmiany bez ściągania na dysk? może można wykorzystać google docs? tam też jest arkusz kalkulacyjny.
Ogólnie super :::gd::: Fajnie to zrobiłeś, na pewno ułatwi to pracę przy aktualizacji rankingu :::yay:::
To może przerzucić to do takiego dokumentu w jakim Elf robiła zestawienie do typowania podczas RG? Plik był dostępny pod linkiem, do tego automatycznie się zapisywał :) .
Google Aps nie czyta excela który ma zaszyte programy w VBA. Dlatego tez pliku nie da się otworzyć z "sieci", tylko trzeba ściągnąć na dysk. Ale na szybko zerknąłem że jest możliwość konwersji na standard google. W wolnej chwili postaram się to przekonwertować. Może wtedy zadziała.

Nie wiem gdzie był plik od Elf, to chyba jeszcze nie moje czasy bycia na forum. Jak masz więcej konkretów jak to działało, to daj znać.
Tespis
Rakieta: Yonex RD Ti 80
Awatar użytkownika
Rokforabe
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 25 cze 2012, 16:27

Re: Challenge

Basic pisze:
Rokforabe pisze:Dałoby się to udostępnić w taki sposób żeby móc otworzyć i zapisać zmiany bez ściągania na dysk? może można wykorzystać google docs? tam też jest arkusz kalkulacyjny.
Ogólnie super :::gd::: Fajnie to zrobiłeś, na pewno ułatwi to pracę przy aktualizacji rankingu :::yay:::
To może przerzucić to do takiego dokumentu w jakim Elf robiła zestawienie do typowania podczas RG? Plik był dostępny pod linkiem, do tego automatycznie się zapisywał :) .
Dobry pomysł :> Tespis, czy mógłbyś sprawdzić czy można taki dokument stworzyć w google docs? :!hlplz!:

Muszę przyznać, że edytowanie rankingu w temacie Challenge Ranking nie jest najwygodniejszą rzeczą. Im więcej gier tym będzie coraz gorzej.

Uczestnicy mogliby sami wpisywać wyniki i aktualizować ranking, ja bym sprawdzał czy wyniki zgadzają się z tym co jest przekazywane na forum a wątku Challenge, a potem wklejał screen z tego dokumentu.
NTRP 4.5

TF 2014 - PROMO VIDEO -https://vimeo.com/94367085

Challenge: Regulamin Ranking

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”