Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

hohvar vs. TomPL

Graliśmy wcześniej wiele razy, ale "incognito", tzn. nie wiedziałem, że Wiesław jest na forum, a i on nie wiedział o mnie :D . Czy to w gminnych rozgrywkach, czy wolnych sparingach - zawsze przegrywałem :tired: .

Wczoraj ten niemiły stan się nie zmienił. Graliśmy na porządnej olsztyńskiej hali, niestety tylko godzinkę. Dla mnie to stanowczo za krótko, spieszę się w takich sytuacjach zupełnie niepotrzebnie, myślę o upływających minutach zamiast skupić się na grze :/ . Wczoraj tak się spieszyłem, że w 45 minut po rozgrzewce udało się rozegrać 2 sety i jeszcze przedłużonego tie-breaka rotfl .
Wynik jednoznaczny: 2:6, 0:6 + (2:11). Mimo to spociłem się i nagrałem całkiem nieźle, wyszło mi kilka fajnych uderzeń (zwłaszcza skrót-slajs i stop-wolej) i niewątpliwie trzeba grać z tak regularnymi rywalami żeby się ogrywać i samemu ku regularności zdążać. Mój rywal bowiem gra bardzo regularnie, popełnia mało błędów, dobrze gra na siatce (doświadczenie z debla!) i ma bardzo skuteczny bekhendowy slajs ofensywny. Do tego wszystkiego gra lewą ręką.
Rewanż za tydzień.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

W takim wątku to głos muszę dać :).
Też się spociłem (choć na hali 16 stopni), bo biegaliśmy równo. Co do wyniku... nowa hala, frycowe trzeba zapłacić ;-P. Ale mam nadzieję, że się przyzwyczaisz i w przyszłości stawisz zacięty opór. Wczoraj masa popsutych serwisów i sporo niewymuszonych błędów - faktycznie jakbyś się gdzieś bardzo śpieszył :rolleyes:.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: hohvar vs. TomPL

Hihi, "śpiesz się powoli" ..., "jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy", "ostatni będą pierwszymi" ... czy jakoś tak. :D

Mnie się udało taki pośpiech wykorzenić z mojej psychiki, ale nie jest to łatwe. Pomiędzy przejściami trzeba się napić, przed serwem skoncentrować, itede.

Hohvar, po takim wyniku następne muszą być lepsze, głowa do góry. :)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Nie sposób wygrać z maszyną :tired: .
Kolejne spotkanie na olsztyńskiej hali, i znów intensywna godzina gry. Wynik 1:6, 3:4.
Mimo jednoznacznie brzmiącego wyniku gra była w miarę wyrównana, otwarta, przynajmniej do 3 piłek w gemie (nie potrafiłem dowieźć do końca nawet wyniku 40:0, i to dwakroć :/ ). W drugim secie postanowiłem się zawziąć i popełniać mniej błędów, przy jednoczesnym wzmocnieniu presji (jakkolwiek paradoksalnie to nie brzmi :D ). I udało się, było 2:0 i potem 3:2, aż nastąpił ten niesamowity gem s&v w wykonaniu rywala. Szczęka (i ręka) mi opadła, gdy po serwisie ten niewysoki w końcu gracz błyskawicznie wisiał na siatce, a ja zamiast próbować z zimną krwią coś minąć czy przelobować (notabene, utrudniają to jakieś stare metalowe dźwigary) ładowałem mu piłki na rakietę. Doświadczenie i ogranie deblowe zaprocentowało, dostałem gema do 0 :::flbrgd::: !
Gra w sumie bardzo pozytywna, sporo ciekawych akcji :::gd::: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:Nie sposób wygrać z maszyną :tired: .
Jeśli to o mnie, to ja sobie wypraszam! Gdybym był maszyną, to byłoby 0:6, 0:4 (:]. Oczywiście o ile nie nastawiłbyś maszyny na np. NTRP 1,5 :wink:.
hohvar pisze: W drugim secie postanowiłem się zawziąć i popełniać mniej błędów, przy jednoczesnym wzmocnieniu presji (jakkolwiek paradoksalnie to nie brzmi :D ). I udało się, było 2:0 i potem 3:2,
No widzisz - z tej mąki będzie chleb. Jeszcze trochę potrenujemy, zaczniesz wygrywać, a za rok to już nie będziesz chciał ze mną grać, bo będę za słaby i za stary...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:Jeśli to o mnie, to ja sobie wypraszam!
Droga Maszyno, możesz sobie wypraszać ile chcesz :D . Jeśliś nie cyborg, pokaż ludzkie oblicze: jakieś błędy niewymuszone, jakiś zepsuty serwis :wink:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Kolejne spotkanie, a wynik do znudzenia ten sam: 1:6, 3:4. rotfl .
Nie o wynik tu idzie jednak, ale o coraz ciekawszą grę. Diagnoza na koniec była taka: dobrze zacząłem, ale potem popsułem serwis i gra się sypnęła, uciekło 6 gemów po kolei :dvl(: . Jako że secik był bardzo krótki, zaczęliśmy drugiego, w którym szliśmy łeb w łeb aż do lacostowskiego gema, w którym prowadziłem 40:0 by.... (zagadka: jaki był wynik końcowy tego gema?)*.
Ogólnie bardzo pozytywna gra :::gd:::.







