Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

TomPL vs wyczesany

SPOTKANIE #0.1
TomPL - wyczesany 6:1

SPOTKANIE #1
TomPL - wyczesany 6:4 6:2

Informacje dodatkowe:
Miejsce: Pasym
Nawierzchnia: hard
Piłki: Dunlop Fort Allcourt
Rakiety:
TomPL - Babolat coś tam :P
wyczesany - Dunlop Biomimetic 200 lite

Mój pierwszy pełny mecz z warmińsko-mazurskim dominatorem. Hm... w zasadzie spodziewałem się wymian tego typu, ale liczyłem na lepszy wynik, niestety jak tylko przechodziłem załamanie serwisowe to nie miałem czego szukać... z kolei było też sporo wygrywających. Liczyłem że nowymi piłkami na nowej dla Toma nawierzchni będę miał dużo większe szanse na skończenie... a guzik... zagrywałem nie raz mocne piłki do rogów to dostawałem skrót 5mm za siatkę. Z kolei jak ja zagrałem idealnie- lekko za siatkę, z mocną boczną rotacją W LINIĘ, każdy stojący z boku wiedziałby, że tego się nie da odebrać. Tom nie wiedział. Nie dość że dobiegł to przebił, nie dość, że przebił to skończył. Fakt, że wina w części leży po mojej stronie- zamiast podbiec do siatki to ja podziwiałem jak genialnie zagrałem. Nie mogę sobie wiele zarzucić zagrałem jak na mnie bardzo dobrze, Tom zagrał lepiej. :)

W sumie muszę powiedzieć jedno, Tom to na razie za wysoka półka dla mnie co nie oznacza, że odmówiłbym kolejnego meczu. :D

PS. Tak miałem oszczędzać, a w czwartek kolejne mecze mi się szykują.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: TomPL vs wyczesany

Gdzie jest film, gdzie jest film? O_O
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TomPL vs wyczesany

Niestety było mi szkoda czasu na rozstawianie i tego nie zrobiłem, a żałuję bo było sporo fajnych zagrań, następnym razem będzie. Specjalnie dla Ciebie Full HD (z trafioną ostrością). :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: TomPL vs wyczesany

Wyczes przyznaj się, że nie filmujesz przegranych meczów :D .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TomPL vs wyczesany

scudetto pisze:Wyczes przyznaj się, że nie filmujesz przegranych meczów :D .
To mój 6-ty zmysł. :P
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TomPL vs wyczesany

Ciekawi mnie, jaki byłby wynik na naszej olsztyńskiej "ciężkim i wolnym" hardzie. Pasymski bardziej pasuje pod grę wyczesa, olsztyński - pod grę TomaPL.
Wyczes, zrobiłeś błąd taktyczny: ze mną nie wyciągałeś nowych piłek, to i wynik miałeś za pierwszym razem lepszy rotfl . Pamiętaj: tylko "bezstresowe" i "bezmeszkowe" Babolat Academy (tak z 4 razy grane) :wink: .

W sumie też mogłem być, ale jak TomPL wspomniał coś o "trójkąciku", to z obrzydzeniem odmówiłem rotfl .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TomPL vs wyczesany

hohvar pisze:Ciekawi mnie, jaki byłby wynik na naszej olsztyńskiej "ciężkim i wolnym" hardzie. Pasymski bardziej pasuje pod grę wyczesa, olsztyński - pod grę TomaPL.
Też jestem ciekawi, ale portfel sugeruje, że powinienem przy ciekawości pozostać. Z jednej strony masz rację, z drugiej, grałem tam z Tobą i wynik miałem pozytywny. Tom łatwiej by mnie rozrzucał, ale mi z kolei byłoby też łatwiej dobiec, a to się ostatnio zdarza coraz częściej. O_O
hohvar pisze:Wyczes, zrobiłeś błąd taktyczny: ze mną nie wyciągałeś nowych piłek, to i wynik miałeś za pierwszym razem lepszy rotfl . Pamiętaj: tylko "bezstresowe" i "bezmeszkowe" Babolat Academy (tak z 4 razy grane) :wink: .
Ekhem... w pierwszych dwóch, a te co były na trzecim z pewnością nie były nowe. :::crazy:::

