kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

kolt vs dzalano

kolt vs dzalano

1. 7:5 1:6 2:0 + serwis dzalano (mecz niedokończony)
2. 6:3 3:4 + serwis kolt (mecz niedokończony)
3. 0:6 3:4 + serwis kolt (mecz niedokończony)
4. 6:2 6:3
5. 7:6 5:7 3:6
6. 6:2 6:4 6:2 0:2 + serwis dzalano

Jakiś czas temu odezwał się do mnie na forum kolega dzalano z propozycją zagrania sparingu. Okazało się że graliśmy w tej samej lidze letniej (chociaż bezpośrednio się nie spotkaliśmy). Z końcem sezonu letniego dzalano wywalczył awans z IV do III ligi więc tymbardziej miałem ochotę z nim pograć. Przeciwnik o zbliżonych parametrach fizycznych, wysoki i dobrze biegający. Kilka lat młodszy ode mnie. Na rozgrzewce było widać, że lubimy podobny styl gry - płaskie strzelanie. Nareszcie mogłem pograć z kimś kto prezentuje ofensywną postawę.

Pierwszy set zacząłem od odbioru. Pod balonem było trochę zimno i obaj mieliśmy zmrożone palce. Początkowo trafiałem jako-tako serwisem dzięki czemu wyszedłem na prowadzenie 4:1. Przy brejkach nie musiałem się zbyt mocno męczyć bo dzalano zrobił sporo dfów którymi praktycznie oddał mi gemy. Do tego momentu ja trafiałem, a przeciwnik się mylił. Po przerwie sytuacja się odwróciła i z komfortowego prowadzenia zrobiło się 4:5 i podanie rywala. Trzeba przyznać, że dzalano podkręcił tempo i mocno ograniczył błędy. Będąc pod ścianą udało mi się wyrównać, a później jakoś dociągnąć seta. Złamałem na koniec i wygrałem pierwszą partię 7:5.
Z zagrań wartych odnotowania zapamiętałem wygrywający backhand po linii (Djoko style) i dwa fajne woleje pod siatką (topór backhandowy z wyskoku i niski stop-wolej po agresywnym ataku). Kolega też miał niejedno ładne zagranie z których zapamiętałem forehandowe ataki w same narożniki (było tego więcej ale ja nie mam pamięci do zagrań innych graczy - koduję głównie swoje).

W drugim secie dzalano ścisnął poślady i przejechał się po mnie jak czołg po protestujących obywatelach w Chinach. Nie ma za bardzo o czym pisać bo gra wyglądała jednostronnie. Przeciwnik grał agresywnie, celnie i do tego nie robił podwójnych na serwisie. Ja za to zacząłem robić masowo dfy i psułem. W moment zrobiło się 0:5. Na szczęście pod koniec udało mi się złamać i zaistnieć na tablicy w drugiej partii. Zasłużenie przegrałem 1:6.

Do trzeciego rozdania przystąpiliśmy ze świadomością, że już nie zdążymy dokończyć. Trochę lepiej poradziłem sobie na początku i objąłem prowadzenie 2:0. Następny miał serwować dzalano kiedy zakończyliśmy spotkanie. Mecz niedokończony przy wyniku 7:5 1:6 2:0. Fajne spotkanie i pewnie jeszcze razem pogramy.

Jeśli chodzi o porównanie to widać, że dzalano jest lepiej poukładany technicznie. Forehand mamy na porównywalnym poziomie ale kolega ma dużo pewniejszy backhand. Praktycznie nie wyrzuca po tej stronie, dopiero jak go mocno przycisnąłem to zdarzała się siatka. Serwis kiedy zaczął Mu już funkcjonować to wchodził ładnie i głęboko, ciężko było go zgasić returnem. Jeśli chodzi o woleje to ja zagrałem ich w naszym spotkaniu dużo więcej więc ciężko porównać. Poruszanie i motoryka nieźle, raczej zabiegać się go nie da.