* łatwe: przegrałem na przewagi, już przy pierwszej rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:Kolejne spotkanie, a wynik do znudzenia ten sam: 1:6, 3:4. rotfl .
Cholibcia, faktycznie taki sam, może ja jednak jestem maszyną :rolleyes:.
To może następnym razem zaczniemy seta od 4:4 ;-P.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Jak co środę graliśmy treningowo, mimo szczerych chęci wynik coraz gorszy: 1:6, 1:4, 40:40. Warto zaznaczyć, że nasze spotkanie było rejestrowane, trwają negocjacje z Eurosportem i Polsatem o prawa do pokazania w ramach programu Watts! :D
Gramy dość intensywnie, zwykle godzina gry to dla mnie zdecydowanie za mało. Z tym rywalem jednak jestem po 50 min. tak zdekondycjonowany, że podpieram się rakieta przed serwisem. Czyżby wiek? :oldtimer:
Z pomocą kolegi jestem coraz bardziej świadomy, co do poprawy: serwis, forhend, bekhend, wolej, smecz, półwolej, slajs, praca nóg. Drajwa raz zagrałem z bekhendu i wszedł super (hmmm...., podczas rozgrzewk :? i), więc go na razie nie ruszam. rotfl
Wbrew pozorom moja rakieta w rozmiarze oversize nie chroni mnie przed niecentrycznymi uderzeniami. To boli najbardziej. :::bd::
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:Wbrew pozorom moja rakieta w rozmiarze oversize nie chroni mnie przed niecentrycznymi uderzeniami. To boli najbardziej. :::bd::
Ja to akurat główkami oversize w ogóle nie trafiam, zero, nic. Może jestem jakiś dziwny, ale co do rakiet to im większa główka - tym mi trudniej.

Także to nie jest chyba tak, że jeśli będzie jak największy łeb, to będzie jak najlepiej. W ogóle jestem pełen podziwu, że grasz takim rozmiarem. :wink:
PS. Dajcie filmik, to się pośmiejemy. ;-P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: hohvar vs. TomPL

Traw3k pisze: PS. Dajcie filmik, to się pośmiejemy. ;-P
Taaak, taaak :::gilotyna:::
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:Z pomocą kolegi jestem coraz bardziej świadomy, co do poprawy: serwis, forhend, bekhend, wolej, smecz, półwolej, slajs, praca nóg.
Jestem pod wrażeniem twojej pamięci - ja ciągle zapominam, nad czym mam popracować i w rezultacie idę na żywioł :wink:.
Co do filmu to dostaliśmy też propozycję z tvp seriale, ale nie chcą się zgodzić na godziny słabej oglądalności ;-P.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Nowy rok, stary wynik: 2:6 + tie-break 5:10.
Co gorsza, nawet przeziębiony rywal rozprowadzał mnie jak chciał :tired: . Dziwne, ale mam wrażenie, że właśnie z TomemPL notuję jakieś kosmiczne ilości uderzeń ramą. Rotacja czy błędy w ustawieniu (znaczy: nie zdążam; niby dziwne, bo kort wolny)? :? Więc pewnie rotacja.

PS. Filmik pewnie wkrótce puścimy. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

Panie! Ja prawie nic nie rotuję! No chyba że slajsa troszku, ale mało go ostatnio używam.
Za to często trafiam w linie, a wtedy... można nie zdążyć ;).
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

TomPL pisze:Panie! Ja prawie nic nie rotuję!
Tak? To szybko przebiegnij na moją stronę i spróbuj to odbić...Przekonasz się sam :tired:.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

Jak co środę, tak i dziś sparing. Starczyło czasu na 1 seta (2:6) i dwa duże tie-breaki do 10 (10:3) i (6:10). To co pogrubione to pierwsze moja wygrana czegokolwiek z TomemPL :::gd::: , dotąd najbliżej byłem wygrania seta podczas naszego pierwszego gminnego meczu, gdzie ostatecznie poległem w tie-breaku. Reszta to sromotne wtopy, ale po walce. :wink:
Czego by nie mówić, mam nieodparte wrażenie, że pora zmienić piłki na nowe. :wink:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: hohvar vs. TomPL

W sprawie filmu z treningu wciąż nie możemy dogadać się z ES ani z ST, może TVP Kultura się skusi :wink:.
Póki co - fotki:
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: hohvar vs. TomPL

Kurde! Macie ekskluzywne warunki!

Ja niby w Stolicy gram, a tu albo mokry kort, albo zły drenaż, albo z du...y oświetlenie, albo jak wczoraj dmuchawa o głośności traktora i mocy huraganu za plecami!
Kortów innych niż cegła mało. No są, ale w kosmicznych cenach.
Gram tylko na jednym przyzwoitym obiekcie, ale on jest wojskowy, to co się dziwić?

POZAZDROŚCIĆ!!
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: hohvar vs. TomPL

widget pisze: Gram tylko na jednym przyzwoitym obiekcie, ale on jest wojskowy, to co się dziwić?
Nic się nie dziwić, bo ten nasz jest... powojskowy, z czasów głębokiego Układu Warszawskiego a w zasadzie pruskiego garnizonu piechoty. Tyle że remont zrobiony już w czasach NATO. rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: hohvar vs. TomPL

hohvar pisze:
widget pisze: Gram tylko na jednym przyzwoitym obiekcie, ale on jest wojskowy, to co się dziwić?
Nic się nie dziwić, bo ten nasz jest... powojskowy, z czasów głębokiego Układu Warszawskiego a w zasadzie pruskiego garnizonu piechoty. Tyle że remont zrobiony już w czasach NATO. rotfl
Aaaa to wiele wyjaśnia.
U mnie szykowany pod generalicję, (a pod Tuska szyby zamalowali, żeby się nie dało podglądać grających :D ).

Wróć do „Rozgrywki forumowiczów”