Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

I jeszcze jedno pytanie, cóż to za godny obiekcik? Taki kameralny.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: hohvar vs. TomPL

Jakiś barak obamy? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

PitS pisze:I jeszcze jedno pytanie, cóż to za godny obiekcik? Taki kameralny.
Pisałem wyżej: to jest budynek powojskowy w jednym z kompleksów po wojskach pruskich, Olsztyn to było na przełomie XIX i XX w. zapyziałe miasteczko garnizonowe (teraz zostało tylko zapyziałe :wink: ) i mamy takich śladów sporo. W jednym z budynków miejscowi pasjonaci zaaranżowali kort.
Link:
http://skanda.republika.pl/hala.html
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

PitS pisze:Nie dałeś Hohvarowi ani sekundy luzu żeby mógł poukładać tę swoja grę. No i ten repertuar kątów z niczego. Jestem pod wrażeniem.
Przyznaję - rozstawianie po kątach to moja specjalność ;-P.
Poza tym to jednak dość wolna nawierzchnia i dlatego te wymiany trochę trwają, chyba że zrobimy dojście do siatki i zagramy kończącego woleja - też lubię ;).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

Hohvar, przyjedziesz do Kielc to zobaczysz co oznacza w dziedzinie infrastruktury tenisowej słowo zapyziałe. Zwłaszcza zimą.
Tu są dostępne tak naprawdę 4 korty.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: hohvar vs. TomPL

Jejku, ale macie dobrze!
Cóż wy możecie wiedzieć o zapyziałości O_O.
Mieszkam 25 km od najbliższego miasta w którym ponadto nie ma kortów krytych. I musi sobie człowiek zimą radzić, adaptować hale przy szkołach, lub jeździć gdzieś daleko. Najwięcej zimą wydaję pieniędzy chyba na paliwo na dojazdy.
A gra na filmach bardzo przyjemna dla oka, po niektórych wymianach na pewno rogal na twarzy :D.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: hohvar vs. TomPL

Polska tenisem nie stoi więc faktycznie zimą w mniejszych ośrodkach jest dramat :(.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

roj pisze:Jejku, ale macie dobrze!
Cóż wy możecie wiedzieć o zapyziałości O_O.
Nie wiem czemu Hohvar tak Olsztyn określił - może wcześniej mieszkał w jakiejś metropolii?
Mi tu w zasadzie pasuje, w życiu bym do jakiejś W-wy się nie przeniósł. Przedtem mieszkałem 20 lat w 10-tys miasteczku, więc Olsztyn to ho, ho!
Tyle że od paru lat już mieszkam... pod Olsztynem ;).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Zapyziałość, którego to określenia nieszczęśliwie użyłem, odnosić należy nie tyle do tenisa (pod tym względem jest OK), co do infrastruktury ogólnej: dostępu do autostrady (najbliższa pod Toruniem chyba), obwodnic, sklepów porządnych (mamy 1 centrum handlowe typu mall i jest to cel pielgrzymek, swoiste axis mundi* miasta, żenada :/; teraz zaczyna się budowa drugiego, bo naród się ściska w niedziele w nieszczęsnej Alfie), jedno kino (multiplex, reszta upadła, drugie wegetuje w postaci jakiegoś rachitycznego DKF-u); koncerty muzyczne odwołują, bo... nie ma chętnych na bilety w przedsprzedaży (sam byłem na 2 takich, które się nie odbyły :? ). Na starym mieście zamiast lokali, knajpek czy kafejek rozpychają się kolejne siedziby banków, przez co ulice wymierają wieczorem (banki pracują do 17). Jest uniwersytet, i chyba tylko dzięki temu jakoś się miasto trzyma, na szczęście. Mami się nas, że mamy za to piękne lasy i jeziora. Korzystam, jak najbardziej, ale u licha nie samymi grzybkami i czystym powietrzem człowiek żyje. Jeżdżę po Polsce, i widzę po prostu, że po niewłaściwej stronie Wisły ulokowało się moje rodzinne miasto, ot co. Przykład: wracałem kiedyś pociągiem z Berlina, spóźniłem się na przesiadkę w Poznaniu 4 minuty, a przełożyło się to na ...9 godzin czekania w Tczewie, bo w nocy pociągi nie docierają do byłego zaboru pruskiego. Najbliżej mamy do Kaliningradu, ostatnio nawet bez wiz, tylko za 30 Euro jakieś vauchery się kupuje :/ .

Ale tak w gruncie rzeczy to prawie cała Polska jest w tym sensie zapyziała... Jesteśmy do przodu chyba tylko w liczbie pomników w przeliczeniu na 1000 mieszkańców :D.