P.S. Prawie bym zapomniał wspomnieć o moim tajnym skróto-serwisie :).
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 14:42 przez kolt, łącznie zmieniany 6 razy.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

Fajnie się czyta jak ktoś opisuje twoją grę :D.
A co do analizy i wrażeń w 100% się zgadzam. Bardzo fajna skrupulatna analiza tego, co działo się na korcie :::gd::: .
Muszę pochwalić kolegę Wasyla za ten soczysty płaski backhand po linii a'la Djoko :::gd:::.
Po zagraniu z bekhendu spokojnie czekałem sobie aż piłka wróci z powrotem na mój bekhend, a tu ani się obejrzałem, a piłka już siedziała w moim forhendowym narożniku. Klękajcie narody. :rolleyes:
Mam tylko jedną taką uwagę na przyszłość, a raczej wskazówkę, aby przed meczem w tak niskiej temperaturze lepiej się rozgrzać, ponieważ pierwszy set to była parada błędów z obu stron niż raczej zamierzona gra. :?
Również miło słyszeć, że jestem technicznie poukładany, ponieważ "gram" dopiero ok. roku od zera. :::yay:::
Do następnego Wasyl. :o
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

Zagraliśmy dziś po raz drugi. Nie będę przeklejał z mojego blogu co się działo. Po prostu chcieliśmy odnotować spotkanie.
Grało się sympatycznie i pewnie jeszcze nie raz posparujemy.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

kolt pisze:Zagraliśmy dziś po raz drugi. Nie będę przeklejał z mojego blogu co się działo. Po prostu chcieliśmy odnotować spotkanie.
Grało się sympatycznie i pewnie jeszcze nie raz posparujemy.
:::gd:::
Oby pogoda była już ludzka, to winnery będą śmigać jak ta lala. :rolleyes:
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

Kolejny sparing za nami. Tym razem przegrany dość wyraźnie przeze mnie. Kolega zrobił dużo mniej własnych błędów niż ostatnio i przez to zostałem skasowany w 1 secie. W drugim wynik był już bardziej wyrównany chociaż gra wyglądała podobnie. Różnicę zrobiło kilka ważnych punktów które wygrałem, a co nie udało się w 1 secie. Fajny sparing - obaj lubimy ofensywną grę więc było przyjemnie. Kilka akcji na całkiem nieźłym tempie i szybkości. Na pewno jeszcze pogramy.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: kolt vs dzalano

Jaki wynik?
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: kolt vs dzalano

Paczaj na pierwszego posta. ;)
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: kolt vs dzalano

Ach... to taki system. :D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

Pomyślimy nad jakimś filmikiem. :::cens:::
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: kolt vs dzalano

dzalano pisze:Pomyślimy nad jakimś filmikiem. :::cens:::
:::yay::: Uwielbiam filmiki! Nie daj nam zbyt długo czekać. :D
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

RoTTeN pisze:
dzalano pisze:Pomyślimy nad jakimś filmikiem. :::cens:::
:::yay::: Uwielbiam filmiki! Nie daj nam zbyt długo czekać. :D
To zależy od pogody, ale jestem dobrej myśli ;-P.
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

(przeklejka z tenisloga)

Sparing rozegrany - rywalem dzalano. Daliśmy sobie w kość w samo południe ale całkiem przyjemnie się biegało. Szkoda że korty na których graliśmy płatały czasem figle (od kiedy dosypano tam mączki piłki dość dziwnie się zachowują, albo skaczą wysoko albo gasną). Dwie godziny wyrównanej gry, zakończone moją wygraną 6:2 6:3. Obaj sporo wyrzucaliśmy ale to głównie za sprawą dziwnych odskoków piłki. Co z tego, że ustawiasz się pół godziny do krótkiego zagrania skoro piłka po kontakcie z podłożem wyczynia cuda. Kilka razy rzuciłem mięsem jak u rzeźnika. Co jakiś czas zdarzały się solidne wymiany, chociaż chciałoby się więcej. Serwis od czasu do czasu ładnie siadł, akcje przy siatce pół-na-pół. Skończyłem kilka wolejów ale też kilka piłek zepsułem (głównie stop-wolejów). Jestem jednak zadowolony z gry przy siatce, obecny naciąg daje mi tam solidne czucie. Smecze stabilnie i skutecznie. Na uwagę zasługuje jeden z moich asów serwisowych. Po wcześniejszej akcji dzalano nie zabrał piłki z kara serwisowego na które miałem podawać. Przymierzyłem dokładnie w to miejsce i z pełną premedytacją zdobyłem punkt ;). Nic prostszego. Pierwszy taki asior w mojej karierze, pozostanie na zawsze w kronikach. Jak zawsze przyjemnie się grało - mam nadzieję, że jeszcze nie raz poprzebijamy.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
dzalano
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 117
Rejestracja: 20 sty 2012, 20:32
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

kolt pisze:(przeklejka z tenisloga)Jak zawsze przyjemnie się grało - mam nadzieję, że jeszcze nie raz poprzebijamy.
Z pewnością. :rolleyes:
Biomimetic F3.0 TOUR
Biomimetic 200 PLUS
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: kolt vs dzalano

Uzupełniłem historię naszych spotkań o mecz ligowy w zimę.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”