Tak mi się przypomniała jeszcze jedna rzecz, która mocno mnie zaskoczyła, pierwszy raz spotkałem się z tym, żeby ktoś na twardej nawierzchni stawał na linii końcowej do mojego serwisu. Peszyło mnie to. :D
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: TomPL vs wyczesany

wyczesany pisze: Tak mi się przypomniała jeszcze jedna rzecz, która mocno mnie zaskoczyła, pierwszy raz spotkałem się z tym, żeby ktoś na twardej nawierzchni stawał na linii końcowej do mojego serwisu. Peszyło mnie to. :D
Przy twoim mocnym i szybkim serwisie musiałem wymyślić coś oryginalnego. :]

Chcecie asymetryczną relację z drugiej strony siatki? Chcecie. ;)

Do 4:3 szliśmy równo, jak na asów atp przystało. Wyczesowi wygrywanie gemów przychodziło łatwiej: asy i wygrywające serwisy w większości, tylko czasami udawało mi się returnem doprowadzić do jakiejś wymiany. Jego serwis był dla mnie za szybki, a i nawierzchnia (hard betonowy, polany jeszcze jakimś gładkim cementem?) dość śliska. Na szczęście utrzymywałem swój serwis, bo w wymianach wyczes jednak popełniał sporo UE a i ja czasami przyzwoicie rozrzucałem.
I wtedy nastąpił kluczowy okres "łamaniowy". Po wielu przewagach udało mi się przełamać na 5:3 (udało mi się odegrać kilka returnów!), by następnie po równie długim gemie dać się odłamać. 5:4. Po jeszcze dłuższym gemie musiałem tłumaczyć wyczesowi, że już jest 6:4, a nie 5:5 - tak nami zakręciło. ;-P Mimo że w hali było poniżej 10 stopni to spocony byłem jak w letni dzień i nieźle zmęczony, bo graliśmy naprawdę z dużym zaangażowaniem.
Jednak w drugim secie presja serwisowa wyczesa znacząco zmalała, asów już nie było, pojawiło się sporo DF w efekcie czego 2 razy przełamałem i poszło dość gładko. Do kilku piłek wyczes nie doszedł, choć nie były trudniejsze niż w secie 1-szym. Jak się potem okazało, kłopoty żołądkowe rywala mogły tu mieć istotne znaczenie.

W sumie ciekawe doświadczenie na nieciekawej hali (nawierzchnia i jeszcze dziwne oświetlenie). Wyczes w dobrej dyspozycji, szczuplutki, zwinny, szybki (do czasu niedyspozycji...). Gdyby dłużej utrzymał koncentrację serwisową, to mógłbym nie dać rady. Rewanż musi się odbyć, ale niekoniecznie w Pasymiu. :wink:
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2014, 11:32 przez TomPL, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TomPL vs wyczesany

TomPL pisze:5:4. Po jeszcze dłuższym gemie musiałem tłumaczyć wyczesowi, że już jest 6:4, a nie 5:5 - tak nami zakręciło ;-P
Ciekawe: ze mną też było 4:5 a ustalił, że jest 3:4 i wygrał seta do 4. Większy cwaniak. rotfl rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: TomPL vs wyczesany

hohvar pisze:
TomPL pisze:5:4. Po jeszcze dłuższym gemie musiałem tłumaczyć wyczesowi, że już jest 6:4, a nie 5:5 - tak nami zakręciło ;-P
Ciekawe: ze mną też było 4:5 a ustalił, że jest 3:4 i wygrał seta do 4. Większy cwaniak. rotfl
Z akcentem na większy (ok 190 cm)! (:]
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: TomPL vs wyczesany

hohvar pisze:
TomPL pisze:5:4. Po jeszcze dłuższym gemie musiałem tłumaczyć wyczesowi, że już jest 6:4, a nie 5:5 - tak nami zakręciło ;-P
Ciekawe: ze mną też było 4:5 a ustalił, że jest 3:4 i wygrał seta do 4. Większy cwaniak. rotfl rotfl
Jeśli dobrze pamiętam to ustaliliśmy, w sumie i tak wyszło na jedno.

Często podkreślam, że nie mam głowy do liczenia punktów, bo mecze gram w zasadzie tylko podczas rozgrywek z forumowiczami.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: TomPL vs wyczesany

wyczesany pisze:Jeśli dobrze pamiętam to ustaliliśmy, w sumie i tak wyszło na jedno.

Często podkreślam, że nie mam głowy do liczenia punktów, bo mecze gram w zasadzie tylko podczas rozgrywek z forumowiczami.
No już dobrze, dobrze :::peace::: . Tak mi się skojarzyło...
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”