* dosł. oś świata, centrum kosmosu; idealne centrum kulturowe
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

Ja do Kielc się dopisuję, bo o Opocznie nie mam co pisać. Obiektu zimowego tu nie ma żadnego, są jedynie pozostałości "snu o potędze" jakim była ekstraklasa piłkarska. Jest hala ze zbyt długą trawą jak na tenisa i liniami deblowymi w ścianach, więc się nie liczy. Muszę się kolegów podpytać co oni robią zimą.

Zostają szkoły z nawierzchnią "wyczesaną", okupowane przez kopaczy. rotfl
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: hohvar vs. TomPL

Wygląda na to, że ja jestem w uprzywilejowanej sytuacji, co prawda zlikwidowali jedne korty otwarte, ale mają coś wybudować w ich miejsce, a w zeszłym roku powstał kolejny ośrodek z trzema krytymi kortami z dywanową nawierzchnią. Piętnaście krytych kortów naliczyłem tak na szybko, a pewnie można by się doliczyć i do dwudziestu.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

Piętnaście to ja nie naliczę odkrytych publicznych, no może z prywatnymi się uzbiera.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Wczoraj tradycyjny środowy łomot.
Napalony byłem na grę, bo wiadomo, zaczął się szlemik na antypodach i jak człowiek tak trochę poogląda, to od razu na kort by wyskoczył. :wink: Niestety, w pierwszym secie było już 0:5 i bardzo daleko od OK, ale jakoś gema ugrałem. W drugim zagrałem bardziej ofensywnie i skracałem wymiany, co czasem przynosiło efekt w postaci wygranych gemów, a czasem powodowało błędy w przyspieszonym tempie. :-| Sporo przy siatce pofikałem, ze skutkiem zróżnicowanym. :D
Wynik 1:6, 3:3 (40:40).
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Dodam, że pierwszy raz graliśmy piłkami Slazenger Wimbledon i okazało się, że na tę dość wolną nawierzchnię naszej hali bardzo dobrze się nadają - były i szybkie i z czuciem. Stąd i bieganie było intensywniejsze niż poprzednimi razami, gdy graliśmy Wilsonami US Open. :D
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Jak co środę graliśmy wczoraj sparring. Już na wstępie TomPL zapowiedział, że jest lekko przeziębiony, co miało zapewne na celu zmotywowanie mnie do walki. No i zmotywowało na tyle, że chyba pierwszy raz w historii naszych pojedynków prowadziłem 3 gemami, co i tak nie wystarczyło na wygranie seta (pierwszy 3:6). W miarę równa gra to efekt niedokładności rywala, który nie rozrzucał po korcie w swoim stylu, tylko grał w miarę proste piłki niewymagające specjalnych zabiegów z ustawieniem z mojej strony. Dzięki temu trafiałem stosunkowo celnie i mocno. Po 3 gemach jednak uporządkował grę, powróciły więc moje błędy stadami. Drugi i trzeci set to już nasz standard, może poza licznymi zupełnie nieudanymi wypadami do siatki (byłem niemiłosiernie mijany, a wygrałem najwyżej ze 2-3 punkty w ten sposób). Na plus na pewno kilka bardzo dobrych skrótów z mojej strony (w tym względzie rywalowi wczoraj nie szło) i trochę soczystych bekhendów po krosie. Po raz pierwszy w trzecim secie zagrałem z premedytacją wymianę z kilkoma fajnymi topspinami, czego zwykle nie robię, gram raczej płaskie piłki. Jako że dzieci maja ferie, udało się dodatkową godzinkę poodbijać, dzięki czemu rozegraliśmy 3 pełne sety.
Wynik (coraz lepszy z mojej strony): 3:6, 4:6, 5:7.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

W pierwszym secie byłem tak rozłamany (nadchodzące przeziębienie?), że po paru gemach myślałem, że w końcu spadnie ze menie te ciężkie bierzmo niepokonanego sparing-partnera, ale widocznie hohvar jeszcze za młody :wink:.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:W pierwszym secie byłem tak rozłamany (nadchodzące przeziębienie?), że po paru gemach myślałem, że w końcu spadnie ze menie te ciężkie bierzmo niepokonanego sparing-partnera
Pomyślałeś tak??! Jest sukces :::gd:::.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Sukces to będzie, gdy i ty tak pomyślisz ;).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

:::gd::: :D
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:Sukces to będzie, gdy i ty tak pomyślisz ;).
rotfl Riposta co się zowie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”